ЦрноБело

 Дишењето е сосема природен рефлекс, но често не ни забележуваме ако не успеваме да вдишеме со полн капацитет на белите дробови. За да бидете сигурни дека ...
сите 4 | | | веќе видена

 Школската година може да биде стресна како за децата, така и за родителите, посебно кога се работи за помали деца. Затоа, независно дали детето учи или не, ...
сите 8 | | | веќе видена

 Сè повеќе луѓе имаат проблеми со болка во колената, стапалата или колковите, а голем број од нив се и млади. Независно дали причината е неправилно седење, ...
сите 4 | | | веќе видена

 Тој/таа ве познава целосно, па зошто да не се обидите со нешто ново што ќе ве врати во деновите на најголема страст? Кога веќе ја нема непријатноста кога ...
сите 10 | | | веќе видена

 Полесно е да го излажеме светот, многу потешко самите себе. Сите сме луѓе и сите имаме маани, кои се особено воочливи кај оние кои им припаѓаат на ист ...
сите 38 | | | веќе видена

 Сведувањето на неколку кликови со глувчето на комбинација од само два клика на тастатурата, може да ви скрати многу од времето потребно за работа. Пресметано ...
сите 2 | | | веќе видена

 Недогледни зелени пространства, мистични водопади, магични пејзажи и осаменички куќи се дел од работите кои осамнаа пред очите на 30-годишната Ивана Кушлиќ ...
сите 2 | | | веќе видена

 Скопје, 07 .11.2018 – Со панел-дискусии посветени на образование, лидерство и успешни македонски стратапи во светот, денеска започна седмото издание на ...
сите 60 | | | веќе видена

 По , откриен е и вториот Сваровски аутфит кој ќе се појави на шоуто на Victoria’s Secret во ноември во Њујорк. Роми Стриџ е моделот кој на себе ќе има ...
сите 8 | | | веќе видена

 Наместо да се радува што момчето планира да ја побара за сопруга, таа се жалела на Фејсбук поради лошиот избор на свршенички прстен. Бирањето на вистинскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

 Меган Маркл на првиот ден од турнејата во Австралија и во наредните денови таа покажа неверојатен стил. Иако неколкупати се појави во фустани над колена и во ...
сите 34 | | | веќе видена

 „Ова е моето дете кое престана да јаде, плаче во сон, има толку сериозна анксиозност што повраќа постојано. Ова е мојата 6-годишна ќерка, во болница, поради ...
сите 13 | | | веќе видена

 Реми Малек штотуку ја одигра улогата на својот живот, која со гаранција ќе му донесе блескава кариера на филмското платно. И додека тој ги живее своите 5 ...
сите 11 | | | веќе видена

 На убавата црнокоса годините не ѝ можат ништо, а таа и Мајкл Даглас и по 18 години брак се вљубени како на првиот ден. Кетрин Зита-Џонс се појави со сопругот ...
сите 16 | | | веќе видена

 Состојбата на умот му помага на човекот да ги прифати добрите работи и да се брани од опасните, без разлика дали се работи за приватниот или професионалниот ...
сите 4 | | | веќе видена

next