24 Инфо

Австрискиот канцелар, Себастијан Курц ги повика на работен ручек во понеделник во Виена, премиерите од земјите од Западен Балкан. Од кабинетот на канцеларот ...
сите 129 | | | веќе видена

Колку побргу ја видиме Македонија во Европската унија и во НАТО, толку е подобро и за Бугарија и за Грција, рече бугарскиот премиер Бојко Борисов во неговиот ...
сите 71 | | | веќе видена

Зоран Заев и Петре Шилегов не преземат ништо додека граѓаните се трујат од загаден воздух. СДСМ две години ги замајува граѓаните. Од опозиција ветуваа итни ...
сите 68 | | | веќе видена

Здружението на директори на ученичките и студентските домови во државата бара зголемување на партиципацијата за ученик, студент која ја добива од државата. Тие ...
сите 37 | | | веќе видена

Државјанин на Албанија ограбил обложувачница во Тетово, информираше МВР. Станува збор за Д.У.(47) од село Суме, Република Албанија, Против него е поднесена ...
сите 68 | | | веќе видена

Јаневски:Туризмот во Македонија во добра кондиција, треба да се работи на квалитет Туризмот како стопанска дејност во светски рамки учествува со просечно десет ...
сите 15 | | | веќе видена

next