Денешен

Уште еден податок покажува дека по години стагнација и уназадување, економијата е стабилизирана, расте и се развива, истакна на денешната прес-конференција ...
сите 15 | | | веќе видена

Асистенцијата на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов во финалето од Лигата на шампионите против Веспрем е прогласена за најдобра на сезоната. Ракометарите на ...
сите 10 | | | веќе видена

Кога ќе ви го украдат паричникот, веројатно и не очекувате да ви биде вратен, но и тоа се случува. Бети Сисом (89) била пријатно изненадена кога ѝ соопштиле ...
сите 9 | | | веќе видена

Тиркизното Езеро кај Новосибирск, кое е сè попопуларно меѓу туристите и „инстаграмџиите“ кои обожаваат „селфи“, има една мрачна тајна: тоа својата убава боја ...
сите 11 | | | веќе видена

Бугарската Влада го одобри протоколот од првото заседание на Заедничката меѓувладина комисија меѓу Бугарија и Македонија одржан на 10 јуни во Софија. Владата ...
сите 15 | | | веќе видена

Секој втор Германец исламот го смета за закана, се наведува во истражувањето на фондацијата „Бертелсман“. На истокот на Германија дури 57 отсто од испитаниците ...
сите 10 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави денеска дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на ...
сите 93 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи најави дека со министерот за надворешни работи Никола Димитров летните месеци ќе ги поминат во посети и убедување ...
сите 77 | | | веќе видена

next