Биди ин

Justin Biber најголемата тин ѕвезда, момче од 16 години и доволно храброст да и се „пушти„ на Rihanna моментално најголемата поп ѕвезда. Двајцата седеле еден до друг на минатонеделните избори за Британските музички награди, кога Justin ја поканил Rihanna на пијачка после настанот, но за жал Rihanna го одбила. Иако има само 16 години, Justin се покажа како голем заводник, на истата церемонија и украде бакнеж и на Cheryl Cole поранешната сопруга на Ashley Cole, репрезентативецот на Англија. После церемонијата, Justin изјави дека иако ја поканил, Rihanna го одбила велејќи му дека е сладок но премлад за нејзе, сепак браво за храброста...
| | веќе видена

Имате чуство дека вашиот задник привлекува погледи на секој чекор? Еве како да дознаете кој се ве гледа зад вашиот грб. Две девојки од Лос Анѓелес најдоа начин, погледнете го и вие на видеото подолу. PS. Доколку имате лош задник немојте да го пробате ова за да не се разочарате.
| | веќе видена

Запознајте ја девојката која ја носи титулата највисока манекенка на светот, нејзиното уметничко име е Amazon Eve . Erika Ervina која доаѓа од Калифорнија е висока преку два метри. Таа се прослави со својата височина и постојано добива покани за да се појави на реклами но и филмови. Инаку интересно е да се напомене дека неколку пати се има појавено на филмското платно...не сте ја виделе? Тоа е затоа што се појавува во улога на чудовишта или вонземјани :), сериозен сум . На прашањето дали би се сликала за Playboy таа вели: "Секако дека би се сликала, Хефнер го прави тоа со вкус."
| | веќе видена

Indie играта која ги фасцинираше гејмерите низ светот, конечно ќе добие своја мобилна верзија! Ако ова се случи, Minecraft ќе стане првата игра која ќе добие своја мобилна верзија уште пред да излезе финалната игра. Оригиналната PC верзија за Minecraft е сеуште во бета фаза, а финалната верзија би требала да излезе некаде на крајот на оваа година. Интересно е што корисниците на iPhone, веќе можат да ја симнат и инсталираат неофицијалната верзија на Minecraft, наречена "Minecrafted", на своите телефони. Ова е целосно функционална верзија, која мал период беше достапна на App Store за продажба, но потоа беше тргната од легални причини. Ако сте заинтересирани за Minecrafted, можете да ја симнете преку Installous. :)
| | веќе видена

И додека битката за "најмалиот мобилен на светот" сеуште трае, ние денеска ќе ви го презентираме убедливо најмалиот аквариум на светот. Создаден од рускиот уметник Anatoly Konenko, ова мало чудо има димензии од само 30mm * 24mm *14mm! Во него собира "дури" 10 милилитри вода. Колку за споредба, во една мала лажичка собира 5 милилитри, па значи овој аквариум ќе биде преполнет со само две мали лажички. :) Единствениот проблем? Какви риби да чувате внатре...
сите 3 | | | веќе видена

И додека сите нестрпливо го чекаме 3 март, денот кога конечно ќе бидат објавени спецификациите за официјалниот iPad 2, можеме малку да се опуштиме со оваа несериозна рецензија. Сепак, премногу ли е да бараме, барем да има auto-edit опција во новиот iPad? :)
| | веќе видена

Ви ја преставуваме можеби и најголемата макета некогаш направена за потребите на архитектонскиот проект Шангај 2020-та. Па што друго и да се очекува од Кинезите освен 300 метри квадратни, од згради мостови... Овој проект треба да се оствари до 2020-та нешто слично на планот на Груевски за Скопје, само „малку„ поголем...
сите 2 | | | веќе видена

Конторверзната пејачка Lady Gaga секогаш наоѓа нешто да го шокира светот, целата нејзина појава е несфатлива за поголемиот дел од светот каде и нејзините видео спотови се цензуриарани или забранети. Но овојпат дури се надмина и себеси, појавувајќи се гола во неколку кадри, и со раскината облека, во рекламниот спот за марката за облека „Supreme„. Во една сцена друштво и прави детенце, погледнете...
| | веќе видена

