Биди ин

Глумицата Cameron Diaz била фотографирана со својот дечко Alex Rodriguez како излегуваат од теретана. Она што е интересно на сликиве се мускулите на Cameron, која делува тотално набилдано. Мислам, погледнете ги тие раце.. WOW! Дали глумицата се спрема за улога во некој акционен филм или пак тоа што е во врска со спортист ја натерало повеќе да се посвети на вежбање, останува непознато.
| | веќе видена

После неколку тизер видеа и хистеријата која се дигна околу видео спотот на Britney Spears за песната " Hold It Against Me ", истиот е конечно премиерно прикажан! Денес (вчера по американско време) Britney на Youtube го покажа својот нов музички спот, па се надеваме дека ќе ви се допадне... :)
| | веќе видена

Познатата наследничка Paris Hilton со раскошна забава во вила на Beverly Hills го прослави својот 30-ти роденден. Paris одлучила нејзината забава да биде со Moulin Rouge тема, а и самата славеничка и нејзиниот дечко дошле на забавата облечени во тој фазон...
| | веќе видена

Sara Connell и нејзиниот сопруг со години неможеле да добијат дете, ниту со вештачко оплодување не им успеало, се додека нивните доктори не им предолжиле нешто навистина несекојдневно. Имено планот бил нејзината мајка, 61-годишната Kristine Casey да биде сурогат мајка, вештачкото оплодување било успешно и Kristine буквално си го роди сопствениот внук. Сите се пресреќни што добиле дете, но како тоа ќе му го објаснат на малиот кога ќе потпорасне...
| | веќе видена

Руските артстрит уметници кои себеси се нарекуваат „Vojna„ ја разлутија руската служба за безбедност во Сан Петерсбург, отакако на подвижниот мост кој се наоѓа пред нивната зграда насликаа 65 метарски пенис. Нивното дело го насликале преку ноќта, а можете да замислите каква била реакцијата на слижбениците во службата за безбедност утрината кога го виделе пенисот, секогаш кога мостото ќе се подигнел. Затоа успеале да пронајдат двајца од уметниците и да ги затворат, нивното дело е номинирано за награда која ја доделува ценатрот за модерна уметност. Сепак вредело да се ризикува...
| | веќе видена

Деновиве низ темните ходници на интернетот, се проширија гласини дека новата Batman игра, Arkham City, ќе го инкорпорира и мулти-плеер искуството во неа. Сепак, овие гласини не стигнаа далеку, бидејќи студиото кое ја прави играта, Rocksteady, гласно ги демантираше. "Како што играта се приближува кон својата финална верзија, со сигурност можам да кажам дека нема да има никаква мулти-плеер компонента" - вели Sefton Hill од Rocksteady - "Ние сакавме да се фокусираме на синглплеер аспектот и да им ја понудиме на гејмерите најдобрата забава што можеме." "Можеби ова не е популарниот избор, можеби нема да можеме да се фалиме со онлајн играње, ама верувам дека кога гејмерите ќе ја искусат играта - ќе сфатат дека го направивме вистинскиот избор. "
| | веќе видена

Како што знаеме од сериите, големи дебати се водат околу тоа дали ова дете е на едниот главен лик или пак на другиот. Па, одење на доктор, правење ДНК тест и чекање со недели! Затоа, во новите епизоди на "Забранета Љубов", осомничениот татко ќе може да оди во аптека, да си купи ДНК тест, ќе почека 5 дена како господин и ќе дознае. Какви доктори, какви бакрачи. :) Identigene создадоа тест кој веќе се продава низ аптеките во Америка, а чини само $30. За резултатот се чека само 5 дена (споредено со неделите во лабараторија), а тестот исто така е валиден ако треба да одите и на суд.
| | веќе видена

