ЦрноБело

 Кога наутро не се чувствуваме доволно наспани и ни треба повеќе енергија, инстинктивно посегнуваме по кафе. Но, ако сакате да го намалите внесот на кофеин ...
сите 2 | | | веќе видена

 Возрасните многу често се жалат за тешките и лоши денови и за суровата реалност со која се соочуваат во животот. Малите разочарувања се дел од секојдневието ...
сите 2 | | | веќе видена

 Брус Ли имаше краток, но многу исполнет и влијателен живот. Го знаеме како личноста којашто го популаризираше кунг фу борбениот стил низ целиот свет. Тој ја ...
сите 2 | | | веќе видена

 Каде и да се наоѓате во светот, пицата останува еден од најомилените специјалитети. Но, колку знаете за неа? Без разлика каква ја сакате вашата пица, сигурно ...
сите 4 | | | веќе видена

 Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски, мистичните „Фолтин“, етно-составот „Љубојна“, џез гитаристот Тони Китановски и Черкези оркестар, се само дел од ...
сите 17 | | | веќе видена

 Овие фотографии се доказ дека совршените фотки од храна на домаќинките прикажуваат малку поинаква ситуација од реалната во нивниот дом. Во последно време ...
сите 5 | | | веќе видена

 Во 1881-ва година во Египет била пронајдена мумија, која на посмртниот живот не била подготвена според строгите правила и јасно одредените верски обреди кои ...
сите 2 | | | веќе видена

 За жал, многу луѓе некои важни работи во животот не ги сфаќаат така и не се благодарни за вредности како што се кров над глава, храна за живот, како и добро ...
сите 4 | | | веќе видена

 Од фармерки за балот Мет Гала до панталони испрскани со бои како по варосување, Канје знае како да биде во центарот на вниманието со модниот стил. Тие се ...
сите 31 | | | веќе видена

 Бела Хадид уште еднаш докажа дека не е важно што носиш, сè додека знаеш како да го носиш. 21-годишниот модел се појави на забава во Њујорк облечена во ...
сите 6 | | | веќе видена

next