Биди ин

Дванаесетте девојки кои се членови на Британскиот олимписки тим од категориите спортови на вода се сликаа голи на нивното работно место, базенот. Со цел фотографијата да биде успешна секоја од девојките е фотографирана поединечно за на крај сите да бидат споени на една заедничка фотографија. Интересно зарем не?
сите 5 | | | веќе видена

Можеби е позната фаца и страв и трепет за други познати личности (бидејќи нели, им прави "фори" - Punk'd), но денеска Ashton Kutcher е оној кој е изигран! Неговиот профил на твитер е хакнат, па сега анонимен хакер има целосна контрола врз него. Веќе има постирано еден нов статус, а дали ќе има и уште некои новости и статуси, останува да видиме. Хакерот најверојатно искористил Firesheep, додаток за Mozilla, кој ви овозможува да "крадете" HTTP сесии од Wi-Fi hotspots. Епа Ештон, другпат пази од каде "земаш" интернет! :)
| | веќе видена

Дали некогаш сте седеле дома, сами, па сте се запрашале: "Абе, како изгледа најпросечниот човек на светот? Дали е Кинез во фаца, или пак Индиец?" Ако навистина сте немале попаметна работа, па сте сте прашувале вакви работи...тогаш Discovery Channel го откри одговорот за вас. Едит - со оваа статија следуваше и видео, кое е мистериозно банирано на Youtube. Се извинуваме заради овие технички проблеми. :)
| | веќе видена

Со секое претставување на нов iPod, iPad или пак iPhone, ја имаме честа да го гледаме Steve Jobs на сцената, како ја шармира публиката и го рекламира својот нов продукт. Оваа презентација се нарекува "keynote", а господинот Џобс е прав "цар" за вакви работи. Но, денеска ќе ви презентираме една посмешна, музичка верзија на keynote од Стив Џобс.
| | веќе видена

Иако имаше гласини за емотивната врска помеѓу Sean Penn и Scarlett Johansson, никој не веруваше дека ова би можело да биде вистина бидејќи Scarlett има 26, а Sean 50 години. Трачевите ги потврди интернет таблоидот TMZ.com со објавување на оваа слика... Изгледа дека големата старосна разлика не им пречи на Scarlett и Sean. Тие биле фотографирани во еден ресторан во Los Angeles, а на сликата се гледа како Scarlett ги одмара своите нозе во скутот на Sean.
| | веќе видена

Вчера пишувавме дека таа снимила видео спо т за својот сингл, а еве денес можете да го слушнете синглот! Убавата Kim Kardashian вчера во емисијата на популарниот водител Ryan Seacrest на радиото Kiss FM го лансирала својот прв сингл кој се вика "Jam (Turn It Up)". Пред да ја слушнете песната морате да ги видите двата највисоко рангирани коментари и бројот на дислајкови кои ги добила песната на Youtube. Според ова, синглот на Kim е... тапа! :)
сите 2 | | | веќе видена

Една од најубавите жени на светот, Angelina Jolie планира низа нови хирушки зафати со кои би останала вечно млада, пишува National Enquirer . Angelina почнала да се грижи за своите години и точно знае какви хирушки зафати би направила на своето тело, а пред се на лицето. Извор близок до глумицата спомнал затегнување на лицето, подигнување на капаците од очите, исправување на носот, пополнување на борите, затегнување на вратот... " Angelina полудела. Сака ова да го направи што е можно побрзо, бидејќи се секира дека го губи својот совршен изглед ", изјавил неименуваниот извор.
сите 6 | | | веќе видена

Овие денови интернет таблоидите објавија трач за еден нов холивудски пар. Станува збор за популарните млади глумци, Olivia Wilde и Ryan Gosling. Olivia, е ѕвезда од филмот Tron ... додека Ryan се прослави со улогата во филмот The Notebook . За него во последно време се пишуваше дека е во врска со својата колешка Michelle Williams. Како и да е сигурен сум дека наскоро ќе дознаеме дали се работи само за трач или навистина Olivia и Ryan се во врска...
| | веќе видена

Едно Британско истражување покажа дека студирањето т.е учењето го намалува крвниот притисок кај луѓето, до таа мера што високо образованите луѓе имаат многу помалку шанси да заболат од висок крвен притисок или да страдаат од стрес и депресија. Итражувањето е спроведено на над 4000 испитаници кои биле следени цели 30 години, дури учењето поповолно влијае кај жените отколку кај мажите. Резултатот е дека што повисоко ниво на образование имате толку сте поздрави, се разбира доколку не пиете алхокол и пушите цигари, кои најчесто знаат да го дуплираат ризикот од овие заболувања. Затоа повеќе учење, за да заработувате повеќе а и да сте поздрави, не се залудни вашите студенстки маки...
| | веќе видена

