ЦрноБело

 Сестрата и братот на Кејт Мидлтон не се дел од кралското семејство, но дефинитивно знаат како да се забавуваат на најдобрите светски дестинации. Пипа Мидлтон ...
сите 5 | | | веќе видена

 Живееме во време во кое животот брзо се развива, надоградува и променува. Но, и покрај целиот постигнат напредок во различни сфери забораваме да извршиме ...
сите 3 | | | веќе видена

 Една од ќерките му се сврши на 18 години, друга постојано се фали со богатството и јахтите на Инстаграм, но најстариот син изгледа ќе му биде достоен ...
сите 10 | | | веќе видена

 Сите тие елки, панделки и сијалички ќе направат веднаш да посакате да отпатувате на викенд во Белград и да се изгубите во неговите магични улички. е фотограф ...
сите 5 | | | веќе видена

 Природниот феномен аурора бореалис, познат и како поларна светлина, е појава која ги остава воодушевени сите што барем еднаш во животот виделе такво нешто. ...
сите 4 | | | веќе видена

 Нова година – нова личност. Колку пати сте го слушнале ова? Дали и вие сте од оние кои по секоја Нова година вртат нов лист и пронаоѓаат нови начини да се ...
сите 40 | | | веќе видена

 Доколку сте од оние кои обожаваат мотивациски цитати, се трудат да живеат со позитивен ум и мисла и сметате дека сè што ќе замислите Универзумот ќе пронајде ...
сите 2 | | | веќе видена

 Во зима е сосема оправдано да сакате цел ден (или барем во цело слободно време) да останете замотани под топло ќебе, со топол пијалак и омилена книга или ...
сите 3 | | | веќе видена

 Зарем има нешто поубаво од вкусно, топло кафе во ладен, зимски ден? Почнувајќи од најобичното црно, темно кафе, продолжувајќи со топло макијато со цимет. ...
сите 4 | | | веќе видена

 Животе, компоте. Од ајвар и компот сме израснати, со солзи, срушени надежи и сринати колена. Со игри на улица од утро до мрак, со леб и маргарин посипан со ...
| | веќе видена

 Иако малата Чикаго има само 11 месеци, нејзините родители се нестрпливи што поскоро да го прошират своето семејство со уште еден член. Како што наведуваат ...
сите 23 | | | веќе видена

 Една е еластична како гума, друга ја има најволуменозната афро фризура на светот, а трета извадила 6 ребра за да го има најтенкиот струк на светот. Во ...
сите 8 | | | веќе видена

 На сите им се случило, а особено на девојките, да носат првпат нови чевли и тоа да резултира со ужасна болка. И статистички е така, најчест извор на болка во ...
сите 5 | | | веќе видена

 Нивната судбина била неизвесна, но тим од врвни хирурзи е заслужен за тоа што близначките водат убав и среќен живот. Заинаб и Јанат Рахман се родиле како ...
| | веќе видена

next