Биди ин

За секој вратен лап-топ, iPhone или iPad, Apple ги прашува муштериите зашто го враќаат и потоа таа информација ја лепи на post-it note и ја закачува до вратената роба. Така, кога анонимен човек го вратил својот iPad 2, тој напишал како причина - "Wife said no". Ова им станало интересно на вработените, а по некоја случајност информацијата стигнала и до двајца потпретседатели на компанијата. Потоа, тие му пратиле нов iPad 2 на човекот, бесплатно и закачиле ливче на него - "Apple said yes". :) DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"
сите 2 | | | веќе видена

Промените на температурата ги стимулираат и надразнуваат нервите. Кога надворешните влијанија остануваат исти, вашите нерви се релаксираат и можете да станете десензитивни - нервите знаат што следува, ништо не се менува, па нивните рецепции се намалуваат. Ако ги стимулирате нервите со менување на температурата, тие остануваат будни и тоа ја прави сексуалната игра по возбудлива. Можете да користите разни субстанци, како топло чоколадо, ладна чаша за вино или пак коцка мраз. Бидете претпазливи да не го направите целото доживување непријатно. Додека не влезете во штос, прашувајте го партнерот како најмногу му се допаѓа. Оваа тактика на топло и ладно можете да ја искомбинирате со оралниот секс.
| | веќе видена

Повеќе од 30 доктори скоро 15 часа го оперираа Dallas Winsen од Тексас за да му пресадат ново лице, откако се здоби со страшни повреди на лицето по струен удар. После несреќата неговото лице било уништено, немал ни уста ни нос ни очи, досега му биле направени над 20 операции, неможел ни да јаде ни да дише, но Dallas бил упорен и негубел надеж, неговата последна операција ја финансирал неговиот дедо а чинела 300 000 долари. Операцијата е надеж за Dallas дека ќе почне да живее понормален живот.
| | веќе видена

Секогаш кога убавата италијанска глумица ќе позира за некој едиториал, претставува вест само по себе. Преубавата Monica Bellucci позирала во секси идание за најновиот број на италијанското издание на GQ magazine . Фотографиите се еден вид на поклон наменети за нејзините сонародници, по повод 150 годишнината од обединувањето на Италија.
сите 3 | | | веќе видена

Една фотографија на која малку ќе ве замислиме, некаде на фотографијата се крие едно дете, ако можете да го пронајдете ќе значи дека навистина имате „око-соколово„! Доколку не успеете од првиот обид, обидете се повторно имате мала помош на втората фотографија. А сега? И одговорот е...
| | веќе видена

Гостувајќи во емисијата Good Morning America, r'n'b пеачот Chris Brown бил прашан за сегашните односи со некогашната девојка Rihanna. На прашањето дали некогаш после ублажувањето на судската одлука за забрана на приближување, тој и Rihanna се сретнале и каков е нивниот однос сега... Chris на прв поглед смирено одговорил: " Не, се немаме сретнато до сега. Тоа е навистина голема работа, но мислам дека тоа го оставив зад себе. Денес сум тука да зборувам за мојот нов албум, за луѓето да можат да одат и да го купат. " После интервјуто Chris полудел поради неочекуваните прашања за Rihanna, кои очигледно не биле однапред договорени. Младиот пеач се дерел по ходниците и својата гардероба, а потоа со столица скршил прозор во студиото... пишува on-line таблоидиот TMZ . После овој инцидент било повикано и обезбедувањето на зградата, па Chris заедно со своите придружници го напуштиле студиото.
| | веќе видена

Katy Perry екранизирала уште една песна од актуелниот албум Teenage dream . Овој пат свој визуелен идентитет добила песната E.T. во која таа ги врстила силите со Kanye West. Пеачката на Twitter објавила фотографија од снимањето на спотот и така на фановите им открила дел од она што ќе можат да го видат на 31-ви март, датумот за кога е закажана премиерата на спотот. Стајлингот на Katy е во склад со темата на песната, а исто така таа покажала како ги замислува вонземјаните. Изгледа дека навистина била инспирирана од филмот " Avatar ". Погледнете го трејлерот за спотот...
| | веќе видена

