Денешен

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Горно Лисиче каде оствари средба со граѓаните. „Сите до еден ја споделуваат истата грижа и ...
сите 173 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конфернција ја потврди информацијата дадена од министерот за надворешни работи Никола Димитров во врска со протерувањето ...
сите 162 | | | веќе видена

Отсекогаш биле привлечни жените со големи задници, но едно истражување докажало дека не е токму тој заден дел најпривлечен за мажите. Истражувачите во областа ...
сите 10 | | | веќе видена

Променливо облачно време денеска во Македонија со повремени локални врнежи од дожд, на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, ...
сите 191 | | | веќе видена

Aпетитите на Грција во спорот со Македонија постојано се зголемуваат. Последниот предлог на медијаторот Нимиц е убедливо најлош досега за нашата земја, бидејќи ...
сите 10 | | | веќе видена

-Не се исполнети ниту законските, ниту договорените услови за еднострано раскинување од страна на Владата на Република Македонија на Договорот за концесија за ...
сите 73 | | | веќе видена

БЕЛГРАД – Српскиот претседател Александар Вучиќ одржа итна седница на Националниот совет за безбедност вечерва во зградата на српското претседателство, по што ...
сите 234 | | | веќе видена

Австрија, Грција и Португалија рекоа дека немаат намера да бркаат руски дипломати, иако истакнаа дека ја поддржуваат Велика Британија и го осудуваат труењето. ...
сите 371 | | | веќе видена

Специјалната полиција на Косово денеска во Косовска Митровица го уапсила директорот на канцеларијата на КиМ, Марко Ѓуриќ, во зградата на палатата Митровачки. ...
сите 310 | | | веќе видена

Смеја во судницата и потоа на социјалните мрежи од спин веста на провладините медиуми и тврдењето на Заев дека бил наведен да побара мито. Со други зборови ...
сите 29 | | | веќе видена

next