Биди ин

Повеќето хардкор гејмери, ние меѓу нив, веруваат дека графиката не е воопшто битна за една игра да биде успешна. Но, луѓето во Bethseda Studios имаат поинакво мислење. "Иако повеќето луѓе велат дека графиката не е многу важен елемент за нив, сепак тоа не е точно" - вели Peter Hines, потпретседател за маркетинг во компанијата. "Обично, гејмерите ќе видат скриншот од играта, па според тоа ќе одлучат дали е доволно добра или не за да ја купат и да ја играат." "Ние исто така веруваме дека добрата графика помага за имерзија во светот на играта, па затоа се трудиме во новиот Elder Scrolls наслов, Skyrim, да ја вметнеме најдобрата можна графика."
| | веќе видена

Знаете како викаат: "Ако нешто е интересно, тогаш е правено во Јапонија." :) Па така е и со овој ѕиден часовник, инспириран од традиционалните ладала. Најдолгата стрелка се минутите, најкратката е часот, а сите оние мали кои се движат...се секундите. :)
| | веќе видена

Гаф од кралски размер направија Кинезите со продавањето на порцеланските шолји за чај на кои се наоѓаат портретите на Kate Middleton и наместо сликата на принцот William се наоѓа онаа на принцот Harry. По повод кралската свадба помеѓу William и Kate кој е закажана за Април, компанијата за порцелан од Кина започна со продавањето на овие шолји кои по некоја случајност се продаваат како „алва„ иако се работи за голема грешка. Можеби Кинезите и воопшто не знаат кој принц ќе се жени, а можеби и само му се потсмеваат на кралското семјство. Друга Кинеска компанија пак започна со производство на кондоми со ликот на младоженците.
| | веќе видена

Darren Taylor е името на овој храбар скокач кој на видеото ќе го видите како скока од 11 метри височина и тоа во базенче од само 30 см скоро замрзната вода. Но Darren е повеќе годишен професионалец, и има неколку Гинисови рекорди за скокови во вода, но ова е далеку поризично од се што досега извел. Тајанта е во скоро смрзнатата вода која е погуста и го успорува неговиот пад, но сепак се работи за многу храброст и не го пробувајте ова дома...
| | веќе видена

Тој е лошото момче од Интер и можеби еден од најомразените фудбалери на денешницата. Но овој фудбалер нема проблем само со навивачите...има и со маицата. Дали "митот" за манекенките полека се префрла на фудбалерите?
| | веќе видена

Оскаровката Sandra Bullock е уште една во низа јавни личности која пружи несебична помош на јапонскиот народ, кој се соочува со катастрофални проблеми после цунамито. Глумицата донирала милион долари на Црвениот крст , кој во знак на благодарност објавил соопштение до медиумите во кое пишува дека... " нејзиниот допринос е од голема важност за организацијата која моментално се труди да ја обезбеди потребната помош за што поголем број луѓе во Јапонија ". Ова не е прв пат глумицата да им помогне на загрозени земји, на 10-ти јануари минатата година таа донираше милион долари помош за да им се помогне на жртвите од тогашниот земјотрес кој го уништи Хаити.
сите 3 | | | веќе видена

Во најновата епизода на талент шоуто American Idol , поп бендот The Black Eyed Peas премиерно ја изведоа својата нова песна " Just Can't Get Enough ". Тие го посветија својот настап на народот на Јапонија.
| | веќе видена

Познатата британска убавица која повеќе пати беше прогласувана за најсексипилната жена на светот, Kelly Brook, чека бебе! Таа на својот Twitter профил објавила дека заедно со својот дечко, рагби ѕвездата Tom Evans се пресреќни што можат со сите да ја споделат веста дека чекаат девојче. Kelly Brook се бави со глума, но таа својата слава ја стекна благодарение на многубројните секси фотосесии кои ги направи за машките списанија. Таа со помош на овие списанија стана секс симболот за кого сите знаеме и сонуваме денес. :)
| | веќе видена

Нашата популарна пеачка Каролина Гочева, сними нов спот за првиот сингл од својот нов албум " Не се враќаш ". Станува збор за одлична соработка со познатиот Влатко Стефановски. Спотот е навистина интересен, погледнете го... :)
| | веќе видена

Сексипилната Rihanna, која стигна далеку од нејзиниот остров Barbados се до 45 милиони продадени албуми, има семејни проблеми со својот татко кој ја продал за пари! Пејачката која ја краси насловната страна на магазинот „Vogue„ за месец Април, призна дека е крајно разочарана во својот татко, кој додека Rihanna се криеше од медиумите кога излезе во јавност насилството од нејзиниот дечко Chris Brown, даде изјава во медиумите за пари. Rihanna изјави дека татко и не и се јавил ни да ја праша дали е добро, после целиот инцидент, а дал повеќе изјави во весници за пари. „Тоа е нешто што неможам да му го простам„ изјави пејачката видно вознемирена!
| | веќе видена

И додека Балканот се „пали„ по реалните шоуа во стилот на Големиот брат, нешто што на запад е веќе старо, еве какво реално шоу планираат да направат Британците. „The Nak̒d Truth„ е името на новото реално шоу кое ќе ги помести границите, буквално голи ќе бидат учесниците 24 часа во денот. Продукцијата кое ќе го организира ова реално шоу, ја одбра локацијата на една нудистичка плажа на Флорида,САД. Тие започнаа со аудиции каде ќе одберат 8 Британци и Британки кои ќе се шеткаат голи по плажата во Флорида, а цел свет ќе ги гледа, е ова е реално шоу кое едвај чекам да почне да се емитува...
сите 3 | | | веќе видена

