24 Фудбал

Вајналдум заедно со Ориги се главните херои на Ливерпул оваа вечер и двајцата постигнаа по два гола. Лига на Шампиони Вајналдум натпреварот го почна од клупа, ...
сите 67 | | | веќе видена

Ливерпул ја победи Барселона со неверојатни 4-0 на Енфилд, и со вкупни 4-3 се пласира во финалето од Лигата на шампионите! Лига на Шампиони Лудило на Енфилд, ...
сите 25 | | | веќе видена

Какви две минути на Енфилд, Ливерпул даде два брзи гола, а стрелец и на двата беше Вајналдум, вкупниот резултат сега е изедначен, 3-3. Лига на Шампиони ...
сите 21 | | | веќе видена

Јасно е дека Барса е со една нога во големото финале од елитното европско клупско натпреварување по домашната убедлива победа, меѓутоа, сигурно ќе биде ...
сите 25 | | | веќе видена

Бугаринот индиректно упати совети до Маурицио Покетино кој од поодамна се споменува како опција за клупата на Манчестер јунајтед, вели, и во денешни услови би ...
сите 3 | | | веќе видена

Вечерва се игра првата реванш пресметка во полуфиналната фаза од Лигата на шампионите, Ливерпул е на голем тест по високиот пораз кај Барселона, Премиерлигашот ...
сите 25 | | | веќе видена

За Македонецот подолг период се шпекулира дека на лето ќе направи голем трансфер, а „Фанатик“ пишуваше за една опција која извесно е дека Фенербахче ќе ја ...
сите 16 | | | веќе видена

Пеп смета дека Ливерпул имал ветер во грб од медиумите во трката за титулата во најсилниот англиски фудбалски шампионат, но, додава дека 195 бода во две сезони ...
сите 52 | | | веќе видена

Спорт тврди дека работата е веќе завршена во преговорите помеѓу обете страни, промоцијата ќе следи по истекот на актуелната сезона, а Манчестер јунајтед не ...
сите 23 | | | веќе видена

Големото откритие на Старата дама проговори за своето детство, собиранките со другарите на по некоја партија фудбал, тој не крие дека плаќале котизација, а на ...
сите 4 | | | веќе видена

Весникот близок до Јувентус направи листа од фудбалери кои би можеле да си заминат од Торино во летниот преоден рок. Италија „Тутоспорт“ објави список со ...
сите 15 | | | веќе видена

Диего Годин попладнево на прес конференција на Ванда Метрополитано соопшти дека заминува од Атлетико Мадрид, дефанзивецот со солзи во очите се збогува од ...
сите 43 | | | веќе видена

Од Италија пристигнува вест дека спортскиот директор на Ајакс, Марк Овермарс на својот колега од Јувентус, Фабио Паратичи му соопштил дека Матајс де Лихт е ...
сите 36 | | | веќе видена

Вечерва Ливерпул ја пречекува Барселона во реванш полуфиналниот натпревар од Лигата на шампионите, Луис Суарез и Фелипе Кутињо се враќаат на Енфилд. Лига на ...
сите 27 | | | веќе видена

next