Биди ин

Откако пред некој ден таа го прослави 30-тиот роденен, Paris Hilton подигна нови шпекулации во медиумите. Некои американски таблоиди пишуваат дека Paris Hilton ќе се омажи до крајот на годинава. Наследничката веќе неколку месеци е во врска со Sajam Vets, што тоа не личи на неа. Парот викендов бил фотографиран како купува прстен за кој се претпоставува дека е веренички. Магазинот People тврди дека парот купувал веренички прстен во една ексклузивна продавница. Paris во оваа пригодан му рекла на продавачот дека нејзиниот прстен мора да има барем 24 карати, секако дека тоа нема да биде никаков проблем, бидејќи Sajam Vets и купи на Paris автомобил од брендот Lexus со вредност од дури 375.000 долари.
| | веќе видена

Не се плашете, тој бил застрелан само во серијата CSI! :) Како што знаете, Justin прифатил улога во една епизода од серијата CSI... па гледачите во Америка деновие ќе имаат шанса премиерно да ја гледаат најновата епизода на CSI Las Vegas. Како што веќе имаме пишувано, Bieber игра негативна улога, млад деликвент, а како неговата епизодна улога ќе заврши погледнете...
сите 2 | | | веќе видена

Aniston ја доживеа својата светска слава благодарение на успешната ТВ серија " Friends ". Покрај тоа, откако нејзиниот брак со Brad Pitt стана главна тема на сите континенти, глумицата Jennifer Aniston успешно продолжи да ја гради својата кариера... а исто така и својот стил. Денес таа важи за за една од најуспешните и најсексипилни глумици на својата генерација, а за тоа секако допринел нејзиниот секси стил на облекување. Како и да е, погледнете како еволуриал стилот на Jennifer Aniston од почетокот на нејзината кариера па се до денес...
сите 2 | | | веќе видена

На сите ни се случило да седиме со друштво и да сакаме да пуштиме музиче, но со нас немаме звучки туку само пар слушалки. Каде што има желба има и начин. Се што ви треба се хартиени чашки... не мора баш хартиени, но хартиените чашки ќе вадат почист звук од пластични. Направете засечок во знакот X на дното на 4 чашки, за потоа да можете да ги протнете слушалките. Две чашки ќе ви слушат за основа, а другите две за самите звучници. И ете, гето-хакерски звучки... :)
| | веќе видена

На хрватскиот национален фестивал Dora , на кој ќе се избере хрватскиот претставник на овогодишната Евровизија, вчера натапи и популарната Severina. Таа ја отпеа својата песната " Штикла ", со која настапи на истиот фестивал во 2006-та година. Severina не се натпреварува оваа година, но сепак привлече големо внимание со својот провокативен, садо-мазо стајлинг. Погледнете го настапот...
сите 6 | | | веќе видена

По 125 години постоење на Mercedes, оваа година за време на најголемиот ден во САД, оној кога е Super Bowl, Германците решија да се рекламираат и на Американците да им ги престават новите SLS AMG Roadster и C-Class Coupe. Рекламата траее 60 секунди, но ова е продолжената верзија, за која се платени околу 40 милиони долари. Одлична реклама, нешто како рајот на Mercedes со сите свои модели...
| | веќе видена

Ова се докажа по спроведеното истражување на мажи и жени во нормални услови на комуникација, резултатите се јасни, дневно мажите поминуваат подолго време во комуницирање отколку жените, иако досега се сметаше за обратно. Но жените иако помалку зборуваат тие се покреативни во разговорот со подобар речник и грижливо ги одбираат зборовите. Затоа мажите се и попредвидливи кога зборуваат, додека жените се потешки за предвидување, можат да изненадат...
| | веќе видена

Да почнеме полека, бидејќи ова ќе ви звучи лудо. :) Знаете, според секоја нормална логика - додека жена се породува, никогаш не би требала да пишува смс пораки или фејсбук статуси во тие моменти...но! Според авторот на книгата "Birth: The Surprising History of How We are Born", дури и пожелно е да се праќаат пораки додека се пораѓате. Присуството на фамилијата/пријателите додека се породувате ослободува oxytocin, хормон кој помага во породувањето. Па, се препорачува ваква дистракција со пораки/интернет комуникација, за да се создаде илузијата дека фамилијата е блиску до вас и овој хормон да ви помогне во целиот процес. Затоа, следниот пат кога вашата сакана ќе ви подаде рака, вие прво стиснете ја, а потоа врачете и го вашиот мобилен телефон! :)
| | веќе видена

Можеби слабо познат во нашите предели, ама култниот лик на Marvel, Thor, конечно ќе добие свој филм. Thor е супер-херој кој е базиран на Thor од норвешката митологија. Тој е неверојатен воин, но исто така е и неверојатно арогантен. Откако ќе биде протеран од својот свет Asgard, тој ќе стане најдобриот заштитник на Земјата. Главните улоги се на Натали Портман, Ентони Хопкинс и Крис Хемсворт.
| | веќе видена

Дотичнава водителка можеби е "изнервирана" околу тоа како заврши LOST или пак, зашто Барса изгубија завчера... Како и да е, ваков камбек/diss/"спопикување" на национална телевизија - ние досега немаме видено. Секоја чест. :)
| | веќе видена

