ЦрноБело

 Тироидната жлезда има заштитна улога во нашето тело, па затоа уште е позната и како штитна жлезда. Таа ја контролира работата на срцето, правилното дишење, ...
сите 4 | | | веќе видена

 Мија Дропуљиќ вели дека кањонот Матка е вистински спомен на природата, а дека духот на Скопје живее во старите делови од градот. По 10 години од Хрватска ...
| | веќе видена

 Принцот Хари целиот свој живот го живеел пред очите на јавноста – од моментот кога се родил, па во деновите на младоста и до неговата свадба. Тој е многу ...
сите 14 | | | веќе видена

 Во Данска семејствата прават пикник на гробишта, а во Тајланд забрането е да погалите дете по глава. Во Македонија имаме навика да затвораме прозорци за да ...
сите 2 | | | веќе видена

 Дланките на личноста може да кријат тајни и карактеристики кои тешко се забележуваат на прв поглед. Не зборуваме за „гатање“, туку за едноставен тест за кој ...
сите 4 | | | веќе видена

 Каролина Гочева и Магнетик групацијата ја продолжуваат својата соработка по завршувањето на летните одмори. Последниот дел од приказната за италијанскиот ...
сите 8 | | | веќе видена

 Нашите мајки не се плашеле толку за нас. Не се мудрувало толку околу родителството. Татко ми не морал да се нацрта секоја вечер во 20:00 за да и помогне на ...
сите 4 | | | веќе видена

 Деновиве 33-годишната фудбалска ѕвезда е на одмор во Франција, заедно со Џорџина и најстариот син, Кристијано Џуниор. Прво се сончаа на луксузна јахта, кога ...
сите 9 | | | веќе видена

 Веќе сигурно сте запознаени со данскиот концепт и начин на живот, наречен „hygge“, заради кој луѓето таму важат за едни од најсреќни во светот. Покрај ...
сите 73 | | | веќе видена

 Колку пати ви се случило да „потонете“ гледајќи ги фотките на Инстаграм блогерките и да посакате таков живот? Фотките од патувања им се прекрасни, изгледа ...
сите 3 | | | веќе видена

 Во свој стил Џек Рејнолдс продолжува да биде еден од најомилените пензионери во светот. Џек Рејнолдс од Англија е пра-пра-прадедо кој слободно можеме да го ...
сите 7 | | | веќе видена

 Ријалити ѕвездата проговори за несигурностите, за тежината да се расте пред камери, но и за убавината да се биде мајка. Кајли Џенер е пред очите на јавноста ...
сите 8 | | | веќе видена

 Се вљубил во нејзината смеа и интелигенција, потоа живееле под кирија, а таа била до него кога од нула започнал да го гради својот сон. Џеф Безос е во брак ...
сите 17 | | | веќе видена

 Иако изгледа одлично што и да облече, во последно време Блејк Лајвли повеќе им дава предност на Во понеделникот по повод промоцијата на новиот филм, ...
сите 5 | | | веќе видена

next