Биди ин

Денес е 8-ми март, Денот на жената ... па по тој повод сакаме да им го честитаме овој празник на сите припаднички на понежниот пол. Тимот на Bidiin ви посакува многу љубов, насмевки и нежност! :)
сите 2 | | | веќе видена

Јас не сум расист но изгледа режисерот на спотов е :)) просто да ми е незгодно да го купам производов. Како и да е интересна е, а и песничката е одлична.
| | веќе видена

Главниот оперативен директор на Apple, Тим Кук изјави дека неговата компанија работи на тоа да се намали цената на нивните мобилни телефони. "Не сакаме нашите производи да бидат наменети исклучиво за богатите клиенти. Ќе се потрудиме нивната цена да биде поприфатлива и за останатите муштерии кои мечтаат да имаат iPhone", изјави Тим Кук. Се претпоставува дека од Apple развиваат производ наречен iPhone Nano кој би бил многу поевтин од оригиналниот iPhone.
| | веќе видена

Мислите дека вашиот живот е за никаде? Престанете да бидете толку мизерни и погледнете што има по светот, поточно во Романија во една ромска фамилија. Откако станала мајка на само 13 години сигурно не мислела дека ја делат само десетина години за да стане баба. Да точно е дека децата треба да бидат подобри од родителите но не секоја предност е за пофалба. Нејзината ќерка родила дете на само 11 години! На фотографијата погоде се бабата и мајката...
сите 4 | | | веќе видена

Иако многумина го поседуваат не го ценат, напротив многу шеги се поврзани со него, легендарниот Југословенски автомобил Yugo кој дури се продаваше и во САД, според bidiin е најкомфорниот автомобил од својата класа. Ние не го направивме овој тест, но најдовме деветмина луди Срби кои го направија тоа за нас. Тестиран и докажан веќе над 30 години, автомобилот кој царува кај нас Yugo, сега ја доби и титулата за на најкомфорен автомобил, доколку не му верувате на видеото, сигурно или имате или знаете некој кој има Yugo, па обидете се самите... J
| | веќе видена

Сите жени се различни, но имаат едно заедничко нешто, тоа е љубовта кон чевлите, можат со часови да лутаат по излози и да пробуваат чевли, епа еве една добра вест за вас. Неодамна се отвори веб страната WWW.BUYSHOESFOR.ME на која имате буквално се за чевлите. Најновите модели, од најпознатите дизајнери и сите марки. Денес е 8 Март, па еве ви добро место каде што би можеле да си најдете нешто...
| | веќе видена

Еј, оваа малава играчка на сликата, во вид на мачка, е всушност дигитална камера! Јапонската компанија NECONO ја создаде за "шпионирање" на нашите најмали, или пак за шпионажа на било кого, кој ќе биде залажен од слаткото мало маче. :) Во принцип, камерава нема LCD екран, има непрактична форма и е $191. Прескапо, непрактично и се на се, глупа идеја. Епа, зашто тогаш ви ја презентираме? Поради феноменалните јапонски реклами. :)
| | веќе видена

Уф, сликава кажува баш што ми се случува деновиве. Едноставно, сурфањето преку мобилен знае да биде "права болка во газот"! :) Сајтовите, за да ни помогнат да сурфаме, креираат свои мобилни верзии. Е сега, мобилните верзии поретко се апдејтираат, па така можеби ќе фали некоја информација која сакаме да ја видиме. А опцијата да смениме од мобилна во обична верзија, некаде е скриена, а некаде...непостоечка!
| | веќе видена

Имаме и добри, а и лоши вести за вас, гејмерите. Ги сакате прво добрите? Епа, next-gen графиката е тука, а е добиена со помош на Cry-engine 3. Лошата вест? Најверојатно Crysis 2 нема да ја има оваа графика, која ќе ја видите во видеото. За тоа, можете да ги пцуете конзолите колку сакате. :)
| | веќе видена

Расправа во тројка е оригинален роман со безвременска тема - прељубата. Во овој љубовен триаголник, трите лика наизменично ја раскажуваат приказната од своја перспектива, во прво лице. Стјуарт Хјуз и Оливер Расел се најдобри пријатели од мали нозе, а се сосема различни карактери: банкарот Стјуарт е помалку несигурен и здодевен, а пак професорот Оливер е духовит, речит и помпезен. Но кога Стјуарт ја запознава убавата, а приземна реставраторка Џилијан Вајат, Оливер просто не може да поверува. Со потајна мисла дека Џилијан заслужува некој како него, тој се влече по вљубениот пар на нивните рандевуа па дури и прифаќа да им биде кум на свадбата. Но набргу по свадбата, кумот го прави најнеочекуваното, ѝ изјавува љубов на жената на својот најдобар пријател. Тогаш двајцата најдобри пријатели стануваат најголеми ривали. Со мајсторска техника на раскажување, Барнс напишал духовит и забавен роман испреплетен со доза на црн хумор. Различните верзии на настаните му оставаат на читателот да биде конечниот судија, а со тоа ...
| | веќе видена

Фотографијата која ја објави Daily Mail го заобиколи светот, а на неа можете да ја видите популарната пеачка Rihanna во рацете на својот телохранител. И тоа во вистинска смисла на зборот! Оваа необична ситуација се случила во Австралија пред еден ресторан, додека Rihanna пробувала да се пробие до својот автомобил покрај нејзините бројни обожуватели. Телохранителот незгодно ја зграпчил пеачката со цел побрзо да влезе во автомобилот кој ја чекал. Како што можете да замислите, веќе се појавија коментари како крупниот телохранител премногу озбилно си ја сватил својата работа и дека Rihanna се наоѓа во сигурни раце, но и коментари како неговата работа е најдобрата работа на светот. :)
сите 2 | | | веќе видена

