24 Фудбал

Документите од „Фудбал ликс“ откриваат неколку дубари кога е во прашање Радамел Фалкао, за да ги изигираат правилата, Манчестер јунајтед и Монако договориле ...
сите 9 | | | веќе видена

Напаѓачот на Шведска, Маркус Берг по победата над Турција ја разбранува јавноста со својата изјава откако откри дека на полувремето добил ветување од судијата ...
сите 5 | | | веќе видена

Холандија има голема шанса да се пласира во завршницата од Лигата на нации и да се бори за првиот трофеј во ова натпреварување, за тоа да се случи не смеат ...
сите 13 | | | веќе видена

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев поради суспензија не може денеска да им помогне на своите соиграчи но тие ќе ја имаат неговата ...
сите 22 | | | веќе видена

„Кралевите“ се обидуваат да ги поматат плановите на Барселона за ангажман на уште еден перспективен фудбалер од Бразил, со помош на „Феноменот“ го купуваат ...
сите 43 | | | веќе видена

Селекторот на нашиот најсилен фудбалски репрезентативен состав сака брз погодок уште во почетната фаза од пресметката со аутсајдерот, тој додава дека сигурно ...
сите 21 | | | веќе видена

Сенегалецот е оценет како еден од најдобрите дефанзивци во Европа и продолжува да блеска под кормилото на Карло Анчелоти во Наполи, тој веќе е на списокот на ...
сите 12 | | | веќе видена

Реал Мадрид сака прво место во својата група каде моментално, на два меча пред крајот на групната фаза е на делба на таа позиција со Рома, со по девет бода, ...
сите 9 | | | веќе видена

Потешко беше да се промаши, отколку да се погоди во оваа ситуација, напаѓачот на Челси со епско промашување, а неговиот соиграч од репрезентацијата се фати за ...
сите 4 | | | веќе видена

22 годишниот фудбалер од средниот ред на калчолигашот е голема желба на Мурињо, се шпекулира дека Премиерлигашот веќе имал средба со неговиот агент, Кориере ...
сите 73 | | | веќе видена

Селекторот на Белгија, Роберто Мартинез вели дека лошата дефанзива а не ароганцијата е причина за големиот пораз од 5-2 на гостувањето кај Швајцарија. Останато ...
сите 14 | | | веќе видена

Швајцарија губеше со 2-0 од Белгија, но успеа да направи сензационален пресврт, да победи со 5-2 со што го освои првото место во групата и се пласираше на ...
сите 88 | | | веќе видена

Англија со пресврт ја победи Хрватска со 2-1 и го освои првото место во групата со што се пласираше во полуфиналето и ќе се бори за трофејот во Лигата на ...
сите 38 | | | веќе видена

next