Биди ин

Веб-страната MySpace полека згаснува! Ова го покажуваат последните резултати за месец Фебруари кои покажуваат пад на посетителите на MySpace од 10 милиони за само еден месец. Во Јануари оваа година MySpace имала 73 милиони корисници додека во Фебруари таа бројка е за 10 милиони помала. А во споредба со резултатите од пред една година MySpace престанале да ја користат 50 милиони корисници. Раководството на компанијата најави отпуштања, но сето тоа почна со појавата на Facebook-от од кога и започнаа да бележат негатива. Според предвивувањата MySpace нема да постои до 2012-та, не поради крајот на светот, туку поради се помалата заинтересираност.
сите 3 | | | веќе видена

Холивудската актерка Reese Witherspoon во Саботата навечер се омажи за Jim Toth агентот за таленти, во приватната церемонија која се одржа на ранчот на актерката во Јужна Карифорнија. Тие се верија во Декември минатата година но свадбата се одржи сега, на богатата свеченост присуствуваа и многу нејзини колеги како Scarlett Johansson, Sean Penn, Toby McGuire, Selma Hayek и Renee Zelwegger. Reese има 35 години, во 2007-та се разведе од Ryan Phillippe со кого беше во брак од 1999-тата, со кого има две деца. Епа нека им е со среќа на малденците...
сите 2 | | | веќе видена

Навикнавме да ја гледаме британската убавица Kelly Brook разголена во списанија. Oвој пат ја имаме повторно во секси издание но од различна причина. Kelly Brook позираше за новата рекламна кампања на познатиот бренд на женски чевли Gina Shoes . За сликите можам да кажам дека се супер за нашите машки и шенски читатели. Женските нека се фокусираат на штиклите, а ние машките ќе се фокусираме на Kelly. :)
| | веќе видена

Фудбалерот David Beckham позираше за магазинот Fantastc Man . Beckham позирал во ресторан за пити во својот роден град London. За разлика од фотосесијата која тој ја направи за Armani , во која тој позира во долна облека, славниот фудбалер овој пат е облечен. Облечен или не, тој секако предизвикува воздишки кај секоја жена...
| | веќе видена

Како што и беше најавено минатата недела, албумот " Songs for Japan " вчера беше пуштен во продажба. Компилацијата има само дигитално издание и може да се купи преку сервисот iTunes за 9.99 долари. Дури 38 изведувачи ги отстапиле своите песни на компанијата Universal, која целиот приход од продажбата на албумот ќе го донира на јапонскиот Црвен крст со цел да им се помогне на жртвите од разорниот земјотрес, цунамито и нуклеарната криза. На листата изведувачи се наоѓаат: Madonna, John Lennon, U2, Lady GaGa, Beyonce, Katy Perry, Bruno Mars, Rihanna, Justin Timberlake, David Guetta, Eminem, Black Eyed Peas, Pink, Justin Bieber, Elton John, Shakira, Leona Lewis и уште 20 други изведувачи.
| | веќе видена

Во прилог ќе наидете на видео на кое има една малецко и слатко маченце кое едвај може да мјаука. Имате претстава за што се работи? Еве и мала помош: ќе израсне во најбрзата мачка на светот!
| | веќе видена

За да се има убава кожа треба многу труд и внимани еве во што најчесто ние женските грешиме а притоа и штетиме на нашата кожа. Не користите УВ заштита редовно – под редовно се подразбира користење на крема со УВ заштита секогаш кога ќе ја изложувате кожата на сонце. Алкохол – е под ова не се подразбира тотално откажување на алкохолот, само треба да знаете дека секојдневно конзумирање и те како и штети на кожата. Го занемарувате пределот на вратот – овој дел ќе го открие токму она што сакате да го сокриете, посветете внимание на овој дел ако не сакате она што на лицето го прикривате овој дел да го издаде. Претерувате со чистење на лицето – и во ова не треба да се претерува, доволно е да го чистите лицето два пати на ден ако претерате ќе се засили лачењето на природните кожни масла. Претерувате со препарати – уште еден доказ дека се што е претерано не е добро е и прекумерното користење на препарати за нега на кожата. ако ставате премногу различни производи за нега активните состојки кои ги содржат сами ...
| | веќе видена

