Биди ин

Еден студен февруарски ден, голем број пријатели и исто толку љубовници се собираат да ѝ оддадат почит на Моли Лејн. И Клајв Линли и Вернон Халидеј некогаш ѝ биле љубовници на Моли пред да се изборат за своите сегашни угледни положби - првиот е еден од најуспешните британски современи композитори, а вториот е главен уредник на дневниот весник Џаџ. Но случајот на Моли ги тера и двајцата да размислат за сопствената смрт, и да си дадат необично ветување – ако некој од нив подлегне на неизлечива болест, другиот ќе мора да му пресуди. Во меѓувреме, компромитирачките фотографии на најистакнатиот љубовник на Моли, секретарот за надворешни работи Џулијан Гармони, завршуваат во рацете на новинарите и, додека кружат гласините, тој се тетерави по работ на понижувањето. Овој роман, своевидна морална сага, претставува кулминација на прозното дело на Мекјуан. А зошто токму Амстердам? Расплетот што се случува во овој град претставува највозбудлив пресврт во оваа приказна преполна со изненадувања. За романот Амстердам Јан ...
| | веќе видена

Вчера Бранџелиновци штом слетале во New Orleans, веднаш излегле да прошетаат на убавото време. Тие биле фотографирани во полн состав како уживаат во сончевиот ден. Преубави семејни фотографии....
| | веќе видена

Јелена Карлеуша цела зима ја поминала во теретана, а сега, кога времето се стопли таа реши да ги покже своите мускули кои ни направила за навистина краток период. Карлеуша минатата недела на својот Facebook профил објавила и клипови како вежба во теретана. Никој не може да поверува дека таа толку се посветила на вежбањето што секој мускул на нејзиното тело се отцртува.
сите 2 | | | веќе видена

Американските медиуми пренесуваат дека доаѓа до ново засилување во таборот на Очајните домаќинки - станува збор за глумицата Elizabeth Hurley. Папараците ја фотографирале Elizabeth на вечера со една од очајните домаќинки, Teri Hatcher, во ексклузивниот ресторан Little Door . Се шушка дека тие две разговарале за придружувањето на Elizabeth во кланот. Teri наводно ја советувала и информирала својата нова колешка за атмосферата при снимањето на популарната серија. Иначе, творецот на Очајните домаќинки Mark Cherry, потпишал нов двегодишен договор со американската ТВ мрежа ABC. Ова значи дека серијата ќе се емитува до 2013-та година.
сите 4 | | | веќе видена

Менаџментот на Atlas групацијата од Црна Гора кои стојат позади амбициозниот проект Atlas Capital Center вреден 120 милиони евра, кој се гради во центарот на Подгорица, најави дека ќе биде завршен до крајот на Пролета. А и дека на отварањето се планираат неколку светски познати ѕвезди, една од нив е и Lady Gaga со кои моментално се во преговори. Црна Гора се повеќе станува „мека„ за познати VIP ѕвезди од целиот свет, минатото лето тука летуваше и Pamela Anderson.
| | веќе видена

Новата водителка на реалното шоу „Големиот Брат„ кое започна да се емитува од пред 8 дена, Antonija Blace е можеби многу малку позната, но затоа сме тука ние да ве запознаеме со неа. Таа пред 3 години учествувала на реалното шоу „Големиот Брат„ во Хрватска каде била вистинско откритие, младата Хрватица се соблекувала каде ќе стигне, без воопшто срам. Во еден момент и ќе се помочка додека еден од учесниците во шоуто ја носи на рамена, па потоа таа искометира „Еве по што ќе ме памети нацијата„ но небеше така имаше уште многу по што Хрватите ја запаметија Antonija...
| | веќе видена

Пред некој ден девојка ми ме праша: Од каде доаѓа љубовта? Каде ја чуствуваш љубовта? Веднаш знаев дека е некое трик прашање :) На прв поглед ви се чини дека има само 3 можни одговори: *срцето *мозокот *хмм...малку пониско од срцето :) Ова третото веднаш го прецртувате, запомнете, тоа не е одговор кој девојка ви сака да го слушне (макар и да е точен)! Мозокот? Иако е научно издржано сепак не е одговор за десетка. Ќе добиете одговор во стил, ти мислиш дека ме сакаш! Што значи дека е најубаво ако одговорите "срцето" (звучи романтично, нели? + тоа е одговор кој се очекува од вас). Иако веднаш знаев дека вистинскиот одговор е "срцето" решив малку да истражувавм како би дал одговор кој би го збунил испрашувачот :). Така дојдов до следната слика. И не, не е зафрканција, тоа е слика од научен карактер, сериозно ви велам. Разгледајте ја со внимание и пробајте да ја научите, па следен пат кога девојката ќе ве праша вакво трик прашање изрецитирајте и ја фотографијата со сите потточки на неа :), по таков одговор ...
| | веќе видена

Нека не ве буни името, сепак се работи за црна девојка. 26-годишниот фотомодел Jessica White има прекрасно тело, за разлика од манекенките кои по дефиниција се исушени. Згодна, висока со одличен задник и гради, нешто што за манекенките е странски поим. Манекенка или фотомодел? Јас сум за второто!
| | веќе видена

Во саботата (19.03) ја имавме најголемата месечина во последните 18 години. Нашиот единствениот природен сателит беше на само 356.577 km од планетата Земја што е за 30.000 km поблизу од нормалното. Со оглед на тоа што гравитацијата на нашата планета е директно поврзана со Месечината се верува дека ваквото доближување на Месечината може да предизвика сериозни природни непогоди, а не се малку оние кои веруваат дека земјотресот во Јапонија од 11-ти март е директно поврзан со доближувањето на Месечината. Последен пат Месечината беше вака близу до Земјата во март 1993-та година.
сите 4 | | | веќе видена

