Биди ин

Ни недостасуваше Vikki, ние од тимот на bidiin дури пуштивме и по некоја солза. Сега повторно плачеме, но од среќа што Vikki Blows се враќа на сцената после кратка пауза, со топлес фотографии во полската верзија од CKM magazine . Цурата како и секогаш изгледа топ, а сликите гарантирам дека ќе ви го разубават попладнето (знате што мислам) ... ;)
| | веќе видена

Најголемиот забавен центар во Србија, Гранд казино Београд , завчера на своите гости им пружи незаборавна забава со славната Dita Von Teese... која ја остави публиката без здив. Dita Von Teese која е најпопуларниот изведувач на брулеска на денешницата, премиерно го претстави новиот дизајн на чаша за Martini во својот настап наречен " Martini Glass " и новиот костим кој со години се спремал за нејзиното шоу " Feather Dance ". Погледнете го ексклузивното видео од настапот на Dita...
| | веќе видена

Покрај тоа што важи за успешен фудбалер и што го поврзуваат со атрактивната пеачка Shakira, Gerard Pique сега си ја проба среќата и како манекен. Pique позираше за новата машка колекција H.E. од познатиот шпански моден бренд Mango . Погледнете ги сликите и видеото од фотосесијата...
сите 2 | | | веќе видена

Телевизијата CBS во Петокот одлучи да прекине со снимањето на серијата „Two and a Half Man„ поради недоличното однесување на ѕвездата на серијата, Charlie Sheen. Charlie кој за време на паузата од снимањето на серијата предходниве два ипол месеци беше три пати задржуван во болница за лекување од зависности, неможе да се контролира за време на снимањата. Тoа е причинатa поради која и целиот проект наиде на ѕид, недоличните коментари кои ги упати тој кон колегите од серијата беа капка што ја прелеа чашата за продуцентите кои ставија крај на серијата која се емитуваше цели осум сезони. Алхоколот и дрогата се зависностите со кои Charlie полека ја губи битката соопштија од телевизиската куќа CBS.
| | веќе видена

Постојано излагаат фотографии на кои се појавува 34-годишната германска актерка и фотомодел Diane Kruger. Тоа е девојката која ја глумеше улогата на Helen of Troy во истоимениот филм. Исто така можеме да ја погледнеме и во National Treasure: Book of Secrets, Inglourious Basterds. Оваа година ќе имаме можност повторно да ја гледаме во улогата на Abigail Chas во третото продолжение на National Treasure.
| | веќе видена

Бременост, пубертет и нагло намалување или зголемување на тежина се најчестите причини за појава на стрии. Не се штетни по здравјето но даваат лош визуелен изглед. Постојат начини да се намали нивната видливост но скоро и да не постои начин потполно да се искоренат. Еве неколку начини како да ја намалите видливоста на стриите. - Најдобро е да делувате веднаш кога ќе забележите дека се појавуваадодека сеуште имаат лилакова или црвенкаста боја. - Витамин е. Тој има клучна улога, па затоа зголемете го внесот на производите богати со ово витамин. - Алое Вера. Има повеќе намени кога е кожата во прашање а една од нив е и борбата против стриите. Крема или спреј на база на Алое Вера ќе ви биде од големо значење. - Ласерско отстранување на стрии. Освен горе споменатите кои се природни начини, имате и уште еден начин а тоа е ласерското отстарнување.
| | веќе видена

Ова е Џими, се надевам не го добила името според бојата на влакната :) и знае да ви покаже палец нагоде. Не ја мачете вашата мачка да го направи истото.
| | веќе видена

Една Канадска кабловска ТВ мрежа планира да лансира телевизија на која 24 часа во денот ќе се прикажува т.е емитува печење на пилешко на ражен. „Канал за печење„ ќе биде името на телевизијата на која по цел ден ќе можете да уживате во печењето на пилешкото кое ќе се врти на оган. Оваа не е прва телевизија од ваков вид, мрежата неодамна го лансира каналот „Канал камин„ на кој по цел ден можете да гледате како горат дрвата во каминот. Со емитување на „Канал за печење„ мрежата ќе започне од 28-ми Фебруари, а наводно имало голем интерес за пилиња на ражен...
| | веќе видена

Нема сомнение дека малиот Zachary му го смени животот на Elton John, кој само што наполни два месеци ужива со своите татковци, Elton и David Furnish кои се со помош на сурогат мајка станаа родители. Двајцата се венчаа во 2005-тата после 12 годинишна врска, Elton кој има 62 години, побрза да си најде кума за Zachary, кој ако не Lady Gaga која според Elton најмногу би му одговарала. Тој ја смета Lady Gaga за негова духовна ќерка, и иделана за кума на малиот Zachary. Иако сеуште не е официјално, на прашање од медиумите неговиот сопруг David изјави дека информацијата е точна но да почекаме сето тоа да стане и официјално.
| | веќе видена

Илузионистот или магионичарот Johan Lorber успеа да привлече голема публика лебдејќи неколку часа. Сето тоа се случува пред голема толпа луѓе кои неможат да сфатат како тој го прави тоа, погледнете го видеото и на крај ќе сфатите за каков трик се работи...
| | веќе видена