Иако поседува одлични ексклузивни наслови како God of War 3, Killzone 3 или Little Big Planet, сепак јапонскиот гигант Sony е против правењето на ексклузиви за конзолите. Scott McCarthy, директор на маркетинг за PS3, вели: "Ваквите ексклузиви никогаш не го искористуваат целосниот потенцијал на маркетот. Бидејќи се достапни само за една единствена конзола, продажбите ултимативно страдаат. Постојат многу гејмери кои би биле среќни да ја купат таа игра, но не се во можност бидејќи ја немаат правилната конзола. Ние работиме напорно со гејминг студијата, за да не ги лимитираат целите игри на една конзола, туку да има ексклузивни DLC (Downloadable content) пакети на различни конзоли" Секако, без ексклузивите не би се продавале ни конзолите...па оваа изјава е малку контрадикторна.
| | веќе видена

Не, не се работи за оној Хари Потер од филмовите. Еден гроб во Израел станал вистинска туристичка атракција од кога некој приметил дека го носи името "Harry Potter". Се работи за млад британски војкник кој починал во 1939-та година на само 17 години, а неговото име е идентично како она на филмскиот јунак.
| | веќе видена

Дека и кратката коса знае да биде и те како секси, елегантна и се она што најчесто важи за долга коса докажува најновиот тренд за оваа пролет а тоа е кратката коса. Таа ќе ги нагласи вашите црти на лицето, а ќе ви овозможи и експериментирање во однос на фризурата. Кога ќе стигнете до делот за одбирање на фризурата внимавајте на тоа да биде практична за да не морате баш секогаш да и посветувате долго време, на крај и краишта важно е само д ае кратка се друго е оставено на вас. Ако веќе се одлучите за промена советуваме тоа да го направите целосно, т.е да ја смените и бојата. Сепак кратката коса ви го дозволува тоа, не поставува граници за бојата со кратка коса имате можност да експериментирате колку сакате со боите а сепак резултатот да биде одличен. Многу од славните личности веќе се одлучија за овој чекор и не погрешија, зашто да не и вие?
| | веќе видена

Кралицата на ток-шоуата Opra оттсекогаш била хумана и дарежлива кон оние кои навистина немаат! Но овојпат се надмина себеси подарувајќи има 250 000 долари на осумчленото семејство, составено од шест мали бебиња кои ги добила двојката по долго медициско лекување на неплодноста кај двата родители. Парот се запознал во средно училиште и оттогаш биле заедно, веќе 11 години но неможеле да имааат деца, но тоа се сменило и набрзо дознале дека жената чека шесторка. Таа не работела, само мажот кој чисти ќилими за да преживеат, нивната трогателна приказна ја слушна и Opra која им донираше 250 000 долари и меден месец на Хаваите, а Celine Dion која беше гостинка на емисијата на парот им додели карти за нејзиниот концерт на Хаваите, додека и семејството е на островот.
| | веќе видена

Какво одлично полувреме! Е сигурен сум дека досега не сте слушнале ваков коментар за време на еден натпревар. На All-Star натпреварот кој се одржа во Staples Centar во Лос Анџелес, имаше многу забивања, кошови, атракција и многу многу ѕвезди, како на теренот така и на клупите во публиката. Но она што беше шлаг на тортата, настапот на девојката од Барбадос, Rihanna која ги дигна на нозе сите во салата. Сo Umbrella, Only Girl (In the World), Rude Boy, What̒s My Name и All of the Lights беа доволни за невидено шоу, оние кои не го следевте настанот, или ви се спиеше погледнете сега...
| | веќе видена