Nokia формираше "партнерство" со Microsoft, за креирање на Windows 7 мобилни телефони. Телефоните, кои ќе пристигнат дури на крајот на годината, ќе бидат дизајнирани од "супер-тимот", кој Nokia го формираше специјално за оваа намена. Бидејќи нивниот Symbian OS веќе не е популарен, а HTC ги украде Android телефоните, Nokia остана "заглавена" со Windows. Сепак, Microsoft изјави дека ќе и даде целосна слобода на Nokia, за да може да го модифицира Windows 7 Mobile за своите потреби. Од Nokia велат дека, иако можат целосно да го сменат системот, сепак тие ќе додаваат само мали апликации и промени за подобрување на целокупното искуство. Телефоните, според нив, ќе го инкорпорираат најдоброто од Nokia и Microsoft.
| | веќе видена

Vladimir Lisin е најбогатиот Русин на светот, објави рускиот дневен весник Finans. Се работи за металуршкиот непрогласен цар во Русија чие богатство е проценето на 28,3 милијарди долари, а престолот го држи две години по ред. На второ место се наоѓа Onevim Mihail Prohorov со 22,7 милијарди долари, додека Aliser Usmanov го истисна Roman Abramovic на 4-тото место со неговите 17,1 милијарди долари. А Москва е дефинитивно градот со најмногу милијардери според весникот.
| | веќе видена

Најпопуларниот „црн„ пар во Америка, Beyonce и Jay Z нема да се повеќе заедно! Оваа вест го шокираше светот, кој во нивната врска гледаше само иднина, но од нивни блиски пријатели ни доаѓа веста дека парот е пред развод. Проблемот е во Beyonce која никако несака да има деца, на што Jay Z постојано притиска бидејќи има 41 година, а сеуште е без свој наследник, или наследничка. Beyonce која е 12 години помлада од него, сеуште на прво место и е кариерата и за деца не ни размислува.
| | веќе видена

Прекрасната Џесика Алба и откри на јавноста дека изминаиов период работела на своето второ дете со сопругот Cash Warren. Работата била макотрпна па целта е остварена. Џесика ова го открила на својот Фејсбук профил. Alba и Warren се во брак од 2008-ма година, а еден месец подоцна таа ја роди нивната прва ќерка Honor. Се надевам следното дете нема да го крстат Pride.
сите 9 | | | веќе видена

Иако можеби не звучи така, прашањево е сепак сериозно. Можат ли? Мое мислење е дека не, сепак погледнете ја рекламата подолу, тие тврдат дека може, а за да го направите тоа треба да го купите нивниот специјален комплет за тренирање на вашата мрзлива риба.
| | веќе видена

Негацијата или игнорирањето во овој случај може да создаде непријатна состојба помеѓу двајцата партнери. Мораме да бидеме искрени дека одбивањето или апстиненцијата од секс дури ги лути и девојките, а не пак мажите. Можете да замислите што им се случува тогаш, тоа ги збеснува. Адреналинот работи до даска, а вашата драга ви вика НЕ. Зошто не, е првото прашање на мажите или пак жените. Можете ли да замислите дека еднакво се мери тоа. Дека колку и да им е тешко на мажите дека се одбиени, исто толку тешко им е и на жените. Ова Не може многу да смени кај оние личности и врски кои се базираат на секс. Но не мора да значи. Можно е и во долгите врски каде што се има редовен однос. Најдобро е да ја наведете причината поради која го одбивате партнерот, на тој начин партнерот ќе ја сфати причината и нема да настане проблем.
| | веќе видена

Што се може да се види преку Google Earth, иако долго време е познат овој остров на Хрватското Јадранското приморје, никој досега не забележал дека островот има облик на срце. Ниту на Владо Јурешко неговиот споственик кој го поседува острвот кој има површина од 130 000 квадратни километри не му паднало на памет дека островот има форма на срце. На островот никој не живее, но Владо сега добива по неколку стотици мејлови и пораки од заљубени парови за да отидат и да поминат некое време на „Островот на вљубените„. Малиот изолиран остров е вистинска дестинација за заљубени парови, и очекува многу туристи да го посетат летово.
| | веќе видена

