Биди ин

Хаковите за уредот на Microsoft, Kinect, стануваат се повеќе и повеќе софистицирани. Денеска на менито - вистински, прав холограм! Употребени се две Kinect камери кои ја снимаат девојката, а потоа таа е проектирана во "виртуелна" канцеларија во соседната зграда. Ова звучи и изгледа примамливо, иако е очигледно "пукањето" и губењето текстури кое се случува при компресирање на видеото. Тоа, а и фактот што човекот со кого ќе зборите како холограм ќе му фали пола глава позади! :)
| | веќе видена

Заборавете на Tron: Legacy - време е за Ron Jeremy да биде главната ѕвезда во...Tron: Jeremy! Иако не е во 3D како оригиналниот Tron и иако нема специјални ефекти, сепак вреди да се види. Како што вика Ron: "I always double-team!"
| | веќе видена

Ricky Martin кој на почетокот на годинава се изјасни за својата вистинска сексуална ориентација, а со тоа и го разчара женскиот свет, сега изјави дека не планира да се венча со својот партенер се додека во неговото родно Порто Рико не легализира бракот од ист пол. Ricky Martin е гневен на државата која хомосексуалците ги става како да се подредени, т.е втора класа на луѓе, и дека иако има можност со својот партенер да се венчаат во Англија, Шпанија или пак Аргентина тие сакаат тоа да се случи во Порто Рико. Ricky е во три годишна врска за која изјавува дека е се подобра, а има и две близначиња, Matteo и Valentino кои тој ги воспитува да ги прифаќаат сите луѓе безразлика на боја, раса и сексуална припадност.
| | веќе видена

Сексомнија е пореметување кое вас ве тера во сон да мислите на секс, може да биде наследно, откриваат научниците. Научниците по 16 години проучување, откриле сексомнија кај татко и син. Научниците кажуваат дека двајцата мажи добивале желба за секс после 50-70 минути откако заспивале. Не можеле да се разбудат ни со викање ни со удирање. После тинејџерската доба постепено во текот на сонот се исклучува дел од мозокот кој ги контролира движењата. Затоа многу деца кога ќе пораснат престануваат да месечарат. Но кај некои тоа исклучување не се случува, и поради тоа стануваат парасомничари кои во сон прават разни работи, одат, јадат или имаат сексуални односи. Секако ова е доста непопуларен проблем. Пациентите често се чувствуваат неудобно да разговараат за нивниот проблем токму поради оваа причина.
| | веќе видена

Ладното време и фактот што деновите се се пократки и потемини, се навистина лоша вест не само за расположението туку и за вашата кожа. Периодот во кој нема доволно сончева светлина е посебно тежок за луѓето, научниците докажаа дека земјите каде се случува да нема доволно сончева светлина во поголемиот период од годината се соочуваат со бројни болести. Имено штетно е и премногу сонце како што е штетно и недоволно сонце, ако претерате со сончањето и експонираноста на директна светлина преку лето, имате големи шанси да добиете рак на кожата, кој често е фатален. Но и они кои се кријат од сонцето во текот на целата година се соочуваат со нарушувања. Недоволно сонце ги прави вашите коски послаби, како и зглобовите, а е причина и за појава на рак и болести на срцето. Значи умерено сончање во лето, а шетање кога има сонце и во зима е најдобар совет...
| | веќе видена

После 53 години на врвот, Американскиот „интервју мајстор„Larry King ја завршуи својата долга и успешна кариера пред малите екрани. Неговото шоу во Вторникот беше во знакот на Larry King, во Калифорнија тој ден гувернерот Arnold Schwarzenegger го прогласи за „Larry King's Day„ а ќе се обрати и Америкаснкиот преседател Obama. Во својата кариера Larry King држи повеќе рекорди, 50 000 интервјуа, 6120 шоу програми на CNN, а неговата емисија „Larry King Live„ го држи рекордот во Гинис за емисија која најдолго траела, т.е се емитувала без прекин и со еден и единствен водител, цели 25 години. „Добродојдовте на последната Larry King Live емисија, тешко е да се изговори ова„ изјави Larry, кој за последен пат пред својот хромиран микрофон ја водеше емисијата, која е репер за најдоборото од ток-шоуата.
сите 6 | | | веќе видена

