Биди ин

Горан Пандев му донесе огромна победа на својот тим Интер вчера вечерта на Алианц арената во Минхен. Баерн Минхен на домашен терен е поразен од Интер со 2:3 од како Пандев во 88-мата минута го постигна победничкиот гол, гол кој го води Интер во следната фаза во трката за одбрана на титулата шампион на Европа. Пандев денеска се наоѓа на сите насловни страници низ светот Pandev scored the winner with two minutes left when Eto'o squared the ball into the path of the Macedonian striker whose shot gave Kraft no chance. Telegraph.co.uk Pandev scored Inter's dramatic winner with two minutes to go! BBC.co.uk Goran Pandev scored a late winner Tuesday to send title holder Inter Milan into the quarterfinals of the Champions League with a dramatic 3-2 victory over Bayern Munich CNN.com Како италијанските новинари ја слават победата? -гледај 4:10
| | веќе видена

Според Форбс, денеска има повеќе милионери од кога и да е, па и немаат очигледно веќе на што да трошат со оглед на тоа што дури и куче стигна да се продаде за милион евра... Се работи за црвен тибетски мастиф, куче со најголема фискална вредност во моментов. Овие кучиња ги чуваат во манастири во Тибет, причично се големи и се многу заштитнички настроени спрема својот газда. За оваа раса се смета дека е една од најстарите. Овие кучиња се чисто тибетска раса и се многу ретки надвор од овој регион. Високи се околу 90 сантиметри и тешки околку 80 килограми, што значи дека се едни од најголемите. Доколку сакате и вие да станете еден од гордите сопственици на ова уникатно и доста ретко куче ќе треба да платите од 700 до 1.000 евра (се разбира доколку успеете да најдете продавач). Има една легенда која вели дека дури и Буда и Џингис Кан имале токму вакво куче.
сите 8 | | | веќе видена

Според податоците на TorрentFrеак дефинитивно најдаунлодиран филм последниве неколку месеци е „Tron-Legacy„ кој својата премиера ја имаше во Декември минатата година. „Tron-Legacy„ е „најкраденот„ филм, дали вреди погледнете го трилерот. На второто место се наоѓа „The Next Three Days„ па доаѓа „Chronicles of Narnia„.
| | веќе видена

Раперот Eminem стана првиот музичар со над 30 милиони пријатели на социјалната мрежа Facebook. Тоа е рекорд досега незабележан на Facebook, тој ја остави Lady Gaga на второто место со 29,9 милиони обожаватели. Интересно е да се спомене дека Eminem пред само една година имаше само 2,7 милиони обожаватели, но одличната година која ја оствари со албумот „Recovery„ успеа да се врати на сцената како пред 8-9 години. Но пак на Twitter, Lady Gaga е онаа која доминира до 8,7 милиони обожаватели наспроти Eminem кој има 3,4 милиони.
| | веќе видена

Познатиот водител на Top Gear шоуто, Jeremy Clarkson, во своето слободно време сака да "тепа" луѓе со iPhone-и. :) Имено, господинот Кларксон буквално "спиздил" кога одреден фан го сликал со неговиот iPhone, во ресторан во Мелбурн. Чудниот момент бил што Кларксон воопшто не го предупредил дечкото "да не го слика"; туку мирно седел и потоа му се нафрлил, па обезбедувањето морало да ги раздели. Shane Jacobson, водител на Top Gear Australia и човекот со кој бил Кларксон во ресторанот, вели дека Џереми имал лош ден, па не требало да го "закачаат". :)
| | веќе видена

Tron: The Next Day е клип од 10 минути, кој објаснува што се случуваше помеѓу првиот дел од филмот (Tron) и вториот дел (Tron: Legacy). Клипот само што се појави на youtube, а наводно бил вклучен во DVD верзиите од филмот. Па, ако сакате подобро да се запознаете со Tron историјата, ви препорачуваме да го "ѕирнете". :) Ау да, ова е и најава за третиот дел на филмот, поточно TR3N. :)
сите 2 | | | веќе видена

Откако имаа ОГРОМНИ проблеми со iPhone 4 и неговата антена, дали Apple пак ќе се мачат со новиот iPad 2? Овие две видеа очигледно покажуваат дефекти при произведувањето на уредот, а дали се присутни кај повеќето iPad-и или се изолирани случаи, останува да дознаеме во наредните денови...
| | веќе видена

