Биди ин

Значи, што ти е јапонска работа! Овој чадор, дизајниран од Јапонецот Kota Nezu, може да ви покажува колку е часот, со помош на сонцето! Се што треба е да се завртите во точната насока (со помош да вклучениот компас), па потоа сами да видите колку е часот, во зависност од тоа во која област на чадорот се наоѓа сонцето. Генијално, но тоа не го менува фактот што само лудаци излегуваат надвор со чадор, кога е сончево времето. :)
сите 2 | | | веќе видена

Овој портрет на легендарниот боксер Мухамед Али е креиран од Michael Kalish и ќе биде на презентација во LA Live во Los Angeles. Уникатното нешто овде? Портретот е создаден со помош на 1,300 вреќи за боксирање! :) Секоја вреќа е третирана како пиксел, па финалниот резултат е Мухамед Али.
сите 2 | | | веќе видена

Готово веќе е и официјално Justin Bieber е во врска! Selena Gomez е девојката на која моментално и љубоморат милиони тинејџерки низ светот, таа се појави со Justin под рака на доделувањето на филмските награди Оскарите, во неделата. Дознаваме дека двојката била заедно повеќе месеци, но решиле сега тоа да стане и официјално се разбира пред медиумите. Selena која има 18 години, досега негираше врска со Justin, со кој постојано се смешкаа и си пишуваа пораки за време на доделувањето на наградите, Justin денес полни 17 години. И веќе од наредната недела заминува на турнеја, епа девојки можеби некоја ќе може да го премисли да ја остави Selena J!
| | веќе видена

Приказната за четирите жени од Њу Јорк познатите девојки од Сексот и Градот, во најновото продолжение на истоимениот серијал не само што не помислуваа на Оскар, туку и се закитија со најнепопуларните филмски награди Златна Малина. Најлошо продолжение беше категоријата во која Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis и Cynthia Nixon беа во главната улога на жени кои уживаат во животот во скапи автомобили и луксуз, кој повеќе не поминува, изјави основачот на наградите John Wilson. Во врeме кога голем дел од Американците ги губат домовите и работата, оваа приказна е едноставно навредлива за просечниот Американец даде тој.
| | веќе видена

Познатиот хакер George Hotz, попознат како GeoHot, е во судска битка против Sony заради хакирањето на PlayStation 3 конзолата. Тој неодамна на својот веб-сајт побара донации, за да може да ангажира добри адвокати за својот случај. Само два дена подоцна, објави дека сумата од $10,000 беше достигната. Според извори блиски до хакерот, голем дел од овие пари дошле од Microsoft...најверојатно како "благодарност" бидејќи PS3 конечно е хакнат, за разлика од Xbox360 кој уште веднаш се "предаде" на пиратите. Ниту Hotz, ниту пак Microsoft не ја потврдуваат оваа информација.
| | веќе видена

На сликите пред вас е оригиналната верзија на Монопол, дизајнирана од Charles Darrow. Оваа верзија, за разлика од денешните, е во округла форма. Исто така, инспирацијата за имињата на улиците, Charles ја добил од улиците во Атлантик Сити, а негов пријател му помогнал да ги создаде малите куќички и хотелчиња за играта.
| | веќе видена

Овој начин на рекламирање постигнува три работи: 1. Паметен и ефтин - се што треба е да оставите отпечаток на клупата 2. Генијален, бидејќи сите гледаат во нозете на секси девојки 3. Иритирачки, за жртвите кои ќе паднат на оваа финта. Superette Super Shorts, јас би ве купил!
| | веќе видена

Понекогаш големата трема и нервоза знае да не извади од такт, и тогаш не се конторлираме што зборуваме, истото тоа и се случи на Melissa Leo, актерката која ќе оди во историјата не поради оскарот што го доби, туку поради пцовката која ја кажа. Melissa пресреќна ислезе на сцената откакао неговото име го прочитаа како добитничка на наградата за најдобра женска споредна улога во филмот „The Fighter„. За прв пат додека се одржуваат Оскарите, некој опцу на сцената. „Кога пред две години ја гледав Kate Winslet како го добива својот прв оскар, се ми изгелдаше така е.... лесно„ беа зборовите на Melissa!
сите 2 | | | веќе видена

Cristiano Ronaldo ја запроси Irina! Оваа вест осамна откако португалскиот фудбалер беше забележан со неговата девојка откако заедно одлетале од Мадрид до Њу Јорк каде Ronaldo клекна пред Irina и ја запросил. Некои медиуми шпекулираат дека двојката очекува бебе, но тие тоа го негираат. Минатата година на Facebook профилот на Irina стоеше статус дека се венчале со Ronaldo, но испадна дека хакери ја пробиле нејзината шифра и го напишале статусот.
| | веќе видена

