ЦрноБело

 Од правилен избор на модни додатоци до чекорење со самодоверба, не ви се потребни милион долари за да изгледате како милион долари. Кога сакате да изгледате ...
сите 10 | | | веќе видена

 Членовите на владата на Фиџи за некои официјални приеми облекуваат здолништа, а некогаш дури и сообраќајните полицајци имале таков тип на традиционална ...
сите 2 | | | веќе видена

 Има парови на кои навидум не им е „пишано“ да бидат во врска. Нивните карактери се дијаметрално различни, така што малкумина би поверувале дека е возможно да ...
сите 36 | | | веќе видена

 Зошто ѕвездата од Барбадос ја смета колешката за предавник? Од кого славната дама не може да се ослободи по ниедна цена? Која поранешна соработничка ја ...
сите 4 | | | веќе видена

 Во 1993 година, 4 години пред нејзината трагична смрт, принцезата Дијана го потпишала својот последен тестамент. Сосема нормално, најголем процент од своето ...
сите 9 | | | веќе видена

 Љубовта помеѓу Французинките и парфемите е едноставно нераскинлива. Тоа може да го потврди и Инес де ла Фресанж, легендарната 60-годишна француска манекенка ...
сите 2 | | | веќе видена

 Доколку мислите дека постојат само една до две причини зошто вашиот здрав режим на исхрана не носи никакви резултати, верувајте дека сте во заблуда. Постојат ...
сите 9 | | | веќе видена

 Дали би можеле да протолкувате каква личност е некој според тоа каков е нередот во нивниот дом или простор за работа? На сите најмалку еднаш ни се има ...
сите 4 | | | веќе видена

 „Македонската банана“ ќе ја пронајдете со неколку имиња – мускатна, долгнавеста, путерна, мирислива, шеќерна тиква. Видот има крушовидна форма, светло ...
сите 28 | | | веќе видена

 Колку пати се случило да се заљубите во некое парче облека, но да се разочарате кога ќе видите дека големината која останала не ви одговара? Многумина се ...
сите 10 | | | веќе видена

 Иако кожата на нивните фотки на Инстаграм изгледа беспрекорно, една од близначките фитнес инструкторки откри дека во реалноста има и целулит и стрии. ...
сите 8 | | | веќе видена

next