Денешен

„Целта на партијата е членство во ЕУ и НАТО и соработка со партнерите од тие организации“, напиша на својот Facebook профил координаторот на пратеничката група ...
сите 82 | | | веќе видена

„Џудишал Воч“ соопшти денеска дека поднесе тужби според Законот за слобода на информации (ЗСИ) против Стејт Департментот на САД и Агенцијата за меѓународен ...
сите 3 | | | веќе видена

Шпанија ја прегази Аргентина со 6:1 на домашен терен! Играчите на црвената фурија покажаа супериорност над Аргентина и со резултат од 6:1 ги израдуваа своите ...
сите 6 | | | веќе видена

-Секое објавување во „Службен весник“ на т.н. Закон за употреба на јазиците без претходен потпис од страна на Претседателот на државата, г-нот Ѓорѓи Иванов, ...
сите 50 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ најверојатно идната недела се враќаат во Собранието. Партиски извори за Сител велат дека во наредните неколку дена се очекуваат ...
сите 164 | | | веќе видена

next