Денешен

Граѓаните денес, поради Зоран Заев ја плаќаат најскапата струја во историјата на Република Македонија. Во ек на коронакриза кога секаде во светот имаше ...
сите 65 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ, низ партнерски однос презема конкретни мерки да им помогне на лозарите, за да се ублажат последиците од коронакризата врз ...
сите 114 | | | веќе видена

Македонската економија, ковид-кризата, која е присутна веќе половина година главно ја минува во согласност со очекувањата на Народната банка, оценува ...
сите 74 | | | веќе видена

Денеска е 6 септември (по стар стил) и се слави Спомен на чудата на Свети Архангел Михаил. Во Фригија имаше едно место наречено Хони („нурнување“) недалеку од ...
сите 16 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 251 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев оценува дека е потребен напредок на работата на Мешовитата македонско – бугарска комисија за историски прашања, за да ...
сите 133 | | | веќе видена

Никој не смее да биде заштитен од страна на политичките партии, никој не смее да биде над законот, изјави вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и ...
сите 64 | | | веќе видена

Имаме точно зацртана цел и стратегија што сакаме да постигнеме и по која цена сакаме тоа да го постигнеме. Целта ни е постигнување консензус по однос на ...
сите 251 | | | веќе видена

Наум СТОИЛКОВСКИ Миличка ги известила директорите по училиштата, а тие уште се во ШОК. До сега биле нервозни, сега веќе ги удрило на подбив! Според ова ...
сите 2 | | | веќе видена

Името не му го споменувам зошто тоа име личи да го носат: Петре М. Андреевски, Петар Мазев, Петре Бакевски, Петар Челик, па и Перо Камиказа, да речеме! Името ...
сите 8 | | | веќе видена

Баровите и ноќните клубови во главниот град на Исланд, Рејкјавик, ќе бидат затворени четири дена, соопштија денеска властите. Одлуката е донесена откако 58 од ...
сите 396 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, се согласил да го помилува основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, ако тој открие кој стои зад упадот во серверите на ...
сите 22 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, открива скандал за фирма за призводство на канабис, во сопственост на близок соработник на Зоран Заев, која го ...
сите 30 | | | веќе видена

next