24 Фудбал

Барса беше поуспешна од Тотенхем на Интернационалниот куп на шампиони, „Каталонците“ славеа на пенали откако „Спарси“ во финишот од мечот се вратија од два ...
сите 20 | | | веќе видена

Ливерпул без многу проблеми славеше над Манчестер јунајтед на „Мичиген Стадионот“ со 4-1, Џердан Шаќири со ножички го зачини спектаклот и стави точка на ...
сите 25 | | | веќе видена

„Старата Дама“ гостува на Енио Тардини на почетокот од септември а присуството на Кристијано Роналдо уште сега предизвика да се препродаваат билети за овој меч ...
сите 7 | | | веќе видена

Жозе Мурињо и Јирген Клоп ќе имаат нов дуел, овој пат на подготовките во САД пред 100.000 публика, Манчестер јунајтед и Ливерпул ќе ги одмерат силите на ...
сите 7 | | | веќе видена

Според денешното издание на АС, Реал Мадрид се откажува од намерата да го донесе Еден Азар и следната сезона Иско и Марко Асенсио ќе добијат шанса да блеснат ...
сите 95 | | | веќе видена

Повеќе медиуми во Италија пренесуваат дека е договорена размената на Игуаин и Бонучи, се чека само согласност од напаѓачот дали ќе сака да игра за Милан или ...
сите 123 | | | веќе видена

„Старата Дама“ вечерва официјално го потврди трансферот на Пабло Морено, 16 годишниот Шпанец важеше за еден од најперспективните играчи во школата на Барселона ...
сите 6 | | | веќе видена

Реал Мадрид на големо изненадување реши скапо платеното засилување Винисиус Жуниор да го регистрира како младинец, Бразилецот е дел од „Хувенил А“ тимот ...
сите 121 | | | веќе видена

Палермо попладнево одигра контролен натпревар против нисколигашот Сандона, Александар Трајковски и Илија Несторовски се запишаа во листата на стрелции и ...
сите 24 | | | веќе видена

По одличното отварање на сезоната со „петарда“ против Хапоел Бер Шеве во квалификациите од Лигата на шампиони, Динамо Загреб вечерва ја отвара сезоната во ...
сите 7 | | | веќе видена

Ентони Марсијал не ја добива посакуваната минутажа во Манчестер јунајтед, поради тоа не беше и дел од Светското првенство во Русија, но англискиот клуб не се ...
сите 192 | | | веќе видена

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев денеска полни 35 години, а Џенова со посебна слика на македонски му го честита роденденот. Македонија ...
сите 14 | | | веќе видена

„Газета дело Спорт“ објавува дека Интер и Атлетико Мадрид постигнале договор за Шиме Врсаљко кој се враќа во Серија А. Италија Врсаљко имаше одлична сезона зад ...
сите 124 | | | веќе видена

next