Денешен

Регулаторна Комисија за енергетика ја определи новата цена на нафтените деривати. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се зголемува за 2,00 ден/лит ...
сите 13 | | | веќе видена

Знак на кој постојано му се даваат можности, но тој никако не може да се одлучи што да одбере и на која страна да тргне. Вагата се обидува да биде дипломат и ...
сите 6 | | | веќе видена

Најновите билборди за „Нашето име е Македонија“ содржат пораки за Македонците во Република Македонија од потчинетите Македонци од Пиринска Македонија, во кои ...
сите 6 | | | веќе видена

Свештеници од Тајланд посвоиле обезглавена кокошка која и по една недела откако останала без глава, е понатаму жива. Неверојатната птица е пронајдена во ...
сите 4 | | | веќе видена

Голманскиот кикс на годината ни доаѓа од германската Бундес Лига. Ајнтрахт Фракнкфурт загуби со 2:1 од Вердер Бремен, а грешката за вториот гол е целосна на ...
сите 2 | | | веќе видена

Изминатите неколку дена на Скопје му се случуваше пролетното издание на модниот викенд, каде љубителите на модата имаа можност да присуствуваат на ревиите од ...
сите 7 | | | веќе видена

Градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов и претставници на гинеколошките клиники од Скопје денеска потпишаа меморандум за соработка за реализација на ...
сите 23 | | | веќе видена

next