Денешен

Љубомир ЦУЦУЛОВСКИ на ФБ: КРЛЕЖОТ Е КРЛЕЖ. Како сè повеќе доаѓа во прашање заштитата на Охридското Езеро, така сè повеќе можат да се слушнат бизарни мислења. ...
сите 2 | | | веќе видена

Статус на Верче Крстевска како поддршка на Ирена: На 25 години животот треба да почне, а не да заврши! На 25 години треба да летаме! Еден миг, едно трепнување, ...
сите 9 | | | веќе видена

Во едно од најдраматичните финалиња воопшто одржани на Вимблдон, овој пат меѓу Ѓоковиќ и федерер, финале кое ја „залепи“ и македонската ајвност за ТВ екраните, ...
сите 250 | | | веќе видена

СДСМ треба да одговори каде е сега убиецот на Мартин Нешковски, Игор Спасов и дали заради неговата блискост со Заев и срдечниот поздрав во затворот истиот не ...
сите 48 | | | веќе видена

Скопје, 14 јули 2019 (МИА) – На 14.07.2019 во 01:15 часот во Стар Дојран во близина на плажата Свети Никола бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка ...
сите 93 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон утре ќе допатува во дводневна официjална посета на Белград. Тоа ќе биде прва посета на еден француски претседател на ...
сите 125 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон за време на неговото појавување на Шанзелизе во командниот воен автомобил, беше исвиркан од „жолтите елеци“ присутни на ...
сите 54 | | | веќе видена

Околу илјада луѓе се собраа денеска во центарот на Москва барајќи изборната комисија да ја прифати кандидатурата на опозицискиот кандидат на изборите за ...
сите 24 | | | веќе видена

Чест и задоволство ми е што сум покровител на годинешната Галичка свадба, не само како Претседател, туку што и самиот сум галичанец по потекло, изјави Стево ...
сите 53 | | | веќе видена

Фатмир Бесими како шеф за евроинтеграции во Владата на Груевски му купува облека на градоначалникот на Кичево Фатмир Дехари со пари од ИПА фондови на ЕУ, ...
сите 25 | | | веќе видена

Во интервју за белградска Политика, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека Заев ја направи реконструкцијата да се дограби до парите на ...
сите 12 | | | веќе видена

Хасан Аџар, слаткар од турскиот град Бурса, чиј бурек влезе во Гинисовата книга на рекорди, планира да испече традиционален турски бурек за рускиот претседател ...
сите 10 | | | веќе видена

next