Бугарија, од 1944 до 1990 година. Половина век на комунизмот, на стравот и на предавствата, кога молчењето било парола за преживувањето. Габи, ќерката Рада и внуката Милена преживуваат. Со презир и потсмев кон режимот и неговите бесмислености, Милена ги раскажува болките и радостите на својот живот и на животите на нејзината мајка и баба. За секоја жена, ударите на режимот се речиси неподносливи. Габи ги искусува пречестите умирања и исчезнувања на своја кожа: нејзиниот сопруг, џез-музичар, е уапсен а потоа убиен заради „опасната“ професија - да ја забавува капиталистичката елита, а кога повторно се вљубува, го апсат и него поради неговиот „нонконформизам“. Постоењето на Рада е затруено од фаустовскиот пакт што мора да го склучи - да известува за нејзините колеги во замена за неопходните лекови за нејзината мајка. Детството на Милена, како и на повеќето што растеле во овој режим, е полно со забрани и необјасниви правила. Но покрај болката што ја наследува од мајка ѝ и баба ѝ, го наследува и нивниот непокорен ...
| | веќе видена

Некои познати личности не разочаруваат кога ќе ги видиме без шминка, но има ретки случаи кога тие не одушевуваат со својата пририродна убавина. Денес имаме шанса да ја видиме позната глумица Sandra Bullock, која овие денови била фотографирана без или со многу малку шминка. Иако јасно се гледа дека во нејзиниот испеглан изглед на лицето вмешала прсти и пластичната хирургија, мораме да признаеме дека дека Sandra изгледа одлично со своите 46 години.
| | веќе видена

Иако веќе не се во врска, Chris Brown и Rihanna... сепак повторно имаат нешто заедничко - нивните интимни, разголени фотографии кои го преплавија интернетот. За објавувањето на голите фотографии оф Rihanna беше обвинуван Chris Brown, демек тој ги објавил на интернет... но баш сега на него му се случи истата работа. Во америкенските медиуми постојат две верзии за тоа како оваа слика стигнала на интернет. Првата верзија е дека поранешна девојка ги дала овие слики на медиумите, лута поради тоа што тој и раскинал, а втората верзија е дека пеачот сам ги обавил со цел да си направи сам реклама пред да го издаде новиот албум. " Иронично е тоа што ове фотографии се појавија во јавноста токму сега, кога треба да го издадам својот албум ", изјавил Chris во врска со ова. Сликата ја објавуваме без цензура, па поради тоа и во насловот имаме напишано дека е наменета за лица над 18 години!
сите 2 | | | веќе видена

После скоро пет годишна врска со глумицата Jessica Biel, Justin Timberlake повторно е слободен. Американските медиуми објавија цела листа причини зошто раскинал славниот пар, а покрај различните животни цели се најдоа и неверствата на Justin. Како љубовница на Justin е спомната глумицата Mila Kunis. Justin и Mila снимаат заеднички филм кој се вика " Friends with benefits ", а се зборува дека тие на снимањата навистина се зближиле. Извор близок до Justin открил дека тие двајца флертувале, но дека ништо не се случило. Изворот истакнал дека за нивното зближување пресудна била една секс сцена. Дека има симпатии на двете страни потврдила Mila, која за Justin рекла: " Подеднакво е шармантен колку и професионален, подеднакво е сладок колку и неверојатен и нема ништо што тој неможе да направи ".
| | веќе видена

Сите сме го гледале видео спотот за песната „Satisfaction„ од Benny Benassi каде секси девојки со хилти, брусалици и дупчалки тресат газиња, и на сите ни се допаднал. Епа едни не толку секси „девојки„ решија да направат римејк на видео спотот кој изгледа вака...
| | веќе видена

Запознајте го Miljenko Paeserisas Bukovic кој ја има истеторвирано на своето тело дури 82 пати Холивудксата актерка Julia Roberts. Овој Мексиканец е луд по актерката откако за прв пат го гледал филмот „Erin Brokovic„ каде настапува и Julia Roberts, оттогаш навака има потрошено илијадници долари за да го тетовита ликот на актерката на своето тело. Тој вели дека ќе продолжи со тетовирањето се додека има место на неговото тело, а следната тетоважа ќе биде штом ќе собере пари...
| | веќе видена

