24 Фудбал

Младиот офанзивец веднаш по враќањето од репрезентативните обврски, уште на аеродромот во Барселона беше „сардисан“ од неколку неколку новинари кои имаа ...
сите 28 | | | веќе видена

34 годишниот шпански напаѓач херој за јапонската екипа која стигна до тешко извојувана победа, трите бода за момент донесоа спас од опасната зона, но, засега, ...
сите 5 | | | веќе видена

Од Европската куќа на фудбалот го издвоија голот на нашиот репрезентативец како еден од најдобрите во досегашната фаза од Лигата на нации, голот беше вистинско ...
сите 23 | | | веќе видена

Пред секој викенд BetAdria.com ви дава совети за најдобрите фудбалски мечеви што ќе се играат и ви нуди одлични коефициенти за тие натпревари во BetAdria ...
сите 57 | | | веќе видена

Документите од „Фудбал ликс“ откриваат дека Реал Мадрид во февруари 2017 имал инцидент при ненајавена допинг контролата на УЕФА, спротивно на процедурите, ...
сите 56 | | | веќе видена

Шампионот на Европа не чекаше многу и веднаш скокна во одбрана на својот капитен, Реал Мадрид вели дека Серхио Рамос никогаш не ги прекршил правилата за допинг ...
сите 63 | | | веќе видена

Медиумите кои ги „чешлаат“ документите од „Фудбал Ликс“ велат дека капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос бил позитивен на забранета супстанца по финалето во ...
сите 74 | | | веќе видена

Аргентинецот со осум погодоци моментално е прв на листата на стрелците во новата сезона од Премиерлигата, за која тој вели дека не е лесно да се одбрани ...
сите 46 | | | веќе видена

Жозе Мурињо ја обнови војната со Икер Касиљас, „Специјалниот“ вели дека голманот не ја кажува вистината за нивната расправија во Реал Мадрид од пред неколку ...
сите 86 | | | веќе видена

Легендата на Барселона вели дека редовно ги следи сите случувања во фудбалот, прочитал многу низ медиумите во однос на потенцијалното враќање на Нејмар во ...
сите 17 | | | веќе видена

Убава атмосфера владее во тимот од Еланд Роуд, искусниот аргентински фудбалски стратег особено се израдува на враќањето на напаѓачот во екипата по повредата ...
сите 12 | | | веќе видена

Изминатото лето првата ѕвезда на Ливерпул потпиша нов договор со Премиерлигашот кој го обврзува на верност до 2023. година, но, селекторот на Египет испрати ...
сите 11 | | | веќе видена

Нголо Канте е еден од најомилентие ликови во светот на фудбалот, со неуморната работа на теренот, ведриот дух и скромноста ги освои симпатиите но и тој е само ...
сите 18 | | | веќе видена

Младиот Французин се соочува со голем притисок, извесно е дека Валверде го загуби трпението со неговите проблеми кои ги има со дисциплината, а се шпекулира ...
сите 40 | | | веќе видена

next