24 Фудбал

Подолг период медиумите се занимаваа со тоа каков однос имаат Кристијано Роналдо и Герет Бејл во Реал Мадрид, додека португалската ѕвезда беше дел од редовите ...
сите 13 | | | веќе видена

Еден Азар реши да се пошегува на сметка на својот соиграч од репрезентацијата, Тибо Куртоа откако голманот синоќа имаше голем кикс на дуелот со Русија во ...
сите 27 | | | веќе видена

Како и секој меч на Македонија, така и на синоќешниот, фановите на Чемпионшиплигашот под будно око го проследија настапот на популарниот Џани, а потоа имаа и ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова не е прва грешка на Куртоа сезонава, а за кратко многумина го посочија како „најголемото промашување“ на Реал Мадрид во историјата, Зидан уште на првиот ...
сите 24 | | | веќе видена

Избраниците на Игор Ангеловски одиграа натпревар кој ветува многу, а победата над Летонија беше потврда на фаворитската улога која ја имавме во првото коло, ...
сите 13 | | | веќе видена

Елиф Елмас имаше одличен натпревар против Летонија, тинејџерот го постигна својот деби гол за Македонија а потоа стави точка на натпреварот со фудбалска ...
сите 80 | | | веќе видена

Енис Барди е мајстор за изведување слободни удари а вечерва покажа дека умее да погоди и од корнер, но немаше среќа и стативата го спречи да постигне прекрасен ...
сите 54 | | | веќе видена

Духот на Лорис Кариус како да влезе во Тибо Куртоа, голманот на Реал Мадрид вечерва имаше голем кикс на должност со Белгија. ЕВРО 2020 Тибо Куртоа важи за еден ...
сите 25 | | | веќе видена

Оваа недела се појавија стории кои велеа дека Рафаел Варан размислува за заминување од Реал Мадрид по крајот на сезоната, „кралевите“ веќе кројат планови за ...
сите 14 | | | веќе видена

Мајката на Емилијано Сала, Мерседес си ја отвори душата во разговор со Лекип, таа има прашања за смртта на нејзниот син и бара виновникот за оваа трагедија да ...
сите 17 | | | веќе видена

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Пол Погба вели дека Барселона е еден од најдобрите клубови во светот, открива дека често ги гледа „каталонците“ бидејќи може ...
сите 42 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација вечерва ги почнува квалификациите за Европското првенство во 2020 година, овој меч е голем јубилеј за Горан Пандев, ...
сите 82 | | | веќе видена

Популарниот Седло не крие дека му е драго тоа што фудбалер како Пандев го стигна до јубилејната бројка настапи во националниот фудбалски тим на нашата земја, ...
сите 94 | | | веќе видена

next