Кога некој му го "собра" MacBook Air-от на Mark Bao; тој не очајуваше. Бидејќи нашиот Mark колку толку се разбира од компјутери, а несреќниот крадец не...Mark успеа да извади повеќе видео-снимки од својот украден лап-топ (преку мрежа), кои содржеа "инкриминирачки" детали за крадецот. Какви детали? Видете и сами. Крадецот, кога го видел ова видео постирано на Youtube, веднаш му го вратил лап-топот на Mark, нудејќи му го во замена да го тргне видеото... Но, Марк не е спремен за никакви договори. Тој се надева дека ќе успее да му влезе и во Facebook акаунтот, како и да извади уште некои слики и потоа да ги објави и нив, за крадецот да продолжи да страда!
сите 2 | | | веќе видена

За секој вратен лап-топ, iPhone или iPad, Apple ги прашува муштериите зашто го враќаат и потоа таа информација ја лепи на post-it note и ја закачува до вратената роба. Така, кога анонимен човек го вратил својот iPad 2, тој напишал како причина - "Wife said no". Ова им станало интересно на вработените, а по некоја случајност информацијата стигнала и до двајца потпретседатели на компанијата. Потоа, тие му пратиле нов iPad 2 на човекот, бесплатно и закачиле ливче на него - "Apple said yes". :)
сите 2 | | | веќе видена

Ние го знаеме Walt Disney како аниматор и човекот кој ги постави цртаните филмови на она ниво на кое се денеска. Но, колкумина од нас знаат дека Дизни, исто така бил огромен фан на атомската/нуклеарната енергија? Дизни толку бил занесен, што продуцирал и цртани филмови кои ја промовирале оваа (за тоа време) нова технологија.
| | веќе видена

Принцот William и неговата свршеница и идна жена Kate Middleton, својот меден месец ќе го минат на еден од Хрватските острови на Јадранското приморје. Кралскиот двор и официјално ја обелодини веста дека младенците ќе го минат медениот месец на островот Rabu, причината е тоа што во 1936-тата на истиот тој остров летуваше кралската двојка Edward VIII и Wallis Simpson. Иако на островот нема хотел со 5 ѕвезди, Хрватите ветија дека кралската двојка ќе си помине „кралски„!
| | веќе видена

Денес во Лос Анџелес почина легендарната Холивудска актерка Elizabeth Taylor на 80 годишна возраст! Славната актерка имаше долга историја на болести последниве 10 години, со кои успеа да се избори но на крај нејзиното срце едноставно застана. Имаше неколку операции на колкот, тумор во мозокот, а успеа да се избори и со ракот на кожата и да ја победи зависноста од аналгетици, но нејзиното срце неможеше да издржи повеќе, изјавија докторите. Има освоено два Оскари за улогата во филмот „Butterfield„ и за „Who is Afraid od ZVirginia Woolf?„ и дури четири номинации за Оскар. Нејзиното дело засекогаш ќе остане запаметено во светската историја како една од најголемите женски актерки кои се појавиле на големото платно, нејзината улога како кралицата Клеопатра, во истоимениот филм се смета за најголемо дело на нејзината богата кариера.
| | веќе видена

Финалната верзија на Mozilla Firefox 4.0 е конечно достапна за симнување и користење! Оваа верзија доживеа огромни проблеми со бета верзиите, на кои корисниците и тестерите наоѓаа огромен број на багови, проблеми и паѓања на апликацијата. Според првичните импресии на оние кои ја симнале финалната верзија, многу од проблемите сеуште не се во целост решени. На пример, Firefox со еден отворен таб сеуште зазема цели 400 мегабајти од меморијата, а ако работите подолго, таа бројка може да дојде и до 700 мегабајти. Сепак, за оние кои се верни на Mozilla, сигурно ќе се најдат огромен број на подобрувања во однос на претходните верзии. Од Mozilla замолуваат да не се симнува броузерот од нивниот веб-сајт, бидејќи нивните сервери не можат да го издржат целиот тој сообраќај. Затоа, нема да ви дадеме линк од нивната страна, туку еве една алтернатива
сите 3 | | | веќе видена