Ова е видео од славните денови на Kendra, значи пред таа да се омажи и да стане мајка. Но како и да е, сепак не е вркусно цел свет да ја гледа вашата жена или мајка како се соблекува на забава (ако сте и дете или маж). За сите сеирџии и напалени дечиња видово е како поклон од Дедо Мраз! Иначе цурава моментално има 25 години, а веќе на интернет имаме домашна секс снимка од неа и стриптиз видео. Нема човек кој не сака ваква типка да му биде жена... :P
| | веќе видена

Sara Corrales е жежок колумбијски модел, но девојката исто така работи и како актерка. Позната е по мнооогу работи... нејзиниот секси задник, совршеното тело, неодоливиот латино изглед... како што кажав многу работи! Убавата колумбијка позираше топлес за новиот број на SoHo magazine . Повеќе од јасно е дека сликите неможат да се опишат со зборови... :)
| | веќе видена

Жена што е секогаш спремна за секс, која сака да јаде и готви и е способна да се спреми за излегување за помалку од 10 минути, мажите ја именуваат како совршена жена. До овие резултати е дојдено по направеното истражување од страна на неколку истражувачи од Велика Британија. Најголемиот дел од мажите сакаат жена која е негувана, се грижи са својот изглед, има мали но цврсти гради и убаво обликуван задник. Три четвртини од испитуваните сметаат дека нивната партнерка треба да внимава на линијата, но притоа и да ужива во обилните оброци. Дел од нив рекле дека им е важно жената да сака да гледа спорт наместо сапуници. На 88% им е напорно да го чекаат спремањето на нивната партнерка. Дури 91% од мажите под поимот совршена партнерка препознаваат жена која никогаш не би ги одбила за секс, сметајќи дека само таква жена е идеална жена. Жените за размислувањето на 91% од мажите дека идеална жена е жена е жена која не одбива секс едногласно рекле дека машките е скоро невозможно да се задоволат. Сепак мажите не се ...
сите 2 | | | веќе видена

Еве неколку трикови кои не сте ги занеле а многу ќе ви помогнат до целта ‘здрава кожа’ Масажа за лице со аспирин Еднаш неделно масирајте ја кожата со маслиново масло. Ако имате премногу сува и перутава кожа во маслиновото масло издробете и еден аспирин со што вашето лице ќе добие и салицилна киселина и пилинг. Масажа за усни Навечер пред спиење нежно изчеткајте ги усните со четкичка за заби а по тоа нанесете балзам за усни кој ќе ви стои цела вечер. Резултатите ќе ги видите наутро. Раце и дланки Кремите за раце не се доволни особено не во овој период, редовниот пилинг на кожата на рацете нека биде ваша навика. Благ пилинг ќе направите така што ќе помешате една лажица брашно и маслиново масло а смесата ќе ја држите десетина минути на рацете. Грб Дали тоа ќе го направи професионалец или некој ваш близок е сосема неважно, важно е да практикувате масажа на грбт со етерични масла барем еднаш месечно. Пети Идаелно е два пати но прифатливо е и еднодневно масирање на петите со мрсна крема но редовно.
| | веќе видена

Неодамна за време на директниот пренос на забавата која ја правеле P. Diddy и неговата дружина во хотел во New York, настанала неверојатна збрка кога во хотелот стигнала противпожарна екипа поради дојава дека на една девојка и се запалила косата. Тоа навистина се случило, а како доказ го имаме видово... После овој инцидент управата на хотелот му порачала на Diddy дека веќе не е добредојден нивниот хотел. Погледнете ја фрката... :)
| | веќе видена

Официјално, 11-тата верзија на популарниот веб-пребарувач Opera е пуштена во јавноста! Новата верзија веќе подолго време беше во alpha и beta фази, а сега конечно можеме да го користиме финалниот производ. Opera 11 се фокусира на брзо пребарување низ интернетот, како и паметно "stack-ување" на табови и уште некои интересни можности. Opera 11 нуди и контролирање на пребарувачот со помош на гестови на со маусот, кои ги правите додека го држите десниот клик на глушецот. Opera 11 е бесплатна за Windows/Linux/Mac платформите и можете да ја симнете на нејзината официјална страна
| | веќе видена