Неофицијално, цената на PSP2 (Playstation Portable 2) ќе биде околу $350. Ова го откриваат извори блиски на компанијата Ubisoft, а главен показател е одреден "прашалник" кој е создаден за истражувачки цели. Во прашалникот, едно од прашањата го прашува учесникот - "Цената на $PSP2 ќе биде околу $350. Откако го знаете ова, дали би го купиле уредот?" Исто така, според некои шпекулации, ова ќе биде цената за 3G моделот, додека пак обичниот модел ќе биде $250. Сепак, само Sony го има главниот збор. :)
| | веќе видена

Овој комплекс на згради кој се наоѓа во Осака, Јапонија, е наречен "The Numbers Houses". Дизајниран од архитектското студио Mitsumoto Matsunami, идејата е да се направи зграда, чија фасада ќе биде во облик на одреден број. Па така ги добивме овие "352 згради", кои ја комбинираат функционалноста со интересниот дизајн. :)
| | веќе видена

Ако имате Kinect, вишок време и сакате да ги заебавате вашите колеги, родители, браќа и сестри, тогаш ви го презентираме ова...око. :) Дечките од Technology Studio модифицираа Puffersphere дисплеј (сферичен екран) и го искомбинираа со Microsoft Kinect. Резултатот е ова "ѓаволско" око кое ве следи додека се движите!
| | веќе видена

Американската актерка Renee Zellweger и Bradley Cooper повеќе не се заедно, по скоро двегодишна врска тие се разделија. Иако и двајцата долго ја одржуваа врската во тајност, минатата есен тие почаа да живеат заедно, но еве по само шест месеци се разделија. „Сега ќе останеме само добри пријатели„ изјави Bradley, и на доделувањето на оскарите двајцата дојдоа одвоено.
| | веќе видена

Најпознатиот фудбалер на денешницата David Beckham одлучи да ја обжали пресудата на судот во Лос Анџелес кој одлучи во полза на списанието „In Touch„ кое објави за секс аферата на фудбалерот со босанска проститутка. Американското списание скоро и му го уништи бракот и угледот, но на тоа Beckham планира да оди со против тужби против списанието и проститутката Nici. Жалбата на фудбалерот ќе биде разгледана, но тој е решен да оди до крај за да се дознае вистината дека тој е невин.
| | веќе видена

Можеби никогаш не би ни помислиле дека овие две пеачки ќе соработуваат, но сепак реалноста е дека Lady GaGa и Jennifer Lopez ќе соработуваат на новиот албум на атрактивната Lopez кој ќе излезе следниот месец. Продуцентот RedOne открил дека GaGa и тој пават две песни за новиот албум на Jennifer Lopez, кој ќе се вика " Love? ". На интернет беше објавена и демо верзија на една од тие две песни, која се вика " Invading My Mind ". Слушнете ја...
| | веќе видена

Секоја холивудска ѕвезда поседува пар големи наичари за сонце, со кои се крие од папараците. Овој пат една атрактивна глумица не била расположена за фотографирање. Што мислите за кого станува збор? Ѕвездата која се крие од фотографите е глумицата Demi Moore. Таа искочила на ручек со другарките, но не носела воопшто шминка. Поради тоа решила да го сокрие своето лице...
| | веќе видена

Атрактивниот фустан со интересна животинска шара, го облекле две холивудски старлети. Станува збор за Paris Hilton и Khloe Kardashian. Како и секогаш останува на вас да одлучите - на кого подобро му стои овој Blumarine фустан?
| | веќе видена

Немора да значи дека само со скапи третмани можете да ги намалите трагите на годините, страеењето на кожата можете да го успорите и со други трикови. - Направете ја кремата поефикасна Кога ќе го исмиете лицето, пред да ставите крема или некое средство против брчки, една минута поминувајте преку лицето со коцка лед. Така кожата ќе впие повеќе од кремата па така средството за лице ќе биде поефикасно - Мед за раце Особено кога надвор е ладно ова е најпотребно. Намачкајте ги мед рацете неколку пати неделно и тоа ќе ги омекне рацете и ќе спречи пукање. - Не ги затегнувајте капаците на очите Ако сте и вие од оние кои додека савате молив или туш на очите имате навика да ги затегнувате,престанете да го правите тоа. Секојдневно затегнување ќе направи кожата на очите да се збрчка. - Спијте на грб Тоа е навика, ако се навикнете да спиете на грд ќе спречите појава на некои брчки. А ќе спречите и виснување на градите. - Природна хидратација Малку маслиново масло ставете на памук и премачкајте го лицето. Правете ...
| | веќе видена

Британската старлета Jessica Clement (26) е уште една од преубавите девојки кои немаат никаков проблем со сликањето голи. Во фотосесија за едно британско списание таа ги покажа своите тетоважи кои прикриваат добар дел од нејзиното тело.
| | веќе видена

Facebook, со сите негови фенси функции и играчки, полека почнува да ни го заменува реалниот живот. Океј ајде, сите го знаеме ова. Но, продолжуваме да кликаме на FB и да правиме resfresh на статусите...бидејќи денеска, тоа е кул. Но, еве ја вистинската верзија од вас, онаа "нефејсбуковската".
| | веќе видена

next