Биди ин

Во светот на суперавтомобилите, уште еден „разлутен бик„ од гамата на возила под брендот Lamborghini, ни доаѓа Lamborgjini LP700-4 Aventador. Новата италијанска гордост, го следи трендот на супер спортски автомобил со одличен изглед и италијанска префинетост. Под хаубата секрие 6,5 литарскиот V-12 мотор кои испорачува страшни 690 коњски сили, доволни за 2,9 секунди до стотка. Долг е 4,78 метри, 2,26 метри широк и само 1,136 метри висок, а тежи 1 575 килограми со многу елементи од карбон со што се заштедува на тежина, а и на гориво. Aventador е уметничко дело, кое ќе биде достапно од крајот на летово за $379 000, се планираат да се произведат 4000 Aventador, но знаејќи ја побарувачката за моделите на Lamborghini и ова ќе е малку.
| | веќе видена

Американските научници предупредуваат на се поголемото користење на електрониските уреди и телевизијата се причина за се повеќето проблеми на луѓето со спиењето. Луѓето спијат се помалку а работат се повеќе, покажа истражувањето, причина за тоа се се повеќето уреди кои се наоѓаат на пазарот кои не држат и по цела ноќ будни. Паметните телефони, играчките конзоли, интернетот, телевизијата се „виновниците„ за нашите физички проблеми, како и проблеми со концентрацијата и меморијата. Во истражувањето беа вклучени и до 64 годишни луѓе, кои повеќе ја преферираат телевизијата за разлика од помладите кои се најчесто пред компјутерите и мобилните.
| | веќе видена

Иако не е прв забележан случај, малиот Богдан е седмогодишник од Србија кој е „буквално„ жив магнет. Детото има седум години и има способност да привлекува метални предмети на своето тело. Медицината нема одговор на ова, иако тој физички е целосно здрав, додека се приближува во близина на електорнски уреди, тие се исклучуваат поради магнетното поле кое се создава околку него. Погледнете го видеото на малиот Богдан со супер моќи...
| | веќе видена

На што се резултат бубулиците веќе знаете, проблемот е како да исчезнат. Дали сте знаеле дека витамините имаат голема моќ да ви помогнат во спревувањето со бубулиците. Витамин А Во својата позната форма, наречена ретинол, можете да го најдете во млачните производи, рибата, во морковите, кајсиите, дињата како и во спањакот и мн. Други. Внесете ги овие намирници во исхраната и веднаш ќе почуствувате разлика. Витамин Б2 Познато е дека една од причините за појавување на бубулици е стресот, а овој витамин успешно се справува со него. Може да го најдете во млекото, рибата, јајцата, месото и сл. Витамин Б3 Можете да го најдете во кикириките, јајцата, авокадото и месото. Ако го вметнете во исхраната овој витамин ќе почуствувате голема разлика. Витамин Е И овој витамин е препорачлив за справувањето со бубулиците го има во бадемите, кикириките, сончогледот, брокулата и сл.
| | веќе видена

20.000 луѓе се собраа на едно фудбалско игралиште во престолнината на Филипини, Манила со цел да го оформат најголемиот крст на светот. Како што велат организаторите целта била да се потсетат луѓето дека започнал големиот пост и дека ова време е посветено на Исус Христос. Сепак снимки и фотографии од настанот ќе бидат испратени и до канцелариите на Гинисовата книга на рекорди.
сите 5 | | | веќе видена

Девојкава сака да е во центар на вниманието па макар требала и гола да шета по улица и да им "дава" на случајните минувачи. Овојпат излезе и нејзиното лезбо порно видео кое таа сама го снимила, а очигледно и сама го објавила на интернет. Трајлер (ако може така да го наречам) од филмот можете да видите на ова место
| | веќе видена