Знаете, веќе е монотона најавата на нови мобилни телефони. Сите се слични - голем екран на допир, јака камера и Android или iOS оперативен систем. Но, сепак, Optimus 2X е различен. Имено, тој е првиот телефон со Dual Core процесор. Дап, добро прочитавте - ова ѕверче има Nvidia Tegra 2 Dual Core Processor од 1 GHz. Ќе доаѓа со Android 2.2 оперативен систем, а има и 8 гигабајти внатрешна меморија. И 4 инчен екран со резолуција од 800*480 пиксели. И процесирање на FullHD 1080p видео. И HDMI мини-излез. Хм... го сакаме!
| | веќе видена

Овој господин на видеото, надуван или под дејство на алкохол, одбива да биде уапсен. Затоа, прави неверојатно бегство со скок од California Brixby мостот. И тоа само секунди пред "џандарот" да го стигне. Ова би било поспектакуларно само ако користеше jet-pack за бегство. :)
| | веќе видена

Во дизајнерското студио на Volkswagen постојано се трудат да се зафатени, нивниот најнов проект London Taxi концептот наречен VW Up е одлично примен кај јавноста и критичарите. Се работи за возило од средна големина кое работи на електирчен погон, компактно, удобно и еколошко возило кое би придонесло за почист воздух во еден од најпрометните градови во Европа. Планиран е за 2012-2013 година кога би можел да се најде во продажба, а VW Up е придвижуван од електричен мотор со сосема доволни 113 коњски сили, кој му се доволни за урбано крстосување. Од Volkswagen тврдат дека со само едно полнење можете да поминете најмалку 250 километри со максимална брзина од 140 километри на час.
сите 2 | | | веќе видена

Жена без раце и нозе успешно роди бебе! Се работи за 24-годишната Melek Турчинка која живее во Данска, а е родена без екстремитети, таа е мажена за Mehmet кој е роден и живеел во Турција. Тие биле свршени еден за друг кога имале 14 години, а Mehmet чекал да добие виза за да се пресели и да живее со својата свршеница во Данска. Него не му пречел инвалидитетот на Melek со која сега има син. Ова не е прв случај на жена која нема екстермитети успешно и без компликации да роди дете, нивниот син Semih е здраво и силно машко дете, а Melek мора да научи како да му биде мајка иако нема раце и нозе.
| | веќе видена

Освен ако не ви е познато видеово вакво нешто немате гледано на друго место дефинитивно. Многупати сме гледале луѓе како играат во роботски стил, но ова е нешто уникатно.
| | веќе видена

Властите во Лос Анџелес предупредуваат: „Пазете се од Russell Brand, човекот медитира додека вози автомобил„! Имено како што знаете се работи за Британскиот комедијант Russell Brand, споругот на популарната Katy Perry, кој изминативе неколку месеци учи како да вози низ Лос Анџелес. Иако има помош од инструктор на Британецот му оди малку тешко, па тој побарал помош во медитирањето. Многумина се шегуваа на негова сметка и затоа половина Холивуд се плаши да вози автомобил J! Медитирањето е добра работа за смирување, но се со медитирање додека возите автомобил, едно е сигурно нема далеку да стигнете...
| | веќе видена

Сите фанови на серијалот филмови со брзи и бесни автомобили, страотни трки и прекрасни девојки на пролет ќе имаат можност да го погледнат и петтото продолжение од "Fast and the Furious". "Fast Five" е совршениот наслов кој ќе го обележи петтиот дел од серијалот, а чие дејство ќе се пресели на улиците на Рио во Бразил. Во главните улоги ќе ги погледнеме Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johanson... Премиерата е закажана за 28 Април 2011 година, а дотогаш уживајте во траилерот.
сите 3 | | | веќе видена

Резултатите од истражувањето кое го направиле група египетски научници покажеле дека вагината за време на сексот произведува електрична енергија. За време на истражувањата кои биле во врска со сексуалните проблеми сосема случајно приметиле струја од вагината. Електричната енергија настанувала за време на пенетрација, бидејќи контракциите кои ја пратат произведуваат електрични импулси, кои наводно доаѓаат од самата Г-точка. Кој би рекол, кога до пред некој ден се сомневаа научниците дури и за нејзиното постоење.
| | веќе видена

next