Јапонската комапнија Panasonic на пазарот излегува со најновиот дигитален фотоапарат Panasonic Lumix DMC-FP7 кој поседува опција наречена Beauty Retouch која навистина ќе ни се најде. Софтверот кој го поседува овој дигитален фотоапарат ви овозможува да испаднете најдобро што може, доколку се работи за еден од оние моменти кога навистина не ви е денот. Порите, акните, жолтите заби се само дел од специјалноста на овој софтвер кој ќе ве „дотера„ како манекен/ки. А притоа може и да ви нанесе кармин и руменило а и ќе ви ги изблеи забите, или пак ако сакате може да ве претвори во зомби или вампир. Интересен софтвер од Panasonic кој заменува естетски операции и козметички препарати.
| | веќе видена

Основачот на Facebook Mark Zuckerberg има девојка, тој неодамна го промени својот статус на својот Facebook профил! Имено основачот на најголемата социјална мрежа на својот профил додаде дека е во врска со Priscilla Chan, негова долгогодишна девојка со која се запознале додека студирале на Харвард. Од тогаш на Priscilla и пристигнале илијадници покани за пријателство на Facebook, а двајцата отвориле профил за кученцето кое го посвоиле...
| | веќе видена

Откако преубавата српска пејачка, Наташа Беквалац се разведе нема да промашам ако кажам дека тотално откачи. Позитивно или не...очигледно тешко го поднесе разводот. Пред некој ден излезе на сцената и пееше во проѕирни хулахопки и без гаќички пред публика во која има и деца. Буквално СЕ и се гледаше, но очигледно нејзе тоа воопшто не и пречеше, па не ни пречеше ни на нас. Дали естрадата полека почнува да се поистоветува со стриптизот па и порното? На ова одговор треба да даде токму Наташа...
| | веќе видена

Освен што на почетокот од неделава конечно навлеговме во пролетта сега и со почеток на летното сметање на времето сме на вистинскиот пат кон летото. Долгата и студена зима е зад нас, време е за долги и топли денови. Утре (недела 27-ми) во 02:00 часот по полноќ започнува летното сметање на времето и часовниците ќе треба да ги поместиме за еден час понапред, односно 02:00 ќе стане 03:00 часот. Малку историја Оваа промена на времето од зимско во летно и обратно се прави со цел да се заштеди на електрична енергија и за прв пат е забележано во 1916-та година. Ова најпрвин го направиле земјите од западна Европа, за денес да го практикуваат околу 70 земји во светот. Оваа година Русија за последен пат ќе ги помести стрелките на своите часовници, рускиот претседател Димитриј Медведев одлучи воведување на вечно летно сметање на времето. Не заборавајте да го промените часовникот :)
сите 12 | | | веќе видена

Иако секоја година од Холивуд ни доаѓаат илијандици филмови со уште повеќе ликови, некои се паметат но некои брзо ги забораваме. Американската телевизиска мрежа ABC и магазинот People интервјуирaa 500 000 луѓе кои го одбраа Forrest Gump за најдобар филмски лик некогаш појавен на филмското платно. Во силна конкуренција на над пола милион ликови од Холивуд во последниве 60 години, ликот кој одлично го одглуми актерот Tom Hanks во 1994-та и кој му донесе Оскар за најдобра главна улога истата година е најдобар на светот. На второ место се најде James Bond кој за многумина беше фаворит.
| | веќе видена

Преубавата британска pin-up девојка и гламур модел, Danica Thrall, позираше во топлес издание за новиот број на Nuts magazine . Девојката е преубава, а сликите се навистина супер! Сигурен сум дека ќе уживате... ;) За да ги видите сите слики кликнете тука...
| | веќе видена

