Биди ин

Холивудскиот актер Mel Gibson е осуден на три години условна казна откако призна дека физички ја злоставувал својата поранешна девојка Oskana Grogorjeva. Всушност се работи за договорен процес, откако Mel се изјасни за виновен казната му беше намалена, т.е избегна затвор, а ќе мора да изврши 16 часа опшествена работа и да плати 400 долари. Mel беше уапсен во 2006-тата како вози пијан, а при апсењето, упатил антисемитски наврди, за што подоцна и се извини.
| | веќе видена

Па нели знаете дека тие се најдобрите пријатели на луѓето! Американскиот истражувачки центар објави дека луѓето кои чуваат кучиња и истите ги шетаат или посветуваат време за да си играат со нив се во подобро здравје од луѓето кои немаат домашен миленик. Со оглед на тоа дека ретко кој во денешно време има некоја физичка активност реален е фактот дека оние кои чуваат кучиња сакале или не мораат да посветат време да ги прошетаат барем на кратко. Тоа кратко е доволно за да имаат поголема физичка активност од останатите луѓе. Дали сега размислувате да почнете да чувате некое куче?
сите 2 | | | веќе видена

Откако Beyonce, Mariah Carey, Usher и Nelly Furtado парите кои ги добија од семејството Gaddafi во 2005-тата решија да ги подарат во добротоворни цели, истото го направи и 50 Cent. Во 2005-тата овие пејачи настапија пред семејството на Либискиот диктатор кој моментално е најомразената личност на светот. Сега сите кои добиле пари од него, во знак на протест решија да ги уплатат парите на сметка на добротворни организации. Неофицијално секој од нив добил по отприлика милион долари, имено семејството Gaddafi вреди неколку милијарди долари.
| | веќе видена

Интересна статија објави спортскиот сајт Goal.com кадеј а состави Југословенската фудбалска репрезентација, доколку Титовата Југославија сеуште постоеше. Во братската држава отсекогаш имало страшна конкуренција, но важело правилото да има репрезентативци од сите републики. -А на вакви резултати ќе бевме навикнати- А верувајте дека доколку Југославија сеуште постоеше ќе бевме дел од топ 5 репрезентации во светот, а тимот ќе изгледаше вака: Handanovič (Словенија) – Darijo Srna (Хрватска), Nemanja Vidić (Србија), Marko Baša (Црна Гора), Aleksandar Kolarov (Србија) – Dejan Stanković (Србија), Luka Modrić (Хрватска), Zvjezdan Misimović (БиХ) – Goran Pandev (Македонија), Mirko Vučinić (Црна Гора), Edin Džeko (БиХ) И резервниот состав: Asmir Begović (BiH), Branislav Ivanović (Србија), Josip Šimunić (Хрватска), Nikolče Noveski (Македонија), Josip Iličič (Словенија), Valter Birsa (Словенија), Miralem Pjanić (БиХ), Miloš Krasić (Србија), Niko Kranjčar (Хрватска), Ivica Olić (Хрватска), Vedad Ibišević (БиХ) И ајде ...
| | веќе видена

Според податоците кои ги објави Forbes, 41-годишниот Diddy е најбогат рапер на светот. Богатството на хип-хоп изведувачот и продуцент се проценува на 475 милиони долари. Втор на листата со богатство од 450 милиони долари е Jay-Z, а после него се наоѓаат Dr Dre, Eminem, Snoop Dog и 50 Cent.
| | веќе видена

Веќе цели 6 години World of Warcraft доминира на MMO сцената, но некои истражувања веќе велат дека полека го губи приматот на "најдобра". Но, што велат од Blizzard за ова? Paul Sams, COO (Chief Operations Officer), мисли дека WoW има уште долг животен век. "Со World of Warcraft и нејзините експанзии, ние јасно и гласно го поставивме стандардот за MMORPG игри. Играта сеуште е играна од 12 милиони луѓе, па немаме причина за страв" "Иако, ние веќе имаме почнато на нов наслов, наречен Titan. Се надеваме дека во далечна иднина, ако веќе некој мора да ја замени WoW, дека тоа ќе биде Titan. Ние веќе ја играме Titan во нашите канцеларии. И да ви признаам, многу е забавна!" Епа, дајте и ние да ја поиграме, да видиме што игра е Titan. :)
| | веќе видена

