Биди ин

Денес имаме можност да ја видиме жешката Nicky Whelan во проѕирно, мокро бикини. Овие тотално секси слики се извадени од новиот број на списанието Hall Pass . Уживајте... :) (кликнете на сликите за да се зголемат)
| | веќе видена

Што се случува кога ќе „забегате„ со стилот на вашето куче, и до каде е тоа прифатливо?! Еве примери на кучиња со стил, па можеби и ќе си одберете нешто и за вашето милениче...
сите 3 | | | веќе видена

Сигурно сте се запрашале како игледа да сте во Кина и да го користите нивниот софтвер, притоа користењето на интернетот кај нив е многу поразлично. Бидејќи имаат премногу симболи со кои пишуваат, користат иста тастатура, но кликнуваат повеќе копчиња за да добијат еден симбол, звучи комплицирано, а како изгледа, погледнете...
| | веќе видена

Денес "на тапет" имаме две убави типки, Kim Kardashian и Emma Watson. Тие се фотографирани во различни пригоди, но се облечени во ист капут. Капутот е дел од новата колекција на познатиот бренд Burrbery . Секако дека капутот е убав, но на кого подобро му стои? :)
| | веќе видена

Емулаторите за мобилни телефони ги има насекаде. Имаме емулатори на Gameboy, Sega Genesis, па дури и Nintendo DS. Но, овој емулатор за Nintendo 64 за Android платформата, ни остави посебен впечаток. Како прво, тука е цената. $6 не изгледа многу за ваква напредна апликација, но проблемот е во легалноста на истата. Емулатор како емулатор, не е легално одобрен од Nintendo. Тогаш, како може легално да се продава на Android Market-от? Огромен пропуст на Google... Второ, но не и помалку важно...која е поентата на ваквите напредни емулатори? На крај краева, дури и да ја реплицирате играта, пак ќе морате да ја играте на екранот на допир. А сите знаеме дека гејминг на тач-скрин - не бива. Истото го потврдуваат и корисниците кои го купиле овој емулатор. Затоа, место емулатори, да правиме интересни игри. Како Plants vs Zombies. :)
| | веќе видена

Еве една добра вест за сите iPhone, iPod и iPad корисници. Финалната верзија на iOS 4.3 е достапна за симнување и инсталирање на вашиот телефон/плеер, уште пред да биде официјално пуштена од Apple! Хакерите повторно победија, па така извадија "tethered" верзија на iOS 4.3. Што значи тоа? Тоа значи дека ќе мора рачно да ја "кракнувате" секој пат кога ќе го пуштате телефонот. Оваа верзија нуди multi-touch gestures, како и бројни мали подобрувања низ целиот интерфејс. За жал, не е достапна за iPhone 2G, 3G и 3GS...
| | веќе видена

Секогаш се наоѓаме во ситуација каде наставничките, родителите или пак некои трети особи ни "трубат" како дрогата е штетна, не треба да пушиме, ќе станеме зависни, алкохолот го уништува животот... Бла бла бла... Отсега, ако сакате да направите таква поента, тогаш само стиснете "play" на ова видео.
| | веќе видена

Ова можеби звучи злобно и страшно, но всушност е навистина секси и интересно ако го правите правилно. Вие нема да се обидувате да откинете или изџвакате парче месо, туку благо ќе ги грицкате меките делови од вашиот партнер, како што се усните, бутовите, задникот или пак рамото. Кога велиме грицкање мислиме на благо нанесување притисок со вашите заби. Морате да внимавате да не ја штипнете кожата на вашиот партнер или пак да не претерате со притисокот... бидејќи таков маневар може веднаш да го уништи расположението и страста. Исто така запомнете дека се што е премногу не е добро, така да неколку нежни загризувања се доволни за да го возбудат партнерот и да ја покажат вашата страст. Најдобра секс поза за грицкање доколку сте машко е "doggy style", а доколку сте женско најдобра поза е кога вие сте во скутот на вашиот партнер.
| | веќе видена

