24 Инфо

Криминалната банда на чело со измамникот Зоран Заев го подготвува најмегаломанскиот буџет во историјата на Република Македонија, тежок 4 милијарди евра. Додека ...
сите 212 | | | веќе видена

Oд ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник 2 цола на улицата Орце Николов (пред Охридска банка), без ...
сите 78 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 145 | | | веќе видена

Реакции на татковците на пораките на нивните ќерки со момчињата Група научници решија да спроведат експеримент со цел да видат како би регирале татковците кога ...
сите 4 | | | веќе видена

Исмајлоска-Старова: За да станеме пратеници, ВМРО-ДПМНЕ бараше да кажеме дека ќе гласаме за промена на името Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 14 | | | веќе видена

Здружението ,,Проект Среќа“, месецот на детето- ноември, го започна со долгоочекуваниот проект- Прво бесплатно училиште за музика, уметности и вештини ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонски државјанин на возраст од 31 година и неговата сестра (27) се под истрага за малтретирање на малолетниот син на нашинецот, кој трпел физичко и ...
сите 9 | | | веќе видена

Мило ми е што луѓето го знаат моето семејство, моето семејство е многу отворено. Мислам дека луѓето бидејќи го знаат мојот татко, имаат и импресии за тоа кој ...
сите 9 | | | веќе видена

Во најстарата болница во Црна Гора, во родилиштето „Данило Први“ во Цетиње во растојание од по половина час се породиле сестрите Оливера Мугош Миџор, Јасна ...
сите 6 | | | веќе видена

Критиката кон Катица Јанева ја упатив уште во јануари годинава за притворањето на одредени осомничени и нивно ослободување. Ја дадов таа критика затоа што имав ...
сите 61 | | | веќе видена

Директорот на фирмата која го врши препакувањето на истискиот хемиски отпад, Владо Момировски во изјава за ТВ 24 рече дека отпадот кој денеска истече во ОХИС е ...
сите 215 | | | веќе видена

next