24 Фудбал

Жозе Мурињо е обвинет дека лично тој е „кртот“ кој на медиумите им открива што се случува во соблекувалната на Манчестер јунајтед со цел да добие превласт во ...
сите 274 | | | веќе видена

„Росонерите“ ја забележаа првата победа на гости во Серија А оваа сезона, вечерва Милан славеше кај незгодниот тим на Сасуоло со 4-1 Италија По три нерешени ...
сите 38 | | | веќе видена

Големото дерби меѓу градските ривали Реал Мадрид и Атлетико Мадрид заврши без голови, кралскиот клуб пропушти уште една шанса да излезе осамен на врвот во ...
сите 22 | | | веќе видена

„Нероаѕурите“ ја забележаа првата победа на домашен терен во Серија А оваа сезона, Интер со 2-0 триумфираше на Каљари на „Џузепе Меаца“ Италија Откако ...
сите 3 | | | веќе видена

Големото дерби меѓу Челси и Ливерпул заврши без победник 1-1, црвените во последните минути се спасија од пораз благодарение на прекрасен погодок на Даниел ...
сите 24 | | | веќе видена

Јувентус го доби дербито со Наполи во Торино, Роналдо асистираше, Манџукиќ стрелаше за победа од 3-1 и нови три бода за актуелниот шампион Италија Седум од ...
сите 8 | | | веќе видена

„Топчиите“ ја продолжија победничката низа, попладнево го совладаа Ватфорд, Сити се искачи на врвот на табелата со триумф над Брајтон, а три бода прокнижи и ...
сите 45 | | | веќе видена

Вардар со 1-0 триумфираше над Победа во Штип и ја зголеми предноста на табелата пред Академија Пандев и Шкендија кои одиграа без голови. Македонија Денеска се ...
сите 49 | | | веќе видена

Рома со 3-1 го победи Лацио во градското дерби, „римската волчица“ врза втора победа по ред во Серија А и покажа дека кризата во која западна полека станува ...
сите 6 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед со 3-1 загуби на гостувањето кај Вест Хем во воведниот натпревар од седмото коло во Премиерлигата. Англија Нов удар за Жозе Мурињо и ...
сите 18 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо ги прокоментира вчерашните сериозни обвинувања дека силувал девојка во 2009, вели дека вестите се „фејк њуз“ и дека едноставно луѓето сакаат ...
сите 151 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо вечерва одговораше на прашања од фановите во живо на Инстаграм, Португалецот им честиташе на Лука Модриќ и Мо Салах за наградите на ...
сите 17 | | | веќе видена

Неделата за Ковач и Баерн од лоша стана полоша откако шампионот на Германија капитулираше на гостувањето во Берлин, Херта славеше во 2-0 и им го нанесе првиот ...
сите 69 | | | веќе видена

Жозе Мурињо вели дека на неговиот состав и особено Пол Погба детално им ја образложил одлуката да му ја одземе капитенската лента на Французинот, но одби да ...
сите 255 | | | веќе видена

next