24 Фудбал

Се одиграа петте предвидени натпревари во стандардниот термин од 16 часот во 22 коло од англиската Премиерлига, лидерот во шампионатот сигурен на гостувањето ...
сите 23 | | | веќе видена

29 годишниот напаѓач сака да си замине од Вест Хем, а клубот има можност за добра заработка од тој негов евентуален трансфер во кој и самиот напаѓач го очекува ...
сите 16 | | | веќе видена

Од Лидс велат дека тој потег на Биелса се коси со чесниот пристап во работењето на самиот клуб, од таму додаваат дека сопственикот на тимот од Еланд Роуд веќе ...
сите 34 | | | веќе видена

Бразилецот повеќе не е опција број еден за својата позиција кај Ернесто Валверде, Артуро Видал и Артур во последните неколку месеци мошне добро ја искористија ...
сите 22 | | | веќе видена

Вест Хем со 1-0 славеше над Арсенал во првиот денешен натпревар во Премиерлигата, топчиите загубија значајни бодови во битката за позициите кои водат во Лигата ...
сите 16 | | | веќе видена

Денешното издание на Тутоспорт вели дека Реал Мадрид го користи интересот на Јувентус за Иско за да стигне до услугите на Пауло Дибала. Италија Иско се наоаѓа ...
сите 29 | | | веќе видена

Според пишувањата на „Сан“, Ед Вудворд вметнал специјална клаузула при разделбата со Жозе Мурињо според која „ѓаволите“ ќе добијат милионско обесштетување ...
сите 52 | | | веќе видена

Лидс со 2-0 ја доби пресметката со Дерби и дополнително се зацврсти на врвот на табелата, нашиот Езгјан Алиоски асистираше за вториот погодок на домаќините. ...
сите 42 | | | веќе видена

Сеск Фабрегас е нов играч на Монако, клубот од малото кнежевство вечерва соопшти дека Шпанецот ставил потпис на три ипол години. Англија Фудбалерот од средниот ...
сите 14 | | | веќе видена

На Италијанците им се брза во однос на засилувањето од редовите на Премиерлигашот, кој на лето ќе стане слободен играч, но, Јувентус има план како да го доведе ...
сите 12 | | | веќе видена

Шефот на стручниот штаб на Росонерите не крие дека посакува аргентинскиот напаѓач да го има што е можно подолго во својот состав, и покрај интересот на Сари да ...
сите 105 | | | веќе видена

Филипе Кутињо не можеше да каже НЕ кога Барса тропна на неговата врата, Јирген Клоп се обиде да го предомисли но залудни беа обидите на Германецот, кој убаво ...
сите 19 | | | веќе видена

Португалскиот стратег проговори за шпекулациите кои го поврзуваат со тренерското столче на Реал Мадрид, односно Интер, тој демантираше било каква можност да се ...
сите 109 | | | веќе видена

next