Ехеј, да беше 2005та година, ќе немавме проблем да платиме 500 долари за хард-диск со големина од 1 терабајт. Но луѓе, ова е 2011та! Па, како тогаш се оправдува високата цена од $480? Едноставно, со дизајнерски потег. Можете да си бирате како ќе изгледа вашиот екстерен хард-диск, да бирате меѓу неколку дизајни и елементи, за да бидете уникатни. Ако тоа ви вреди, купете едно дискче од ByteSpot, за $480. :)
| | веќе видена

Некои луѓе мразат да гледаат стопала или пак мразат кога некој им ги допира стопалата. Сепак, некој да ви ги излиже стопалата и прстите на стопалата е дефинитивно еден од најбизарните секс совети за кои пишуваме во последно време. Меѓу прстите на стопалата и средниот долен дел од стопалото се едни од нај осетливите места на човечкото тело. Ако некогаш некој ова ви го правел на вас, тогаш најдобро ќе знаете како тоа да го направите. Чисти, негувани стопала се круцијални за да за успее оваа бизарна сексуална точка. Важно е полека и нежно да лижете, а не како куче кое ќе навали на нешто. Оние кои го пробале ова велат да внимавате од свежо измиени стопала, бидејќи вкусот на сапунот уште е на нив.
| | веќе видена

Популарната хрватска пеачка Severina неодамна стана заштитно лице на словенечката бања " Čatež ". Таа на сликите изгледа прекрасно, погледнете ги промотивните фотографии... :) (кликнете на сликите за да се зголемат)
| | веќе видена

После пет години on/off врска, Justin Timberlake и Jessica Biel не се веќе заеадно. Според интернет таблоидот TMZ.com , парот раскинал на пријателски начин, додека британскиот Daily Mail пишува дека раскинувањето било веднаш после роденденската забава која му ја приредила Jessica на Justin. Се шушка дека убавата глумица наздравила за роденденот на Justin и за време на својот краток говор на забавата се расплакала. Близок извор за Daily Mail изјавил дека се тоа делувало чудно, а дека тие раскинале само неколку дена после роденденската забава. Сепак, никој не објавува причина за нивното раскинување...
| | веќе видена

Холивудската глумица Lindsay Lohan ќе ги сноси одговорностите за кражба на скапоцена огрлица од една продавница за накит во Los Angeles. Lindsay вчера се појавила на суд, а моментално се разгледува опцијата дали проблематичната девојка ќе ја признае вината за оваа кражба и потоа во затвор ќе помине "само" 6 месеци, или ќе оди на судење. Неодамна беа објавени фотографии на кои може да се види Lindsay како ја пробува огрлицата, а потоа излегува од продавницата со неа. Адвокатскиот тим на глумицата се очекува да предложи спогодба и да ја прифати казната од 6 месеци затвор, бидејќи доколку се оди на судење казната може да биде поголема.
| | веќе видена

Светскиот автомотосојуз или FIA сеуште го раздледува прашањето околку Bahrain, дали годинава трката на Bahrain ќе биде или не на F1 календарот. После неодамнешните случувања во островската земја богата со нафта, FIA стравува за сигурноста на островот која ја разнишаа протестите на наслението кое бара повеќе права и слободи. FIA има време до 1 Мај да одлучи дали ќе се вози трка за Големата награда на Bahrain или не, а во меѓувреме донесе некои нови правила. Во новата сезона тимовите ќе имаат на располагање уште еден пар гуми за суво време, и безбедносното возило(safety car) ќе биде на патеката додека се вклучува зеленото светло за почеток на трката, а предходно ќе се возат 2 спори круга наместо еден. Болидите ќе можат да одат во боксот додека е безбедносното возило, само доколку менуваат гуми.
| | веќе видена

