ЦрноБело

 Таткото на идна невеста работи прекувремено за да може да ги покрие трошоците за свадбата, а таа бесрамно бара од непознати луѓе донации и уште пари за ...
сите 2 | | | веќе видена

 Покрај нејзината моделска и неговата актерска кариера, нивното синче Џек секогаш е на прво место. Рози и Џејсон успеваат да направат баланс помеѓу кариерата ...
сите 3 | | | веќе видена

 По повеќе од 4 години заедно Ирина одлучи да го напушти Бредли, а фановите прогнозираа дека нема да бидат изненадени ако Лејди Гага и Бредли почнат да се ...
сите 31 | | | веќе видена

 Ако сте воркахолик, сигурно најлошото нешто што може да ви се случи е да се разболите и да не можете да правите ништо. Доколку не сакате да се чувствувате ...
сите 2 | | | веќе видена

 Светот сака од време на време да нѐ изненади, само колку да се осигури дека сѐ уште постојат толку многу нешта што умеат да нè фасцинираат. Некои од вас не ...
сите 4 | | | веќе видена

 Дали некогаш ви се случило да се движите по улица навечер и да се чувствувате непријатно и исплашено заради околината, шушкањата или некој кој ве демне? Иако ...
сите 2 | | | веќе видена

 Во 30-те години после ужасната нуклеарна катастрофа во Чернобил, целото место поминало низ бавен процес на одново раѓање. Преку губењето на животите и ...
сите 53 | | | веќе видена

 Јуни отсекогаш бил навистина погоден за големи животни одлуки, преиспитување на самите себеси и излегување од постојаната животна рутина. Според ...
сите 33 | | | веќе видена

 Појадок: Овесни колачиња со банана Пола шолја овесни снегулки, 1 банана и суво овошје по избор. Се пасира бананата, се додаваат снегулките и се меша во ...
сите 16 | | | веќе видена

 Маркетингот, поточно рекламите веќе не се нешто неподносливо коешто веднаш чекате да заврши додека гледате филм или серија на телевизија. Модерниот ...
сите 3 | | | веќе видена

 На кое поле ќе имате најмногу среќа, ќе има ли промени во вашиот живот или работите се одвиваат „по старо“? Каков ден ве очекува денес - прочитајте во ...
сите 10 | | | веќе видена

 „Чекорејќи по градот не можете, а да не се запрашате како се чувствувале луѓето кога се случила експлозијата и морале да бидат евакуирани“, вели фотографот ...
сите 59 | | | веќе видена

next