24 Инфо

Пратениците на опозицискиот Сојуз за Србија (СЗС) ќе ја бојкотираат утрешната седница на српското Собрание, истакнувајќи дека нема да учествуваат во работата и ...
сите 18 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи на Хрватска, Давор Божиновиќ денеска најостро го осуди нападот на ватерполистите на Црвена Ѕвезда и истакна дека полицијата ...
сите 22 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави денеска дека не би им помогнал на ватерполо тимот на Црвена Ѕвезда или на други во иднина, ако по повод напад ...
сите 24 | | | веќе видена

ДОМ апелира до сите граѓани на североисточниот регион да покажат висока еколошка свест и одговорност и да ја поддржат изградбата на центар за современ третман ...
сите 5 | | | веќе видена

На 10.02.2019 година во 05,20 часот во Полициската станица Гостивар Р.Ф.(23) од Гостивар, пријавил дека на улицата „Илинденска” физички бил нападнат од ...
сите 23 | | | веќе видена

next