Шефот на полицијата на Њу Џерси, James Batelli, има интересна теорија околу тоа како да превземете контрола врз интернет активностите на вашето дете. Едноставно, украдете му го пасвордот! Batelli вели дека интернетот е навистина опасно место, па од родителите се очекува да превземат радикални мерки. Според него, најлесно е да снимите keylogger, кој ќе ги "украде" сите лозинки на вашето дете, па и самите ќе можете да ја контролирате неговата активност на Facebook и другите социјални сервиси. Ние, би ви предложиле да имате верба дека сте одгледале добро дете и да не крадете ништо. :)
| | веќе видена

Corinne Vionnet, уметничка, направи колаж на најпопуларните места во светот. Но, наместо да покаже само една слика од нив, таа спои стотици слики сликани од туристи - во една. На пример, сликата со Таџ Махал е составена од над 1,000 слики, а сепак скоро и да не се приметува тоа. Зашто е ова вака? Бидејќи луѓето, кога ги сликаат овие знаменитости...ги сликаат од ИСТОТО МЕСТО, истата позиција, истиот агол. :)
| | веќе видена

Седите на состанок со сите корпоративни фаци во вашата компанија...и умирате од досада? Дремете на предавање на Европски/ФОН (каде што оделото е задолжително), а не знаете што да правите за да помине часот? Не очајувајте, бидејќи имаме феноменален предлог за вас. Вратоврска со балончиња за пукање! Изгледа убаво, пука уште поубаво, а времето ќе ви помине за секунда! Уште да знаевме каде да ги купиме... :)
| | веќе видена

Пејачката Rihanna доби понуда да настапи на церемонијата која ќе се одржи на имотот на милијардерот Donald Trump на Флорида. Rihanna за едночасовниот настап на хуманитарната церемонија, каде ќе се собираат прилози за фондот за борбата против ракот „Dena-Farber„. Планирани се околу 600-тини моќници кои ќе платат од 2000 до 20 000 долари за влезница на церемонијата со цел да се соберат средства за фондацијата. Се планира Rihanna да настапи околу еден час пред публиката и за тоа да добие пола милион долари. Таа на овогодинешните Греми музички награди освои награда во категоријата за најдобра денс нумера, за „Only Girl in the world„.
| | веќе видена

Најголемото изненадување на сите досегашни потраги по музички таленти, Британската пејачка сензација Suzan Boyle e втора година по ред најуспешна Англиска пејачка во светски рамки. Suzan која ги воодушеви судиите и светот со својата изведба и гласовни сособности, успеја да продаде 3,7 милиони албуми надвор од обединетото кралство. Зад неа се групата Sade со албумот „Soldier of Love„ и групата Mamford end Sans со 1,3 милиони продадени албуми. Но неможе да се спореди со „The Gift„ албумот со кој Suzan го освои светот.
| | веќе видена

Кога во 2004 година за прват се појавија мемоарите на Боб Дилан, никој не очекуваше дека се работи за стандардна автобиографија на една од најповлечените музички легенди. И навистина, Хроники се необично, но крајно поучно дело, подеднакво импулсивно, ексцетрично и инспирирачко колку и самата музика на Дилан. Избегнувањето на хронологијата и прескокнувањето на најголемиот дел од клучните моменти што му ги припишуваат многуте биографи, Дилан плови и талка низ својата приказна, засилена со низа поголеми и помали откровенија. Ако ве интересира неговата средба со Битлси зад сцената, побарајте на друго место. Дилан ја опишува сензацијата кога ја слушнал нивната песна „Do you want to know the secret“ на радио, но посветува многу повеќе мастило на продавачот Сан Пај од Лузијана, кој му кажува: „Мислам дека сè што е добро на светов е веќе направено“, и му продава стикер за браник кој гласи Најдобриот дедо на светот. Дилан секако се држи до својата агенда - исечок од весникот за боксерите од тешка категорија Џери ...
| | веќе видена

Не ова не е Lady GaGa, но една млада поп пеачка и глумица која е очигледно инспирирана од контроверзната пеачка. Што мислите кој е ова... Станува збор за убавата Vanessa Hudgens, која не очекувавме да ја видиме во вака необични чизми. Изгледа дека Lady GaGa со својот стил ги заразила сите! :)
сите 2 | | | веќе видена

next