ЦрноБело

 Принцезата од Данска како да обожава да ги крши и модните и кралските правила. 46-годишната принцеза од Данска, иако веројатно е научена да чекори во Prada и ...
сите 2 | | | веќе видена

 За моделите чии димензии на телото ја надминуваат големината 36, светски познатиот бренд сѐ уште нема пронајдено место во своето модно шоу. Проблемот со ...
сите 8 | | | веќе видена

 Дишењето е сосема природен рефлекс, но често не ни забележуваме ако не успеваме да вдишеме со полн капацитет на белите дробови. За да бидете сигурни дека ...
сите 5 | | | веќе видена

 Школската година може да биде стресна како за децата, така и за родителите, посебно кога се работи за помали деца. Затоа, независно дали детето учи или не, ...
сите 10 | | | веќе видена

 Сè повеќе луѓе имаат проблеми со болка во колената, стапалата или колковите, а голем број од нив се и млади. Независно дали причината е неправилно седење, ...
сите 4 | | | веќе видена

 Тој/таа ве познава целосно, па зошто да не се обидите со нешто ново што ќе ве врати во деновите на најголема страст? Кога веќе ја нема непријатноста кога ...
сите 7 | | | веќе видена

 Полесно е да го излажеме светот, многу потешко самите себе. Сите сме луѓе и сите имаме маани, кои се особено воочливи кај оние кои им припаѓаат на ист ...
сите 27 | | | веќе видена

 Сведувањето на неколку кликови со глувчето на комбинација од само два клика на тастатурата, може да ви скрати многу од времето потребно за работа. Пресметано ...
сите 5 | | | веќе видена

 Недогледни зелени пространства, мистични водопади, магични пејзажи и осаменички куќи се дел од работите кои осамнаа пред очите на 30-годишната Ивана Кушлиќ ...
сите 2 | | | веќе видена

 Скопје, 07 .11.2018 – Со панел-дискусии посветени на образование, лидерство и успешни македонски стратапи во светот, денеска започна седмото издание на ...
сите 52 | | | веќе видена

 По , откриен е и вториот Сваровски аутфит кој ќе се појави на шоуто на Victoria’s Secret во ноември во Њујорк. Роми Стриџ е моделот кој на себе ќе има ...
сите 8 | | | веќе видена

 Наместо да се радува што момчето планира да ја побара за сопруга, таа се жалела на Фејсбук поради лошиот избор на свршенички прстен. Бирањето на вистинскиот ...
сите 5 | | | веќе видена

 Меган Маркл на првиот ден од турнејата во Австралија и во наредните денови таа покажа неверојатен стил. Иако неколкупати се појави во фустани над колена и во ...
сите 39 | | | веќе видена

 „Ова е моето дете кое престана да јаде, плаче во сон, има толку сериозна анксиозност што повраќа постојано. Ова е мојата 6-годишна ќерка, во болница, поради ...
сите 7 | | | веќе видена

 Реми Малек штотуку ја одигра улогата на својот живот, која со гаранција ќе му донесе блескава кариера на филмското платно. И додека тој ги живее своите 5 ...
сите 8 | | | веќе видена

next