Денешен

Низ делови од целиот свет паднаа глобалните социјални мрежи, се жалат илјадници корисници. Корисниците на Facebook, Instagram i WhatsApp од сите делови на ...
сите 24 | | | веќе видена

Претседателката на српскиот парламент Маја Гојковиќ изјави денеска дека не е вистина оти нема дијалог меѓу власта и опозицијата и дека многу „прашина“ се ...
сите 49 | | | веќе видена

Прогнозите покажуваат дека температурите на секои следни пет години веројатно ќе бидат за еден степен повисоки од нивото во прединдустрискиот период, наведува ...
сите 11 | | | веќе видена

Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување „Шанса за сите“ за 2019 година е со најголем буџет досега, а зголемен е и опфатот на лица за околу ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче ја посети општата болница во Кочани и на средбата со стручниот колегиум потенцираше дека таа нема да се затвора и истите ...
сите 10 | | | веќе видена

Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски го совлада својот противник Софијан Алилуше од Франција за светската титула ИСКА и стана светски шампион. ИСКА е ...
сите 18 | | | веќе видена

Еден од пет смртни случаи во светот е поврзан со нездравата исхрана, покажаа резултатите од истражувањето објавени во медицинскиот весник Ланцет. Единаесет ...
сите 13 | | | веќе видена

Големата ѕвезда на Мерцедес, Луис Хамилтон го освои денешното Гран При на Кина, третиот круг од сезоната 2019 во Формула 1. Петкратниот светски шампион започна ...
сите 64 | | | веќе видена

Кучето со прекар Кактус истрча повеќе од 160 километри преку пустината Сахара во Мароко и на тој начин стана херој на една од најтешките трки во светот. Кактус ...
сите 24 | | | веќе видена

Кампањата за шестите претседателски избори денеска продолжува со претставување на програмите на тројцата кандидати. Кандидатот за претседател од СДСМ и ...
сите 126 | | | веќе видена

Четири лица се повредени и веднаш хоспитализирани, од кои двајца се во тешка состојба при оружен напад во близина на дискотека во австралискиот град Мелбурн, ...
сите 21 | | | веќе видена

Британскиот производител на автомобили Јагуар Ленд Ровер (ЈЛР) откако забележа намалување на продажбата во Европа и Кина, ги затвори своите фабрики на една ...
сите 8 | | | веќе видена

next