ЦрноБело

 Аријана Гранде молчеше речиси 1 недела по трагичната смрт на нејзиното бившо момче Мак Милер, кој неофицијално почина од предозирање. Гранде на Инстаграм ...
сите 8 | | | веќе видена

 Нема ништо порелаксирачко од одење на работа со велосипед, но нема ништо поиритирачко од пешаци на велосипедска патека без основна култура. Уште не научија ...
сите 5 | | | веќе видена

 Иако децата се вистинска радост и го збогатуваат семејството, сепак често има луѓе кои се одлучуваат да немаат деца, или пак немаат можност за тоа. Независно ...
сите 3 | | | веќе видена

 Од правилен избор на модни додатоци до чекорење со самодоверба, не ви се потребни милион долари за да изгледате како милион долари. Кога сакате да изгледате ...
сите 3 | | | веќе видена

 Членовите на владата на Фиџи за некои официјални приеми облекуваат здолништа, а некогаш дури и сообраќајните полицајци имале таков тип на традиционална ...
сите 5 | | | веќе видена

 Има парови на кои навидум не им е „пишано“ да бидат во врска. Нивните карактери се дијаметрално различни, така што малкумина би поверувале дека е возможно да ...
сите 32 | | | веќе видена

 Зошто ѕвездата од Барбадос ја смета колешката за предавник? Од кого славната дама не може да се ослободи по ниедна цена? Која поранешна соработничка ја ...
сите 4 | | | веќе видена

 Во 1993 година, 4 години пред нејзината трагична смрт, принцезата Дијана го потпишала својот последен тестамент. Сосема нормално, најголем процент од своето ...
сите 7 | | | веќе видена

 Љубовта помеѓу Французинките и парфемите е едноставно нераскинлива. Тоа може да го потврди и Инес де ла Фресанж, легендарната 60-годишна француска манекенка ...
сите 3 | | | веќе видена

 Доколку мислите дека постојат само една до две причини зошто вашиот здрав режим на исхрана не носи никакви резултати, верувајте дека сте во заблуда. Постојат ...
сите 39 | | | веќе видена

 Дали би можеле да протолкувате каква личност е некој според тоа каков е нередот во нивниот дом или простор за работа? На сите најмалку еднаш ни се има ...
сите 5 | | | веќе видена

next