24 Инфо

Првиот круг гласање на претседателските избори генерално доби позитивна оценка од меѓународните набљудувачи, но со забелешка дека сé уште има потреба од ...
сите 135 | | | веќе видена

Страшна исповед на манекенка: Со крв ми пишуваше дека ме сака, а потоа со 12 жени го чекав својот ред за се*с Џил Дод во 80-тите години била успешен модел, а ...
сите 4 | | | веќе видена

Дедо Зоран стана хит на интернет – секој ден објавува селфи фотографии Дедо Зоран Станковиќ стана хит на интернет, а неговите селфи фотографии почнаа сите да ...
сите 5 | | | веќе видена

Лекарите мислеа дека нема да преживее: Родена е како сирена, погледнета како сега изгледа ова девојче Приказната за девојчето – сирена навистина звучи како ...
сите 4 | | | веќе видена

Млад богаташ научи животна лекција: Ги исмејуваше бездомниците, па три дена се обиде да живее без ништо – за малку ќе беше убиен Млад богаташ имал лошо мислење ...
сите 4 | | | веќе видена

Автомобилот во кој загинаа таткото и синот целиот е ирешетан од куршуми Автомобилот во кој загинаа таткото и синот целиот е ирешетан од куршуми. Телевизијата „ ...
сите 85 | | | веќе видена

Силјановска Давкова задоволна од првиот круг, ќе ги бара гласовите и на бојкотирачите и на разочараните од власта Кандидатот за претседател за Република ...
сите 74 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ Стево Пендаровски на денешниот митинг во Карпош порача: Да излезат масовно граѓаните на 5 мај да гласаат за неговиот концепт, ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на вечерашната трибина во Карпош порача дека власта ја примила пораката по вчерашното гласање во првиот круг на ...
сите 123 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски вечерва на трибината во скопската Општина Карпош ги повика граѓаните да излезат да ...
сите 123 | | | веќе видена

Обединетата албанска опозиција, предводена од Демократската партија, ја менува својата стратегија, јави дописничката на МИА. Освен повикот за масовност на ...
сите 53 | | | веќе видена

Првиот круг од претседателските избори помина на мирен и транспарентен начин, но потребни се дополнителни реформи во изборното законодавство велат, како што ...
сите 135 | | | веќе видена

Aвстрискиот канцелар Себастијан Курц побара од помалиот партнер во владејачката коалиција, десничарската Партија на слободата на Австрија, да се дистанцира од ...
сите 16 | | | веќе видена

next