Некои девојки станаа ужасно досадни како на пример Lucy Pinder и Kelly Brook , а некои се на добар пат да го направат истото на пример девојкава за која сега пишуваме, Holly Peers Ова е добар пример како девојки кои немаат никаква перспектива во животот ги користат своите големи гради за светска слава. Звучи многу едноставно, се што треба да направат е да се соблечат. Погледнете како тоа овојпат го направи Holly Peers.
| | веќе видена

Battle: Los Angeles, чија премиера се случи на 11 Март (пред три дена) го достигна врвот на американскиот Box Office. Со заработени 36 милиони долари за еден викенд е најуспешниот филм неделава. Battle: Los Angeles е научно фантастична акција во која се обработува темата на вонземска инвазија на планетата Земја. Филм со многу акција и уште повеќе експлозии, тензична атмосвера во речиси секој момент. Меѓутоа насловот на филмот има значење. Се работи за мистериозен настан кој се случил на 25.02.1942 во 2 часот наутро над брегот на Калифорнија. Армијата на САД час и половина пукала кој неидентификувано летало кое се наоѓало во непосредна близина но не успеале да го соборат. На крај искочило дека се работи за метероолошки балон!? Час и половина не можеле да соборат метероолошки балон? Или се работи за нешто друго... Еве како светските медиуми известија за годишнина од настанот:
сите 2 | | | веќе видена

Дечките од iFixit конечно добија iPad 2, па решија да го расклопат до "гола коска". Нивните импресии се дека iPad 2 е специфично дизајниран, дотолку што ви оневозможува да го отворите и поправите дома. Значи, ако сакате веќе да го поправите iPad 2, ќе мора да го однесете во некој од сервисите на Apple. Посебен проблем е екранот, кој е залепен за телото, па многу лесно можете да го скршите ако пробате сами да го отворате. Исто така, за да добиете пристап до батеријата и внатрешниот хардвер, ќе мора прво да го извадите LCD екранот, што само ги усложнува работите. Како изгледа iPad 2, одвнатре, можете да видите во оваа нивна галерија
| | веќе видена

Цунамито од Јапонија стигна и во Сан Франциско! Но, без потреба за паника, бидејќи станува збор за само помали бранови, кои едвај го нашле својот пат до овој огромен американски град. Како тоа изгледа, видете и сами.
| | веќе видена

Сигурно си мислевте дека Интернет заебанциите и монтажите поврзани со филмот Inception завршија? Епа, гадно сте се излажале. Ви го презентираме Inception, во 60 секунди...и во 16ти век! :)
| | веќе видена

Полека се збогуваме со зимата, сега е време кога треба да го подготвиме лицето за сончевите денови на пролетта и летото. Заштитен фактор Потрудете се да секогаш кога ќе го изложувате лицето на сонце, пудрата и подлогата кои ќе ги нанесете да имаат УВ фактор. Хидратација Одрживајте ја влажноста на кожата. Ставајте хидратантна крема по чистењето на лицето за тоа да е меко и младолико. Пијте многу течности, особено вода. Купете и ноќна клрема за оптимелни резултати. Минерали Користете шминка богата со минерали, како и полесна пудра дури можете и да ја замените со крема во боја или пак пудра во прав. Чистење За соврешен изглед детално чистете го лицето. Ваш избор можат да бидат и некои маски наменети за чистење на лицето.
| | веќе видена

Фудбалската ѕвезда David Beckham конечно може да се пофали дека ќе добие ќерка, после три сина, Victoria е бремена и очекува девојче. „Пресреќен сум што после три сина, ќе бидам горд татко на девојче„ изјави David. Нивните три сина Brooklyn(11 години), Romeo( години) и Cruz(5 години), се пресреќни што ќе добијат сестра. Victoria е во петтиот месец од бременоста и, докоторите очекуваат здраво бебе. Моементално семесјтвото Beckham се наоѓа во Лос Анџелес каде и ќе бидат кога ќе треба Victoria да се породи.
| | веќе видена

next