ЦрноБело

 Секој од нас има периоди кога не е расположен за одредени нешта, но ако сте пречувствителна личност, можете лесно да бидете вознемирени од секојдневни звуци, ...
сите 2 | | | веќе видена

 Маргарет Атвуд (1939) е канадска поетеса, романсиерка, книжевна критичарка, есеистка и активистка за заштита на животната средина. Магистрирала на Харвард во ...
сите 8 | | | веќе видена

 Новогодишните и божикните празници е убав период за поминување повеќе време со семејството и најблиските пријатели, со вкусна храна и создавање прекрасни ...
сите 4 | | | веќе видена

 Модерните парови често се случува поголем дел од времето додека се заедно да го поминуваат на социјалните мрежи, наместо да се посветат еден на друг. За да ...
сите 3 | | | веќе видена

 Имаме уште една Инстаграм-личност, чие око зграпчува интересни моменти од светот. По занимање машински инженер, со хоби фотографија, Марија Стамболиќ од ...
| | веќе видена

 Кога Меган Маркл не ни помислуваше дека еден ден ќе стане војвотка и член на кралско семејство, таа правела сè што може за да го оствари својот актерски сон. ...
сите 41 | | | веќе видена

 Некултурните и диви патници се нешто од што очигледно никогаш нема да се спасиме, па единствено што може да правиме е јавно да ги срамиме. Токму тоа го прави ...
сите 2 | | | веќе видена

 Постојат многу нешта кои не ги знаете за сексот, без разлика колку време сте активни досега. Како минат годините, тие нешта самите ќе се откриваат пред вас. ...
сите 4 | | | веќе видена

 „Светот во целина е бесмислен, а животот добива смисла само преку индивидуалниот увид на суштината на нештата“. Ова е тезата на големиот германски филозоф ...
сите 3 | | | веќе видена

 Како што постојат непишани закони на привлечноста, така постојат и на одбивноста која може да се создаде меѓу две лица. Иако звучи едноставно, овој процес е ...
сите 3 | | | веќе видена

 Покрај вареното вино, пунчот е вториот најпопуларен зимски пијалак кој содржи алкохол во својот состав. Овој класичен зимски напиток своите корени ги влече ...
сите 3 | | | веќе видена

 Сите кои обожаваат астрологија имаат одредени познавања и очекувања кога се работи за знаците. За Биковите знаеме дека се хедонисти кои уживаат во добра ...
сите 71 | | | веќе видена

 Сакајте си ги децата разумно, не до границата на разгалување. Дадете им внимание, наместо пари. Подарете им дружба, наместо играчки. Трупајте спомени, ...
| | веќе видена

next