Големата и моќна мајка Русија, некогаш двигател и земја на знаењето, сега станува земја на заблуда и недеуцираност. Имено истражување спроведено низ разни делови од најголемата држава во светот, покажа дека Русите се се понеобразовани. Дури 32% од наслението во Русија сметаат дека Сонцето врти околу Земјата, пред 4 години вака размислуваа 28%, а сега нивниот број се зголеми. Се работи за насление кое живее во внатрешноста на земјата, во оддалечните краеви, ова е шокантно, како Русите стануваат се понеобразовани, а со тоа се враќаат назад во средниот век. Покрај ова дури 55% сметаат дека радиактивноста е дело само на човекот, а 18% се убедени дека атомите се помали од електорните. Од сето ова незнаење „поглупи„ се жените тие процентуално се понеобразовани од мажите во Русија.
| | веќе видена

Поп сензацијата Justin Bibber изјави дека посакува дует со Britney Spears! Тој изјави дека за Britney дека отсекогаш му била омилена пејачка и од мал сонувал дека еден ден ќе може да сними дует со неа. Justin кој викендов го објави својот прв филм „Never Say Never„ кој по само два дена за време на минатиот викенд заработи 30 милиони долари, и е на второто место по заработка во САД. „Ова е неверојатно„ изјави Justin кој од неговото појавување на сцената од 2009-тата навака имаше 20 хитови кои беа на првото место на сите музички листи во САД. На ред е дуетот со Britney, кој пејачот изјави дека може да го очекуваме наскоро!
сите 4 | | | веќе видена

Италијанска, ефикасна и евтина се придавките кои ја опишуваат оваа маска за лице. Токму така, евтина, се што ви треба за неа се маслиново масло, крема за лице, жолчка и портокал. Нема ни да ви одземе многу време оваа маска за чуствителна кожа ќе ја направите за многу кратко време. Помешајте две две лажици обична крема за лице, една жолчка, маслиново масло и неколку капки сок од портокал. Се ова добро измешајте и смесата нанесете ја на лицето изоставувајќи го пределот околу очите. Нека одстои 15тина минути и измијте ја со млака вода. Има и уште еден начин да дојдете до Италијанска амска за лице и тоа на уште поедноставен начин. За оваа маска пак ви се потребни само маслиново масло, сок и изрендана кора од портокал. Сето тоа измешајте го и смесата нанесете ја на лицето, вратот и деколтето и оставете да упие 20тина минути. Потоа исчистете ја со топла вода.
сите 2 | | | веќе видена

Вработените во руската царина во Владивосток снимија своја песна и спот која не го израдува многу премиерот Владимир Путин. Тие сакаат да покажат колку е убаво да си вработен во царинската служба на Русија. Колкаво е нивото на корупција. И додаваат дека не можете ни да замислите како тие се забавуваат за време на работното време. Интересно песниче...
| | веќе видена

Реално, сите сакаме разголени цури. Мислам дека добро ви е позната надарена британска убавица, Sophie Reade. Таа повторно позираше топлес за Nuts magazine , но тие слики уште не се објавени... туку само бекстејџ видеото. Колку да не биде баш само видео, па колку да не биде сиромашно одвоивме неколку интересни моменти од видеото во вид на слики. Ужифки4! :) (кликнете на сликите за да се зголемат)
сите 2 | | | веќе видена

Две ѕвезди, еден фустан... стара приказна. Овој пат двете дами кои се облечени во ист фустан се Natalie Portman и Kim Kardashian. Фустанот во кој се облечени овие две прекрасни дами е креација на модната куќа Lanvin и познатиот ланец на продавници H&M . Како и порано, го поставуваме прашањето: " На кого подобро му стои? "
| | веќе видена

Повеќето од нас ги знаат сите муштерии на Apple како разгалени техно-зависници, кои се прегорди на своите мобилни телефони, лап-топи и мп3 плеери. Но, искуството на анонимен продавач од Apple е сосема поинакво: "Навистина е фрапантно колку лоши може да бидат муштериите овде. Тие викаат, плачат, се тепаат и доживуваат нервни сломови за своите телефони, кои се по 2-3 години стари. Бараат нови телефони со плачење, а најчесто - тоа им успева." "Не знам, навистина некогаш се чуствувам како да работам во McDonalds, а работа ми е да послужувам деца. Никогаш не сум бил третиран волку лошо во мојот живот."
| | веќе видена

Сите сакаме убави девојки, но има нешто посебно кога ќе кажеме " секси латина ". Едноставно со самото кажување на зборот знаеме дека нашите високи очекувања ќе бидат задоволени. Денес имаме слики од преубавиот колумбијски модел, Catalina Otalvaro. Колумбијската убавица е дел од февруарскиот број на SoHo magazine , списанието кое е секогаш тука за нас кога ќе се напалиме на цури од Јужна Америка. :) Catalina е едноставно совршена, а тоа најдобро се гледа по сликите.... станува збор за вистинска убавица!
| | веќе видена

Мобилната апликација Route 66, ќе им понуди нов, подобрен стил на навигација на своите корисници. Имено, со помош на камерата на вашиот телефон, Route 66 ќе го прикажува патот пред вас, а ќе проектира и 3D кола која ќе ви покажува каде и кога ќе треба да свртите. Ова е за да се избегне конфузијата и да ви овозможи да го гледате патот, дури и додека гледате во навигацијата.
| | веќе видена

next