Прв пат за Elle Basey слушнавме на 30-ти демекви, кога таа направи топлес фотосесија за Nuts magazine . Тоа беше денот кога на топлес сцената добивме уште една разголена убавица. Еве го видеото од фотосесијата на Elle Basey за Nuts... Но денес не сме тука за да се потсетуваме на "далечното" минато, туку за да зборуваме за сегашноста. Денес хит тема за разговор во нашиот тим се сликите на Elle Basey кои беа објавени во новиот број на Loaded magazine . Ова е најзино премиерно разголување за Loaded, а сигурен сум дека нема да и биде последно. Девојката е топ, сигурен сум дека и на вас ќе ви се допадне... :) За да ги видите сите слики кликнете тука...
| | веќе видена

Успешниот млад глумец, Zac Efron кој до пред некое време беше во врска со глумицата Vanessa Hudgens, е хомосексуалец. Барем така пишува National Enquirer , а истата вест ја пренесоа и многу други американски медиуми. Како што се пишува, Efron пред неколку дена се појавил на една забава во придружба на дечко со кого се држел за рака. Наводно, на истата забава била и неговата поранешна девојка Vanessa, пред која Efron воопшто не се воздржувал па отворено ги покажал емоциите кон својата нова љубов... непознатиот дечко со кого тој дошол на забавата. Оф леле, цел свет се попедерчи!
| | веќе видена

Натпреварот помеѓу Аргентиските ривали Claypole и Victoriano Arenas и воопшто не му значи ништо на никој, но ни значи што на тој натпревар се доделија рекореден број на црвени картони! Вкупно 22 црвени картони покажа судијата Damian Rubino на фудбалери, тренери, технички персонал, фалеше уште некој од публиката да добие картон. Предходниот рекорд беше на натпревар во Парагвај каде беа доделени 20 црвени картони.
сите 7 | | | веќе видена

Британскиот дневен весник „The Sun„ пишува за обидот да се избоди со нож тренерот на Реал Мадрид, Jose Mourinho кој се случил вчера вечер на La Coruna аеродромот. Еден од членовите на приватното обезбедување на Португалскиот стратег забележал кога човекот го извадил ножот и тргнал накај Mourinho, додека го совладал напаѓачот, Mourinho бил изнесен од аеродромот во автобусот. За среќа нема повредени, но не му е првпат да се обидат да го убијат, беше цел на муслимаски напад, додека беше во Интер бидејќи инсистирал Muntari да јаде на Рамазан, празник кога муслиманите постат, за да не падне од форма. „The Sun„ пишува дека и „македонски гангстери„ се обидуваат да го кинднапираат 48-годишниот тренер.
сите 2 | | | веќе видена

Човекот на видеото изјавува дека сите можни пејачи му имаат свирено на увце освем еден...Лудвиг ван Бетовен!!! Затоа што бил премногу мал кога овој бил популарен...
| | веќе видена

Што е тоа што ги прави Apple толку посебни? Ако погледнеме пошироко, навистина Apple наликува на чоколадната фабрика од филмот "Charlie and the Chocolate Factory"! Но, не го забележавме тоа само ние. Истото го забележаа и дечките од College Humor, па направија едно одлично клипче за тоа. Сакате да дознаете која е тајната на Apple? Тогаш одвојте 3 минути, спремете се за смеење и погледнете го овој клип
| | веќе видена

Понекогаш, навистина ни е тешко да направиме разлика во животот. А знаете како вика онаа рекламата за Нектар - Није свеједно! Затоа, денеска ќе ви дадеме мала едукација, за да правите разлика и да не ви биде сеедно. :)
| | веќе видена