Светската здравствена организација спроведе истражување во светски рамки, за количината на алхокол која се конзумира по држави и континенти. На врвот се дефинитивно Северна Европа и државите од поранешниот Советски сојуз. А верувале или не на Балканот, Босанците се лидери со просечно по 195 литри алхокол по човек, најмногу ракија(73%), пиво(23%), и вино(4%). А Европа е „најпијаниот„ континент, потоа следуваа Австралија и Нов Зеланд, додека муслиманските земји и Африка се најмалите конзументи на алхоколот. Во светот секоја година умираат и по 2,5 милиони луѓе, од алхоколот, што е повеќе од Сидата и туберколозата заедно.
сите 6 | | | веќе видена

Вчера вечерта во London се одржа церемонијата на доделувањето на Бритнаските музички награди a.k.a BRIT Awards 2011 . Тука се доделуваа признананиа за најдобра поп/рок музика и изведувачи, а исто така BRIT Awards годинава го прославија својот 31-ви роденден. Вечерта ја одбележаа Justin Bieber и Rihanna . Таа доби признание за најдобар женски изведувач, а тој за најдобар нов изведувач... додека бендот Arcade Fire доби две признаниа - за најдобар албум и најдобар бенд. Si Lo Grin добил признание за најдобар машки изведувач, а групата Take That за најдобар британски бенд... додека Plan B ја однесе наградата за најдобар британски машки изведувач. Погледнете го настапот на Rihanna на BRIT Awards 2011...
сите 7 | | | веќе видена

Таа е синоним за r'n'b дива, а за кондурите можам да кажам само WOW! Погодете кој е ова на сликата... Станува збор за Beyonce, која на улицита на LA прошетала во своите вртоглаво високи потпетици. BTW овие денови се шушка дека нејзиниот брак со Jay-Z е пред распад, но ниту таа ниту тој изјавиле нешто во врска со ова. Од друга страна пак, интернет сајтот MediaTake Out.com објавил дека веќе Beyonce и Jay-Z се веќе разведени, а главна причина за тоа наводно било тоа што Beyonce уште не била спремна да има деца.
сите 3 | | | веќе видена

" Never say never ", филмот на тинејџ ѕзвездата Justin Bieber за само неколку дена по заработка го победи новиот филм на Jennifer Aniston и Adam Sandler. Филмот кој го документира доаѓањето на Bieber на слава од детството па до денес, заработил 12,35 милиони долари само во првиот ден на прикажување! Исто така ова филмско остварување кое е направено со 3D технологија, за сега е и овогодишниот рекордер кога станува за заработка во првиот ден од прикажување.
| | веќе видена

Џебната конзола на Sony, PSP2 (или NGP - Next Generation Portable) е фантастична мала направа која навистина е многу моќна. Но, според извори од Sony, оваа џебна конзола можела да биде уште помоќна! Имено, изворите велат дека многу од првичните замисли и можности на PSP2 се отфрлени од финалниот концепт - бидејќи тоа би било прескапо да се изведе. Моќноста на оваа џебна конзола е слична на онаа на PS3, а нуди и додатни можности како екран на допир, заден панел на допир, жироскоп и уште некои "финти". Сепак, оваа финална верзија не е ни пола од она што требала да биде, бидејќи PSP2 ќе мора да се натпреварува со Nintendo 3DS - па затоа ќе треба да се спушти цената на $300 за целиот уред.
| | веќе видена

Иако најпрво строго ги демантираше гласините дека "Facebook ќе прави мобилен телефон"; сепак изгледа дека најмладиот билионер, Mark Zuckenberg, се премисли во своите намери. Тој испрати снимена порака на HTC Mobile World конгресот, каде што ги фалеше HTC за нивните напори за интергрирање на социјалните мрежи и мобилните телефони. Потоа, изјави дека во 2011та не очекува уште подлабока интеграција со социјалните мрежи, а можеби и телефони посветени целосно на таа намена. Во принцип, Mark беше во право дека "Facebook нема да прави мобилен телефон". Уствари, нив ќе им го прават сите други. :)
| | веќе видена

next