Сигурен сум дека сите напамет го знаете, и најмалку едно 5 пати ја имате гледано комедијата „Dumb and Dumber„ или на нашки „Глупавиот и тупавиот„ каде главните улоги ги глумат Jim Carrey и Jeff Daniels. Комедијата е снимана во далечната 1994-та и оттогаш навака сите сме ја гледале многупати, режисерот на филмот Bobby Farrelly подготвува ново продолжение на урнебесната комедија, и се надева дека Jim Carrey и Jeff Daniels ќе сакаат да соработуваат после скоро 20 години подоцна. Режисерот ветува добра приказна која ќе не насмее до солзи, мамо потсетување на филмот...
| | веќе видена

Како и што најави така и се случи, Steve Jobs, главниот човек во Apple вчера (02.03.11) го презентираше најновиот iPad 2 . Steve Jobs најпрвин се пофали за успесите на Apple: --- преку апликацијата iBooks се данлоадирани преку 100 милиони книги. --- заработени се преку 2 милијарди долари благодарение на App Store. --- порарен е и 100 милионитиот примерот на iPhone. "Во 2001-ва имавме iPod, во 2007-ма iPhone, а во 2010-та iPad", додаде Steve Jobs. Но што е ново во iPad 2? --- нов дизајн --- нов чип А5 --- процесорот е за 2 пати побрз --- графиката е за 9 пати побрза --- потрошувчката на батеријата е иста како и кај претходниот модел (имате 10 часа работа со едно полнење) --- има 2 камери, напред и позади --- има вграден жироскоп --- за 33% е потенок од претходниот (потенок е дури и од iPhone 4) --- полесен е А што се однесува до цената таа ќе остане иста, почетна 499$ за верзијата со 16GB и WiFi. Додека верзиите со 32 и 64 GB ќе бидат за 100, односно 200 долари поскапи. "Кога сето ...
сите 5 | | | веќе видена

Кога сме кај боксинг симулациите...па, не ни имаме некој голем избор. Неколку франчизи пробаа да се протнат на пазарот, но само една отсекогаш била тука и ќе остане - Fight Night! Да видиме колку е добра овогодинешната понуда од EA... Гејмплеј Претходните верзии на Fight Night отсекогаш ме фасцинираа со нивните неверојатно интуитивни контроли. Со левиот аналог се контролира боксерот, додека пак со десниот ги контролиравте ударите. Навистина, прилично иновативен систем, кој работеше одлично. Но, тоа очигледно мораше да се смени. Контролите се горе долу исти, но она што е сменето - се е поедноставено. За блокирање, потребно е само да притиснете копче. За удари, доволно е само мало помрднување на десниот аналог. И најлошото од се, има неверојатен лаг ако играте преку десниот аналог. Затоа, EA ги мапираше сите удари на копчиња. За обичен удар притискате копче, за аперкат притискате две копчиња. Мех, магијата исчезна. Од друга страна, борбите се дааааалеку подобрени. Боксерите повеќе имплементираат стратегија, ...
| | веќе видена

Овие правила ви се сигурно познати но често ги игнорираме а само ако сите ги исполниме ќе бидеме блиску до совршениот изглед. - Исхарана – од организмот исфрлете ги сите намирници кои му штетат на организмот и заменете ги со овошје и зеленчук. - Здравје – не ги занемерувајте ни најмалите здравствени потешкотии колку и несериозни да ви изгледаат, секогаш има шанси тие да се показател на нешто посериозно. - Физичка активност – чистиот воздух и редовната физичка активност имаат огромна улога на изгледот. - Правилно држење на телото – ова е една од клучните работи кои можат многу да изменат во целокупниот изглед. - Срес и нервоза – секако лесно е да се каже дека треба да се избегнува стресот потешко да се спроведе сепак секогаш имајте на ум дека за она што не можете да го смените нема зашто да се нервирате. - Течности – 2 литри вода на ден ќе го прочистат вашиот организам.
| | веќе видена