Twilight ѕвездата, глумецот Robert Pattinson кој е во врска со глумицата Kristen Stewart, изјавил дека поради својата љубов би се одрекол од највредната работа во својот живот - својата гардероба. Изјавил дека нема многу работи кои би можел да ги жртвува, освен да го остави куферот со своите работи и да избега со својата сакана личност... " Немам многу работи кои можам да ги жртвувам, да бидам искрен. Веројатно не би го убил цело мое семејство или нешто слично на тоа, мидлам дека тоа би било премногу. Меѓутоа би се одрекол од својата гардероба, верувам дека тоа е се што имам. Би ги оставил куферите во хотелска соба и би избегал со својата сакана личност " - рекол Pattinson.
| | веќе видена

Песната " Born this way " веќе 6 недели е на врвот на сите светски топ листи. Сега Lagy GaGa за да го прослави овој успех објави официјален ремикс од оваа песна и повторно ги изненади своите фанови. Бидејќи GaGa сака да експериментира до своајта музика, новиот ремикс е кантри верзија. Пеачката го нарекла ремиксот авантуристичко патување.
| | веќе видена

Иако во последно време не сме ја гледале многу на тениските терени, Serena Williams се појавува во најновата реклама за играта Topspin . Како тргнале работите изгледа дека нема повторно да ја гледаме Serena, бидејќи прикажувањето на оваа TV реклама е забрането поради премногу провокативниот изглед на тенисерската ѕвезда. Сите знаеме како изгледа Serena на теренот, а како изгледа во рекламата погледнете сами... :)
| | веќе видена

Gwen Stefani им се приклучи на Lady Gaga, Sandra Bullock, Justin Biber и групата U2 со донирање на 1 милион долари за помош на Јапонија. Gwen изјави дека отсекогаш ја сакала и почитувала културата на Јапонија, и сега најмалку што може да направи е да им помогне на Јапонците кои минуваат низ најлошиот период после Втората светска војна. Штетите на североисточниот дел на Јапонија се проценуваат на 245 милијарди долари, а се прогнозира дека санацијата на регионот ќе трае најмалку 4-5 години.
| | веќе видена

Французот Ален Роберт уште познат и како "Францускиот Спајдермен" (човекот кој се искачи на речиси сите висококатници) најави дека во понеделник (28.03.2011) ќе се обиде да се искачи на највисоката градба на светот која се наоѓа во Дубаи. 48-годишникот се има искачено на преку 70 висококатници, а оваа 828 метарска градба ќе биде круна на неговата "лудост". Без сигурносни јажиња и останата заштитна опрема, само чист адреналин е она кое го одликува овој човек.
| | веќе видена

Се со што негувате косата е само еден дел од нејзината убавина. Храната која ја внесувате исто така има огромно значење честопати и клучно. Еве што треба да јадете: Зеленчук Спанаќот, брокулата, и останатиот зеленчук се добри за косата бидејќи се богати со витамин А и Ц. Јајца Богати се со витамин Б потребен за убав и сјаен изглед на косата. Грав Содржи протеини, железо, цинк и биотин кои се најважни за цврс тината на косата. Моркови Богати се со витамин А важни за здравјето на влакното. Млечни производи Јогуртот, млекото и другите млечни производи содржат калциум и протеини кои немора да се каже како делуваат на косата.
| | веќе видена

Кога некој му го "собра" MacBook Air-от на Mark Bao, тој не очајуваше. Бидејќи нашиот Mark колку толку се разбира од компјутери, а несреќниот крадец не... Mark успеа да извади повеќе видео-снимки од својот украден лап-топ (преку мрежа), кои содржеа "инкриминирачки" детали за крадецот. Какви детали? Видете и сами... Крадецот, кога го видел ова видео постирано на Youtube, веднаш му го вратил лап-топот на Mark, нудејќи му го во замена да го тргне видеото... Но, Марк не е спремен за никакви договори. Тој се надева дека ќе успее да му влезе и во Facebook акаунтот, како и да извади уште некои слики и потоа да ги објави и нив, за крадецот да продолжи да страда! DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"
сите 2 | | | веќе видена

next