RPG фанатици, вашиот ден пристигна! Продолжението на хит играта од 2009та, Dragon Age 2, конечно е пред нас, на нашите конзоли и компјутери. Навистина не можеме да навлеземе во сите промени кои ги има во играва, впрочем, ќе ни требаат стотици виртуелни страници за да ја опишеме играта. А верувајте ни, прилично е добра. Приказната е раскажувана преку еден dwarf, кој бил ваш верен сопатник, па сега ги кажува сите настани кои се случиле...и како вие сте станале Champion of the Realm. Вашиот лик, Ward, ќе може да биде Mage, Rogue или пак Warrior. По малите модификации за изгледот, влегувате директно во играта и акцијата. Графиката, си има свои добри и лоши моменти. Текстурите се ужасни, водата за никаде...ама од друга страна, кога ќе ја паузирате играта и ќе почнете да ротирате со камерата, се чуствувате како во Матрикс филм. Секоја капка крв лебди, феноменален ефект. Доста читање, ајде на играње. Играта се "продава" кај вашите локални торент сајтови. :)
| | веќе видена

Кога Nintendo изјави во јули претходната година дека "нема да си играат со пиратеријата на Nintendo 3DS"; тие навистина не се шегувале. Во претходните 24 часа веќе излезе метод за играње на пиратски игри на 3DS, но од Nintendo не се загрижени. Имено, на самата џебна конзола има логови, за тоа дали нелегален софтвер или додатоци се употребувани со конзолата. Ако тоа е случајот, вие нема да можете да ја продадете конзолата во официјални "used" продавници, а во најлош случај...Nintendo со апдејт на нов фирмвер може целосно да ви ја заклучи конзолата и да не можете повеќе да ја користите. Ова е храбар потег, но најверојатно непотребен. Nintendo само им дава поголем предизвик на хакерите, за кои знаеме дека ќе го искористат. Сите видовме што се случи со Sony и PS3...
| | веќе видена

Ќе морам да ви раскажам една чудна приказна. Не се секирајте, сето ова е вистина, ама навистина е бизарно...затоа, верувајте ми. :) Кога Timothy James Chapek, 24 годишен крадец од нашата приказна, влезе во куќата која планираше да ја ограбува...реши да се истушира. Чудно? Оо да, но станува уште почудно. Потоа, сопственикот дојде дома (со 2 вучјаци), па го прашал Chapek "што у курац прави во неговиот дом и под туш?". Chapek, наместо да бега, се заклучил во бањата, целиот исплашен. Потоа, СЕ ЈАВИЛ ВО ПОЛИЦИЈА, признал дека ја ограбувал куќата и се плаши дека сопственикот има пиштол и ќе го пука, море еј! :) Полиција дошла, го уапсила и...чича мича готова прича. :)
| | веќе видена

Ова е еден од најбргу постигнатите голово во еден фудбалски натпревар. Напаѓачот на Narnese, Michele Virgilio постигна гол во четвртата секунда против Casa del Diavolo. Зошто токму 4 секунди? Толку време беше потребно топката да го прелета теренот и да заврши во противничката мрежа.
| | веќе видена

Taig Khris e Французинот кој успеа да постави нов светски реорд во скокање со ролери, тој скокна од првиот кат на Ајфеловата кула во Париз од 40 метри височина, после пад од 12,5 метри скокна на рампата. Екстремниот возач на ролери успеа да го урне минатиот рекорд, самата стоење на платформата е доволно за вртоглавица, а за да скокнете треба многу храброст...
| | веќе видена

Израелската пејачка која го шокираше светот кога во 1998-та успеа да победи на Евровизија, тогаш со песната „Diva„ сега повторно се враќа, овојпат во Дизелдорф, Германија каде ќе настапи како преставник на Израел со песната „Din Dong„. Авторот на песната е истиот оној кој стои и позади „Diva„ со која Jaron Koen т.е Sharon Cohen, успеа да победи во далечната 1998 година и да продаде над 400 000 албуми после Евровизијата. Sharon Cohen е родена како машко, но после опреацијата за промена на пол во Лондон во раните деведесетти, ја започнува својата музичка кариера под името Dana International. Дали и сега ќе може да ја придобие публиката, останува да почекаме, а дотогаш да се потсетиме на песната со која победи во 1998-та. И песната со која ќе настапи оваа година:
| | веќе видена

Одлично видео за сите припаднички на понежниот пол кои имаат во план да заведат некој колега на работа и работното место да го направат поубаво место за престој. Дали некогаш сте се запрашале кои се тајните за успешен секс во канцеларија? Оние кои не знаат нека го погледнат видеото, а оние кои знаат нека го искористат за усовршување или проверка на знаењето.
| | веќе видена