GaGa му се заканила со тужба на еден произведувач на сладолед од London, кој на пазарот се појавил со навистина интересен производ. Станува збор за контроверзен сладолед кој е произведен од природно, мајчино млеко, а името на сладоледот е " Baby gaga ". Пеачката се заканила со тужба поради користењето на нејзиното име, но сепак и произведувачот на овој сладолед имал добро објаснување зошто тоа име му го дал на својот производ... " Пеачката не го поседува зборот "gaga". Тоа е првиот збор кој го кажуваат бебињата уште од настанувањето на светот. Плус замерка ни наоѓа жена која носи живо крваво месо наместо облека. Нашите корисници се барем живи кога допринесуваат за нашата "уметност" " , изјавил лондонскиот слаткар Matt O'Connor.
| | веќе видена

Познатиот глумец со својата ќеркичка го искористиле убавото време во New York за да го прошетаат своето слатко кученце. Што мислите чие е ова слатко кученце? Ова кутре е сопственост на глумецот Hugh Jackman и неговата ќеркичка Eva. Баш се супер... сите тројца! :)
| | веќе видена

Легендарниот пејач Phil Collins и официјално засекогаш се прости од музиката, во која даде огромен придонес со својата работа. Причината за тоа се здравствени причини, имено тој е 80% глув, а има проблеми и со нервите поради кои неможе да удира на тапани. Последние години, добиваше лоши критики поради своето пеење, што се должеа на неговата нерушена здравствена состојба, поради која и ја напушта музиката. Phil Collins има 60 години, три неуспешни брака зад себе и пет деца.
| | веќе видена

Darija Kinzer е преставникот на Хрватска за овогодинешниот избор за песна на Европа, или популарно кажано за „Евросонг„ кој оваа година се одржува во Дизелдорф, Германија. Darija со „Lahore„ ја освои Хрватската публика од која ги доби одлучните гласови за да победи на фестивалот „Dora„.
| | веќе видена

Имате проблеми со спиењето? Исклучете ги сите електронски уреди (телевизор, компјутер, мобилен телефон) барем еден саат пред да решите да си легнете. До оваа констатација дошле научниците кои ги истражувале проблемите врзани со несоницата. Дури 9 од 10 луѓе потврдиле дека имаат проблеми со спиењето после користење на електронските направи кои се наше секојдневие. Светлоста која се емитува од страна на екраните на претходно наведените уреди премногу го стимулира мозокот и е директен противник на сонот. Играњето видео игри пред спиење се само зачин на и така зачинетата секојдневна електронска манџа.
сите 10 | | | веќе видена

Јапонците го претставија нивниот најнов супербрз воз од фамилијата Shinkansen познат и како the bullet train. Возот кој има изразито нослеста локомотива ќе се движи со просечна брзина од 300 km/h, а ќе може да достигне брзина видно поголема од просечната (речиси дупло). Целта на јапонците е да почне да ги продаваат овие супербрзи возови во странство и да станат светска сила кога се работи за ваков вид на производи. Јапонците се во постојана битка за престиш кога се работи за супербрзи возови со Франција, а во поново време и Кина, В.Британија и Германија.
сите 3 | | | веќе видена

Битката помеѓу Sony и хакерите се вжештува до неверојатни размери! Пред само неколку дена, Sony доби дозвола од судот да ги добие IP адресите на сите оние кои пристапиле на страната на GeoHotz (хакерот кој ја проби заштитата на PlayStation 3 и заради тоа се овозможи инсталирање и играње на пиратски софтвер). Сите кои пристапиле на страната од март 2009 па до сега ќе бидат на црната листа која ќе ја добие Sony. Нема официјални информации, но се шпекулира дека Sony ќе ја искористи оваа листа, за да ги спореди IP адресите со оние на корисниците...па сите кои ја посетиле фамозната страна на GeoHot (и го симнале хакот), ќе си добијат бан на своите конзоли. Од една страна, пофално е за Sony што не седи на страна како Microsoft, додека хакери ја експлоатираат конзолата. Но, од друга страна ова можеби е критична грешка, бидејќи корисниците веќе се бунтуваат и се закануваат дека нема да купат ниеден производ од Sony до крајот на нивниот живот.
| | веќе видена

Рекламиран како "филмот што требаше Kick-Ass да биде!", "Super" е уште еден "реален" филм за супер-херои. Мислам, реално комичен. :) Rainn Wilson ја има главната улога, како човек кој ќе биде оставен од својата жена (која се вљубила во мафијаш), па тој ќе проба да стане супер-херој за да ја урне империјата на Kevin Bacon (горе-споменатиот нарко-бос). Ултра брутално и...ултра смешно.
| | веќе видена

Плескањето го ставаме во иста линија со гризењето , за кое пишувавме вчера. Разликата е во тоа што тука удирате со вашата рака по нејзиниот нежен задник, а тоа може навистина да боли ако немате осет. Интересно е тоа што доколку вашата партнерка не е доволно возбудена и ја плеснете по задникот... ќе ја боли. Но, доколку е возбудена, плескањето ќе ја возбуди уште повеќе и таа ќе ужива во тоа. Тоа е поради тоа што вие кога ќе ја плеснете со раката по задникот, одеднаш повеќе крв почнува да циркулира околу тоа место и мозокот болката ја трансформира во задовоство. Навистина е важно кога го правите ова да ја држите вашата рака опуштена, за да може да се слушне "плес"... кое ќе има нежна сензација на пецкање. Доколку раката ви е стегната, тоа само ќе ја боли и сигурно ќе излезе модрица на тоа место. Немојте да претерувате со плескањето по нејзиниот задник... се што е премногу е претерано. Ова треба да биде секси и интересно, а не болно!.
| | веќе видена

next