Во Копилето од Истанбул , Елиф Шафак, една од најистакнатите современи турски писателки, го отсликува турбулентното минато на својата земја во јасна и сликовита приказна што се одвива во Турција и во Америка. Централното место го има „копилето“ од насловот, Асја, деветнаесетгодишна девојка што ги обожава Џони Кеш и француските егзистенцијалисти, и четирите сестри во фамилијата Казанџи што живеат под ист покрив во Истанбул: Зелиха, мајката на Асја, бунтовната и своеглава најмала сестра што држи салон за тетовирање; Бану, која неодамна ја открила „гатачката“ во себе; Џеврие, вдовица и наставничка по национална историја; и Фериде, хипохондрик опседната со неизбежни катастрофи; нивната строга мајка, и нивната баба што тоне во заборавот на Алцхајмеровата болест. Нивниот единствен отуѓен брат живее во Аризона со жена си и нејзината ќерка Армануш, Ерменка по татко. Армануш тајно лета во Истанбул во потрага по сопствениот идентитет и остатоците на тешкото семејно минато, и бргу се спријателува со Асја. Со доза на ...
| | веќе видена

Полицијата од Лос Анџелес ја уапси пејачката Cristina Aguilera поради возење во алхохолизирана состојба. Пејачката била во автомобилот кој го управувал нејзиниот дечко Matthew Rutler, кој исто така бил во пијана состојба кога ги сопрела полицијата, која и двајцата веднаш ги сместила во притвор. После неколку часа таа била пуштена да си оди, но нејзиниот дечко е задржан во затворот. Cristina не е позната по лошото однесување, но за се има прв пат...
| | веќе видена

Модната куќа Christian Dior денес одлучи да му го врачи отказот на својот креативен директор John Galliano, поради неговото несоодветно однесување во јавноста. Дизајнерот досега беше суспендиран поради антисемитските кометари во едно кафуле во Париз на 25-ти Фебруари, но најновото видео каде тој изјавува дека го обожава Хитлер и ги подржува неговите ставови во однос на Евреите, беше капката која ја прелеа чашата. Galliano кој има 50 години, е 14 години креативен директор во една од најпознатите модни куќи во светот.
| | веќе видена

Ова се слики од најнајнај новата фотосесија на Nuts magazine , во која главна улога има нашата Lucy Pinder. (Наша е зошто многу си ја сакаме... МРШ ХЕЈТЕРИ!) Таа на сликите ги стиска и ги масира своите гради... го прави тоа што ние сакаме да и го правиме. Секако таа дека позира топлес, но ова не е обично топлес фотографирање каде што таа е облечена и само градите ги извадила. Овие слики се едноставно посебни, SPECIAL! Уживајте во фотографиите, што повеќе да кажам... :)
| | веќе видена

Како што пишуваат српските медиуми, Боки 13 во рок од три дена ќе мора да ја напушти Србија поради илегален престој. Тој вчера бил приведен од српската полиција поради илегален престој и после неколку часа испитување, судијата за прекшоци го казнил со парична казна од 10.000 динари и шест месечна забрана за влез во Србија. " Точно е дека дошло до проблеми бидејќи ми истекол рокот за продолжување на визата за престој. Наместо 99 дена, колку што ми траеше визата, јас во Србија останав 120 дена. Моите адвокати работат на случајот и тоа е се што можам да ви кажам ", изјавил Боки 13 по завршувањето на сослушувањето и демантирал дека бил уапсен. " Ништо специјално не се случи, бев уредно повикан бидејќи законски не сум го регулирал мојот престој во Србија. Се е средено и визата за престој ми е продолжена за уште 6 месеци. Значи не бев приведуван, задржен, уапсен, ниту пак бев во притвор. " Едно вика Боки, а друго српските власти... хмм на кого да му веруваме? :)
сите 20 | | | веќе видена

Кога атрактивната Kim рекла дека сака да се бави со музика, очигледно не се шегувала. Доказ за тоа е што таа овие денови го снимила својот прв сингл. Таа во спотот за својот прв музички сингл многу личи на Alicia Keys (од почетокот на нејзината кариера). За тоа каква пеачка е убавата Kim Kardashian останува да видиме. :) BTW ова се слики од снимањето на видео спотот кои беа објавени на официјалниот сајт на Kim...
сите 2 | | | веќе видена

Е овој начин на работење на лап-топ сеуште не сме го виделе... Компанијата Tobii, во соработка со Lenovo, планира да креира линија на лап-топи кои ќе можете да ги контролирате со вашите очи! На пример, кога ќе погледнете надоле, веб-страницата ќе почне самата да се скрола надоле. Или пак слично ќе биде со ворд документите. Освен тоа, наводно ќе може и да "селектирате и отворате фајлови со вашите очи". Засега нема повеќе инфо, но се надеваме дека ќе има некаква демонстрација наскоро!
| | веќе видена

next