Ви текнува на оние легендарни филмови со Michael J. Fox, кога тој се врати назад низ времето? :) Епа, еве една добра финта која му текнала на извесен американец. Приколка од Delorean, колата која беше користена за патување низ времето во филмот! Финтата најдобро работи кога оваа приколка ќе ја закачите на вистински Delorean, па навистина дава импресија како да патувате магично низ времето. Ако не, бар сите ќе се чудат што се случува со вашата кола. :)
| | веќе видена

Мораме да ве предупредиме, многу Nintendo картриџи беа повредени при правењето на оваа USB flash меморија. Всушност, нема поента да прикачувате цело NES (Nintendo Entertainment System) на вашиот компјутер, само за потоа да ставате USB картриџ...но хеј, што воопшто во животот има поента? :)
| | веќе видена

Видете, овие слики не се воопшто фотошопирани. Само на некој му текнало да направи screenshots од 3D погледот на Google Earth. Еве како сателитите ја гледаат Земјата...
| | веќе видена

Како за почеток да разјасниме дека не станува збор за класична масажа на женскиот задник, туку за еротска. Прво, вашата партнерка мора да биде сигурна дека нема да пробате да ставите прст или било каков друг предмет во нејзиниот анус. Еден начин за убаво да го измасирате нејзиното "газе" е кога таа стои пред вас. Додека се бакнувате испружете ги рацете, фатете го нејзиното нејзиниот задник со вашите дланки и тогаш средниот прст движете го надоле-нагоре преку нејзиниот анус. Пред да го направите последното ќе мора добро да го навлажните вашиот прст. Користете лубрикант за поголемо задоволство и бидете нежни, никако несмеете да нанесувате притисок. Пред да почнете со ваквата забава, ставете ја хигиената на прво место! Можете да и дозволите таа ова да ви го прави на вас додека орално ве задоволува. Изборот е ваш... :)
| | веќе видена

Хмм, како да ја опишам Lacey Banghard? Би требало да биде лесно, бидејќи таа е убава девојка со гооолеми гради. Кога викам големи гради мислам на СИСА ЈЕБОТЕ, онака баш во стил "Сиса за медаља". :) Lacey овој пат позираше топлес за новиот број на Nuts magazine . Сликите се лудница, а типката е БОМБА! За да ги видите сите слики кликнете тука...
| | веќе видена

Атрактивната глумица Megan Fox често во медиумите е опуштена за тоа дека е премногу слаба, а гласините за разни пореметувања во нејзината исхрана не се нови. Иако тие приказни таа повеќе пати ги има демантирано, после најновите фотографии за кампањата на Calvin Klein , повторно почнаа да кружат низ медиумите. Овој пат во одбрана на Megan Fox застанал нејзиниот личен тренер Harley Pasternak. Тој изјавил дека глумицата нема никакви проблеми, но дека е навистина и е тешко да се здебели, иако таа тоа навистина го сака. Личниот тренер на Megan како главен кривец за тоа го спомнал брзиот метаболизам на глумицата. Тој е сигурен дека таа наскоро ќе ја подобри својата фигура благодарение на правилната исхрана и тренинзи.
сите 2 | | | веќе видена

Со самото тоа што сте ја офарбале косата јасно ви е дека таа сега има потреба од посебна нега и повеќе внимание во спротивно брзо ќе го изгуби квалитетот и сјајот. Црна коса Понекогаш делува премногу мат па треба да и го вратите сјајот. Освежете ја со полутрајна фарба и редовно користете регенератори. Еднаш месечно направите третман наменет само за црна коса. Како да го направите? Измешајте две лажици пиво со половина литар вода. Нанесете на косата и оставете да делува 10 минути. Плава коса Оваа боја бара најмногу внимание. Еднаш во неделата измијте ја со чај од камилица бидејки тој најдобро и одговара и и дава волумен. Кафена коса Ако сте фарани во кафеава боја за вас се препорачува смеса од кафе. Еве како да ја направите. Сварете 2 дл. кафе на кое кога ќе се олади ќе додадете едно јајце. Смесата втријте ја на сува коса и завиткајте јка главата во фолија. Нека делува 20 минути. Црвена коса Каната е решпение за проблемите со црвената коса. Измешајте ја со вода и оставете да делува 40 минути. Потоа ...
| | веќе видена

next