Компјутерско глувче кое работи на секоја површина, бежично и се што ни треба се нашите раце? Звучи премногу добро за да биде вистиното, но токму тоа е EvoMouse! Целта е да се револуционира начинот на користење на маусот... Сепак, иако на прв поглед изгледа импресивно, на крајот сепак ова е само "симулација на екран на допир"...со компјутерско глувче. Не е дека не сме ефикасни со нашите сегашни мауси. :)
| | веќе видена

Gennady Martynov и Emre Cetinkoprulu имаат интересна замисла за класичен часовник, но со модерен шмек. Целта е никогаш повеќе да не се мачите за да видите колку е часот. Едноставно, часовникот ги зумира бројки за вас. Запознајте се со ZoomIn часовникот. Засега концепт, а во иднина и на продажба!
| | веќе видена

Сигурно за сите од овие препарати сте слушнале и сте ги користеле, но случајно или неслучајно се прават грешки при нивна употреба па го немате оптималниот ефект. Лак за коса Добар е за завршно зацврстување на фризурата кога веќе сте ја обликувале. На косата ќе и даде цврстина и ќе ја заштити од неприликите од времето. Пена за коса Се нанесува на коса исушена со пешкир. Внимавајте да не претерате зошто резултатот сигурно нема д авис е допадне. Гел за коса Најчесто се користи за обликување на кратките, модерни фризури или ако сакате посебно да обликувате одредени прамени на косата. Се нанесува на влажна или сува коса. Восок Восокот најчесто се користи за потенцирање на некои прамени или за завршно обликување на косата. Тој исто така и ја заштитува косата. Ако се решите за овој производ одберете го оној со додатен сјај кој ќе ви ја направи косата посвежа.
сите 2 | | | веќе видена

Ова дефинитивно не сакате да му се случи на вашиот автомобил од соништата. Но еден кинески бизнисмен токму тоа го посака. Откако автомеханичарите му рекле дека незнаат да го поправат дефектот кој се јавил во супер-спортскиот автомобил лутиот бизнисмен земал неколку работници "вооружени" со огромни чекани и им заповедал тотално да го уништат автомобилот. Убиството на едно Lamborghini може да го погледнете подолу:
сите 2 | | | веќе видена

На листата најпродавани книги се најде првата книга на Sheridan Simove наречена „What Every Man Thinks About Apart from Sex„. во книгата е опишано детално за што воопшто размислуваат мажите освен за секс. Книгата има 200 страници, празни 200 страници, и јасно ви дава до знаење за што воопшто мажите размислуваат. Додека ја „пишувал„ книгата Sheridan размислувал дали неговата книга ќе биде поуспешна од приказната на J.K. Rowling за Хари Потер. Но верувале или не неговата книга не само што ја надмина приказната за малиот волшебник туку и бестселерот на Dan Brown, „The Da Cinci Code„. Следната книга на Sheridan ќе биде за жените и за што тие размислуваат освен за сексот.
| | веќе видена

Човечката глупост нема граници, посебно онаа на Холивудските актери и пејачи во случајов. Mariah Carey која треба да се породи за само два месеци, е во паника затоа што се плаши како ќе реагираат нејзините две кученца на пристигнувањето на близначињата. Пејачката е загрижена тие да не се почуствуваат занемарено поради вниманието кое ќе го добијат бебињата и затоа реши да најми психијатар за да работи со нив. Mariah и нејзиниот сопруг Nick се спремаат за пристигнувањето на близнаците, веќе потрошија милиони за средување на куќите во Лос Анџелес и Њујорк.
| | веќе видена

Денес интернет сервисот Twitter слави 5 години! Дап, далеку беше 2006тата година, кога Ashton Kutcher го прослави Twitter-от. А за неговата историја, ќе ве оставиме во рацете на професорот, Опра Винфри и Soulja Boy. :) Бидејќи Youtube експресно трга видеа, историјата ќе морате да ја погледнете овде
| | веќе видена

Тин сензацијата Justin Bieber си доби своја восочна реплика во музејот Madame Tussauds во Лондон! Тој се сликаше до својата восочна копија, која баш и не личеше на оригиналот, многумина останаа вчудоневидени колку лошо е изработена восочната фигура. Но тоа не му пречеше на 17 годишниот Justin кој се поздравуваше со фановите и позираше до восочната фигура. Тука беше и неговата мајка со која заедно позираше, пред илијадниците фанови и обожаватели кои дојдоа во музејот.
| | веќе видена

Колумбиската поп ѕвезда Shakira си „фати„ дечко! Откако раскина после 11 години во врска со синот на поранешниот Аргентиснки преседател, Antonio de la Rua. Причина за тоа наводно е тоа што Antonio бил со друга жена, а Shakira ги фатила на дело. Но веста дека Shakira се гледа со дефанзивецот на Barcelona, Gerard Pique започнаа од светското првенство во Јужна Африка, а продолжи се до сега кога двајцата се фотографирани како се бакнуваат, што може да значи само едно... Gerard Pique има 24 години, а Shakira 34 но тоа не им пречи, напротив папараците кои ги следат говорат за страсна љубовна романса.
| | веќе видена

next