Денешен

Мики Ѓуричиќ секој ден станува од креветот пред сите негови цимери. И ова утро беше така. Тој беше воодушевен од музиката со која продукцијата го разбуди а ...
| | веќе видена

Персоналот на Клинички центар од службите почна да добива формулари кои треба да ги пополни секој вработен. Наизглед тоа е формулар за да се стават нови ...
сите 19 | | | веќе видена

Џенаро Гатузо бележи одлични резултати откако стана тренер на Милан и во моментов има 5 победи во низа во Серија А. Досега Гатузо беше најслабо платен тренер ...
сите 12 | | | веќе видена

Ниту директорите на Домовите, ниту пак министерката за труд и социјална политика Мила Царовска не превземаат одговорност за катастрофалната состојба во ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани на Валандово. Тој на средбата потенцира дека истиот впечаток кој што го добил и ...
сите 116 | | | веќе видена

Според се почестите информации во јавноста, власта подготвува серија од нови спектакуларни апсења со кои ќе се прави дефокусирање на јавноста од политиките и ...
сите 4 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вчера изјави дек лично ќе ги заштити децата на пратениците, откако групи на граѓани од денот кога беше донесен Законот за употреба на ...
сите 3 | | | веќе видена

СЈО денес го повлече обвинението за случајот „Сопот“. Според обвинителката Катица Јанева, нема доволно докази против обвинетите за делото за кое се товарат. ...
сите 20 | | | веќе видена

next