Во 1998ма година, овој човек се снимал со видео камера додека го користел, за тоа време, мистериозниот Интернет. Епа, каков бил интернетот во 1998ма? Хм, многу мирц, многу аниме, мала брзина, високи трошоци. Уживајте во носталгијата. :)
| | веќе видена

Да, ова е уште една низа на чудни USA закони кои ги ограничуваат правата на жените. А сепак сите тврдат дека Америка е најлибералната земја на светот!? Ајде малку да ви го промениме мислењето: Мериленд На жените им е строго забрането да чепкаат по џебовите на својот сопруг додека тој спие! Вермонд Доколку сака да носи протеза жената мора да добие писмена дозвола од својот сопруг! Кармел (Њујорк) Забрането е носење на високи потпетици! Мичиген Жената не смее да се шиша доколку тоа не го дозволил нејзиниот сопруг! Туксон (Аризона) На жените им е забрането да носат шорцеви! Каризозо (Ново Мексико) На жените им е строго забрането да се појавуваат во јавност доколку не се издепилирани! Диерзбург (Тенеси) Жената не смее да покани маж на излагање, состанок! Прекршите ли било кое правило од погоре наведените ќе се соочите со судот и казна исто како да сте украле нешто од локалната продавница... Либерални? - Ај донт тинк со!
сите 6 | | | веќе видена

Дали Justin Bibber е пославен и од самиот крал на поп музиката Michael Jackson, тоа го покажуваат последните информации околу заработката на документарците на двата пејачи. Имено документарниот филмн на Justin, „Never Say Never„ успеа да заработи дури 72,2 милиони долари за само шест недели од прикажувањето, додека оној на Michael, „This Is It„ 72,1 милион долари во САД. Додека во светски рамки сеуште води Michael со недостижни 189,1 милион долари, а Justin има само 10,8 милиони долари. Само трилерот за „Never Say Never„ го имаат гледано скоро 3 милиони луѓе.
сите 2 | | | веќе видена

За мека сјајна и чиста коса направете тоник за плакнење на косата. Потребно ви е: Камилица (1 чашка свежа или половина чашка сува ), кора од портокал, една чашка јаболков оцет и две чашки вода. Начин на приготвуање : Сите овие состојќи варете ги 6-8 минути. Процедете ја течноста и оставете ја да се олади. Оваа течност употребете ја како последна вода за плакнење. Исушете ја косата и изфенирајте ја како и обично. Резултатите ќе ги видите веднаш.
| | веќе видена

Кога станува збор за Charlie Sheen се подразбира и скандалозно однесување, актерот е подвижен скандал во последно време во Холивуд. Така беше и во Понеделникот кога гостуваше во шоуто на Jimmy Kimmel, кога го бакна водителот во уста. Страсниот бакнеж целосно го затекна водителот, а Charlie ја почести публиката со неколку пцости и приказни од неговиот бурен живот...
| | веќе видена

За маркетиншки причини, оваа 3 метарска реплика на машка кондура, се возеше низ Кина со брзина од 48 километри на час. Всушност, кондурата е електрична кола, направена од Kang Shoe Company. Во план е да се направат околу 40 вакви "коли", кои би шетале низ Кина и би ја рекламирале компанијата.
| | веќе видена

Blinky е едно мало слатко роботче, кое ви помага по дома, чисти, пере и е најдобар другар на вашето дете. Но, дали е тоа се? Дознајте колку е злобен Blinky во овој краток филм од Ruari Robinson. Бај д веј, одлични специјални ефекти. :)
| | веќе видена

next