Сте нашле па сте зашле... Ова не чинело, она не чинело, стари биле, дотраени, немало клима, дрвени седишта...аман луѓе, ок се. Не се најдобри ама вршат работа. Овие од Пакистан треба да се жалат. Погледнете во каков трансформерс се возат.
| | веќе видена

За овој дедо можам одговорно да тврдам дека е еден од нај откачените дедовци на светот. Верувајте видеово ќе го погледнете повеќе од еднаш :) . Видеото кое ќе го погледнете е снимено во Турција.
| | веќе видена

Ова е Мет и ни доаѓа од Канада. Иако тежи 180 килограми сепак може да направи работи кои 90% од нас не можеме. Не е се до килажата, до техниката и вежбањето е, немојте да се тешите туку почнете било каква спортска активност доста е седење дома.
сите 2 | | | веќе видена

Black Swan трилерот кој годинава преставува едно од најсовршените филсмски остварувања на технички план, успеа да „зграби„ 4 награди Spirit на синоќешното доделување во Санта Моника. Natalie Portman за најдобра женска улога, Daren Aronofski за режија, најдобар филм и најдобра камера беа наградите со кои се закити ова последно остварувае на Aronofski. Режисер кој започна со снимање на нискобуџетни филмови. Spirit наградите се доделуваат на филмови од независни продукции, фимови во кои се цени глумата и техничката совршеност наместо скапите визуелни ефекти и скапо платените актери...
| | веќе видена

Убавиот британски модел Elle Liberachi пред точно 4 дена наполни 23 години. Таа баш на тој ден позираше во секси разголено издание за француското издание на списанието FHM . Интересни слики... :)
| | веќе видена

David Beckham на својот Facebook профил објави фотографии од неговата последна и најнова тетоважа на градите каде ги истетовирал своите три сина како ангели. „Никогаш не планирам тетоважа, едноставно се случува да се разбудам насабајле и да видам што би сакал да имам на себе„ изјави 35-годишниот Beckham. Тој додаде дека сите тетоважи на него имаат длабока историја, т.е се работи за спомени кои сака засекогаш да се врежани за него. Последната тетоважа ја направил во Лос Анџелес, насликан е Исус и три ангели, кои ги симболизираат неговите синови, Brooklyn, Romeo и Cruz, а тој е преставен преку Исус. Се претпоставува дека фудбалерот има над 19 тетоважи на своето тело...
сите 3 | | | веќе видена

Незнам дали сте слушнале за преубавата хостеса, Odalys Ramirez, од емисијата Telehits која се емитува на MTV Mexico... но ако не сте слушнале СРАМ ДА ВИ Е! Типката е преубава, но искрено тоа не ме изненадува. Кога ќе ги видам мексиканските глумици од сапуниците, изгледа таму секоја втора девојка е убавица... Како и да е добро запамтете ја Odalys Ramirez, немам намера дрг пат да ви кажувам која е и што е кога повторно ќе објавиме разголени слики од неа. :P Упс, за малку ќе заборавев да кажам дека сликиве се извадени од новиот број на списанието H Para Hombres ... нашиот No. 1 извор на слики од секси латино цури. УжиФки4! :)
| | веќе видена

Ова е девојка која би ја посакал секој маж! Таа е познатата ирска секс бомба, Georgia Salpa. Убавата Georgia е облечена во екстремно секси долна облека, што ја прави уште по неодолива. Слободно, плакнете очи... :)
| | веќе видена

Продолжението на играта која убиваше (буквално) компјутери во 2006та година, конечно е тука! Elder Scroll 5, попозната како Skyrim, ќе не одведе повторно во магичниот RPG свет на Bethseda, со досега невидена графика. Првиот гејмплеј трејлер навистина покажува неверојатни сцени и текстури, за кои не се сомневаме дека ќе ни требаат нови компјутери до крајот на годинава. Играта е најавена за 11.11.11. Убав датум.
| | веќе видена

"Your application is out of date. Please update to the latest version" "Кредитот на вашата сметка е многу мал, ве молиме надополнете ја" Уф, аман со овие известувања! :0 Но, да се задржиме на првото. Кога треба да го "апдејтираме" оперативниот систем, сите имаме различно искуство. А оваа сликичка, најубаво го доловува тоа. :)
| | веќе видена

За да ја погледнеме оваа реклама, ќе мора да се вратиме во 1984та година, на самите почетоци на компанијата Apple. Ако мислевте дека музиката од 80тите беше лоша, тогаш погледнете ја оваа реклама... Најдобар момент е кога типот ќе го земе LISA компјутерот и ќе си го носи како лаптоп. :)
| | веќе видена

next