Хмм, ова е навистина интересна фотосесија. Bar Rafaeli позираше во неодоливо бело издание за руското издание на списанието Elle. Прекрасната манекенка изгледа тотално неодоливо на сликите... таа е едноставо преубава!
| | веќе видена

Покрај тоа што таа работи на својот нов албум, Lady GaGa позираше и за новата промотивна кампања на козметичката куќа MAC, чие заштитно лице стана неодамна. GaGa снимила промотивно видео за новата MAC Viva Glam Gaga колекција, а сите пари кои ќе бидат заработени од продажбата на оваа колекција ќе биде донирани за добротворни цели - HIV позитивни жени, мажи и деца. Погледнете ја реклмата...
| | веќе видена

После пофалбите кои ги имаше за младата поп ѕвезда Justin Bieber, славниот глумец размислува за тоа да сними дует со него. Ова всушност била идеја на неговата ќерка Lilly Ruiz која е голем фан на младиот пеач. Johnny Depp неодамна изјавил дека му е криво што неговите деца не го гледаат него како кул лик, а ова можеби ќе биде начин тој да се поправи во очите на своите деца. Сепак за сега во врска со дуетот тој несакал ништо да открие, изјавувајќи: " Мојата ќерка тоа многу го посакува, но јас ја убедував дека со пеењето имам заврено уште во филмот Sweeney Todd. Мислам дека не можам ни да му се доближам на Justin, тој е многу по талентиран од мене. "
| | веќе видена

Политиката на Apple е во најмала рака...чудна. Од една страна, прават револуционарни производи како iPhone и iMac, а од друга страна пробуваат да ви земат што повеќе пари од новчаник со некои глупи додатоци. Најсвеж пример се новите MacBook Air лаптопи, кои ги презентираше Apple. Освен прејакиот хардвер (поседуваат i7 процесор и HD6750 графичка), MacBook Air доаѓаат и со HD веб камера за користење со новиот Facetime. Facetime е апликација за видео-повици, која е наголемо промовирана од Apple. Досега, за да користите Facetime, требаше само да ја симнете и инсталирате. Но, со новата 1.0 верзија на Facetime, вие ќе треба да платите $1 за неа. Секако, долар не е многу, кога веќе давата $2400 за Macbook Air, но она што е многу е дрскоста која ја поседува Apple. Но, без грижи. Не ви треба Facetime, користете си скајп. Кој е бесплатен. :)
| | веќе видена

Овој лепотан на сликата е навистина, навистина, глуп крадец. Имено, додека тој ја ограбувал куќата, успеал да се слика на веб-камерата на лап-топот на сопственикот. И тоа со парите што ги украл. Но, тоа не е се. Потоа, фраерот ја постирал сликата на фејсбук профилот на синот на газдата на куќата. А газдата бил новинар во Вашингтон Пост. Сега, освен на Facebook, ќе го има и во затвор, бидејќи се суди за провала и грабеж од втор степен.
| | веќе видена

Помеѓу октомври 2008ма година, па се до јануари 2011та, милиони луѓе купија и активираа телефони со Android оперативен систем. А дали има поубав начин за прикажување на тоа, од ова видео каде што секој активиран телефон се осветлува на мапата? Уф, луѓево навистина го сакале Андроид. :)
| | веќе видена

Реалити ѕвездата и една од најпосакуваните жени на светот, Kim Kardashian навикнавме да ја гледаме во пицнато и средено издание со топ шминка и фризура. Меѓутоа дури и таа некогаш има лош ден, доказ за тоа е оваа фотографија на која Kim е фотографирана без шминка. ...ооО ФАК! :S
| | веќе видена

Откако некои медиуми известија дека Rihanna се допишува и флертува со глумецот Ryan Phillippe, излегоа нови трачеви дека убавата пеачка дели кревет со згодниот глумец. Поранешниот сопруг на Reese Witherspoon се поврзува со Rihanna откако тие двајца присуствувале на една забава во LA пред 10 дена. Таблоидот US Weekly пишува дека според неименуван извор, Rihanna и Ryan се гледаат таинствено уште од декември... кога Rihanna беше во врска со Matt Kemp. Интересно... :)
| | веќе видена

Познатата глумица Jennifer Aniston која е позната по својата совршена коса, ја промени својата фризура. Глумицата моментално е на промотивна турнеа во Шпанија за својот нов филм " Just Go With It ", каде ја покажа својата нова значително пократка фризура. Како ви се допаѓа промената? > Новата фризура... > Старата фризура...
| | веќе видена

Конечно и Eminem со над милијарда прегледување на негов видеоспот на YouTube! Белиот рапер кој успеа да направи вистински повраток на музичката сцена со својот најнов албум наречен „Recovery„ кој се продаде во над 6 милиони примероци и ја доби Греми наградата за најдобар рап алубум. Неговиот видеоспот за песната која ја отпеа во дует со Rihanna „Love The Way You Lie„ неодамна надмина 1 милијарда прегледувања на YouTube, или точно 1 000 163 659 прегледувања, со што сега Eminem се наоѓа на трето место , веднаш зад Justin Biber (1.3 милијарди) и на врвот Lady Gaga со 1,8 милјарди прегледувања. Се очекува наскоро друштво да им прави и Rihhanа.
| | веќе видена

next