Пазете се, вирусот наречен Charlie Sheen кој е опасност за вашиот компјутер, неодамна може да се појави како порака на вашиот ѕид на Facebook, или во inbox на Facebook или на Twitter. Во пораката пишува дека актерот Charlie Sheen е мртов, и дека неговото тело го пронашла девојка со која ја минал вечерта, и сега почива во мир. Веќе вирусот им нанесе главоболки на многу интернет корисници кои имаат профил на овие социјални мрежи, затоа доколку видите ваква порака не ја кликнувајте!
| | веќе видена

Еве како да стигнете до многу посакуваниот сјај на косата. Шампон за длабинско чистење Ако користите многу препарати за стилизирање на косата сигурно ви се наталожени остатоци од истите па затоа ви предлагаме шампон за длабинско чистење по што ќе видите голема разлика во квалитетот. Не ја четкајте мократа коса Наместо да ја четкате со четка и дополнително да ја оштетите, мократа коса исчешлајте ја со чешел со широки запци. Избегнувајте производи на база на алкохол Тие ја сушат косата, наместо тоа користете серум или спреј на база на силикон со тоа ќе ги избегнете сите несакани ефекти. Нанесете гел од алое вера Отакако ќе ја измиете шо шампон на површината на косата нанесете 100 процентен алое вера гел и оставете да се исуши. Потоа исчешлајте ја за да го отсраните вишокот на гел. Постапката повторете ја еднаш неделно. Правилна исхрана Витамините Е и Ц се најважни га е во пршање сјајот на косата, сепак и целосната исхрана мора да е урамнотежена.
| | веќе видена

Сите ние добро знаеме кои се VISA картичките. Во оваа реклама се појавува Пирс Броснан за кого таксистот мисли дека е Џејмс Бонд па сака да го повози во негов стил.
сите 2 | | | веќе видена

Веќе имавме една статија за Crysis 3, а денешната е посветена на Epic и нивното технолошко демо, претставено на GDC 2011. Крстено само како "Samaritan", ни покажува во кој правец ќе се движи графиката во наредните години. Хеј, па ние немаме ништо против!
| | веќе видена

Некои се прашуваат што гледаат тренерите во него, па сеуште игра фудбал... Некои се чудат...како влегува низ врата. А некои пак, ја користат креативноста и го создаваат ова. :)
| | веќе видена

Овие денови многу се зборува за новиот филм во кој главната улога повторно ќе ја има познатиот супер-херој Supermen. Веќе е познато дека насловната улога ќе ја игра младиот глумец Henry Cavill, а сега е познато и кој ќе ја глуми неговата девојка Lois Lane. Станува збот за црвенокосата убавица, позната по својата улога во серијата " Mad Men ", Kristina Hendricks. Популарната глумица е воодушевена и возбудена што ќе глуми во ова филмсо остварување кое ќе го носи насловот " Supermen: Man of Steal ", кој ќе ја има премиерата во 2012-та година. " Веќе со недели на сите им зборвам како ќе ја глумам Lois Lane. Тоа е голема работа. Постојат само неколку ликови кои сите ги познаваат, а ова еден од нив. Одвај чекам! ", изјавила актерката.
| | веќе видена

Две холивудски дами облечени во исто бело, елегатно одело. Angelina Jolie овој излгед успеала да го изнесе често пати низ својата кариера, а популарната Mila Kunis овие денови прв пат е фотографирана во вакво атрактивно издание. Вие што мислите, на кого подобро му стои овој изглед?
| | веќе видена

Таа е вистинска дива која сака да си игра со боите и материјалите. Таа не се плаши да проба нови, луди модни комбинации. Далите можете да погодите чии се овие фенси штиклички? Станува збор за пеачката Beyonce, која овие необични штиклички ги искомбинирала со подеднакво атрактивно фустанче.
| | веќе видена

next