24 Инфо

Се враќа „Мел Фест“, фестивалот кој своевремено беше единственото музичко талент шоу во Македонија и надвор од неа Елена Петреска, Андријана Јаневска, Симона ...
сите 7 | | | веќе видена

(Видео) Стоилковски: Заев ја обвини Унгарија дека го киднапирала Груевски Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека Груевски бил киднапиран. Со ...
сите 348 | | | веќе видена

Во Србија уапсено 21 лице за трговија со наркотици и илегално поседување оружје Српската полиција во текот на последните три дена, во неколку одделни акции, ...
сите 13 | | | веќе видена

Вината од рекордната берба за „Тиквеш“ имаат одличен потенцијал за нови големи успеси Голем број љубители на виното од земјава и регионот, претставници на ...
сите 8 | | | веќе видена

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ предложи мерки за намалување на загадувањето на воздухот Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека воздухот е се позагаден од кога било, а ...
сите 148 | | | веќе видена

(Видео) Нелоска: Дали Венко Филипче воведува вонредна состојба на Клиничкиот центар? Здравството во Македонија тоне од ден во ден. Го допревме дното со лоши ...
сите 45 | | | веќе видена

СЈО: Јанакиески и Божиновски се во притвор поради сознанијата дека планираат бегство уште од 2 јули 2017 На поранешниот министер за транспорт и врски, Миле ...
сите 348 | | | веќе видена

Двајца арамии украле пари од џамија во гостиварското село Чегране, информираше МВР. Според полицијата, кражбата се случило на 12.11., а А.Љ. вчера ја пријавил. ...
сите 116 | | | веќе видена

Рекордни 1,1 милијарда денари за новиот план за вработување во 2019 година Министерството за труд и социјална политика, Кабинетот на вицепремиерот за економски ...
сите 28 | | | веќе видена

Скопски таксист бил претепан и ограбен, вчера во населбата Аеродром, информираше МВР. На 16.11.2018 година во 22.25 часот вработен во Градска општа болница ...
сите 116 | | | веќе видена

Гласот на Елвис Присли одекна синоќа во Белата куќа, кога за време на церемонија на врачување на „Медалот на слободата” беше пуштена неговата песната „How ...
сите 108 | | | веќе видена

Протестните собири против високите цени на горивата во Франција започнаа денеска со трагичен инцидент, кога автомобил прегази и усмрти учесничка на протестите. ...
сите 101 | | | веќе видена

next