Човекот од кој најмногу се срамиме, Боки 13 сепак вчера не ја напушти Србија... како што беше најавено пред некој ден. Иако судијата донел одлука Боки да биде казнет со 10.000 динари и да добие забрана за влез во Србија за наредните 6 месеци, одлуката била променета. " Не сум правник и не знам како да објаснам, но вистина е дека има ново решение и дека не морам да ја напуштам земјата. Се ова беше едно недоразбирање. Ја платив казната од 10.000 динари и сега се е во ред. Овој случај го завршувам со реченицата дека останувам во Србија и дека ја сакам Србија. Сега сум пријавен дека престојувам во земјата и се е ОК. Им се заблагодарувам на органите во Србија кои ми излегоа во пресрет и уште еднаш покажаа дека Србија е земја која сака да соработува со странци ", изјавил Боки 13 за Blic . " Фала на Србија и челните луѓе и фала на гостопримството бидејќи останувам во Белград. Збогувачката прес-конференција која ја имав најавено нема да се одржи, бидејќи оваа приказна е завршена. Сепак сакам само да ве известам дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Песната " On The Floor " веќе сигурно сте ја слушнале, а завчера на талент шоуто American Idol , каде Jennifer е една од судиите, го претстави видео спотот. Новиот албум на Jennifer Lopez се вика " Love? ", a ќе биде пуштен во продажба на 19-ти април. Спотот за песната " On The Floor " е навистина добар, мора да го погледнете... :)
| | веќе видена

Еден од најдобрите режисери во Холивуд, Steven Spielberg палнира да го престави на платно Julian Assange, контроверзниот Швеѓанец, кој буквално го „затресе„ светот со својата веб-страница преку која на виделина излегоа многу работи. Човекот по кој сеуште се на сила многу тужби, и барања за екстрадиција, во 2010-тата беше дефинитивно најпознат човек на планетава. Од докази за процедурите во Америкаснкиот затвор во Гуантанамо, до масовните убиства во Кенија па се до фрлањето токсичен отпад во Брегот на Слоновата Коска. Spielberg имаше голем успеах со „The Social Network„ каде ја прикажа приказната за основачот на Facebook, Mark Zuckerberg. А сега планира истото да го стори и со Julian Assange, кој е номиниран за Нобелвата награда за мир.
| | веќе видена

Овално лице Ако имате ваков облик на лице имате многу среќа на вас се ви одговара, долга или кратка коса сеедно вас се ви прилега. Долгнавесто лице Ако имате долгнавесто лице никако не смеете да ја пеглате косата и да правите патец на средина. За вас се препорачува средна должина на коса, степенасто шишана и патец на страна. Срецевидно лице Ако горниот дел ви е драстично поширок од долниот на вас најдобро прилега коса степенасто шишана и прави шишки. Широко лице Ако имате ваков облик косата носете ја долга и рамна со патец на средина за да ви го издолжи лицето. Собирање на косата не се препорачува.
| | веќе видена

Што се крие позади гласот на сега починатиот крал на поп музиката Michael Jackson, се наоѓа во книгата не еден француски доктор кој изнесува една поинаква теорија. Според Alen Branshero професор на Универзитетската болница во Марцеј, Франција Michael Jackson никогаш не бил крал, туку само принц. За време на тинејџерските години, Michael имал проблеми со акните, и тогаш му било понудено да го земе лекот Ciproteron кој ги потиснува машките хормони, и го сопира мутирањето на гласот. Michael спред Branshero прифатил, засекогаш да остане „принц„ т.е бил хемиски кастриран, Ciproteron-от ги сопира сите процеси кои се јавуваат кај мажите за време на пубертетот, како растењето на адамовото јаболко, влакната, коските и најважно во случајот мутирањето на гласот, поради што Michael беше едниствен кој можеше да пее во три октави, распон во кој досега ниеден маж неможел да пее. Многу повеќе ќе се содржи во книгата на професорот „Michael Jackson, the secret of a voice„ која излегува на 9 Март.
| | веќе видена

next