24 Фудбал

Лидс очајно му се потребни бодови на денешното гостување, сепак, мечот не почна според плановите на гостинскиот табор кој уште во почетната фаза од средбата ...
сите 39 | | | веќе видена

Досега необјавена фотографија во јавноста која датира од пред 21 година, истата ја објави локален весник од Мар де Плата, инаку јужниот дел од Буенос Аирес, а ...
сите 46 | | | веќе видена

Курва Норд не ја подгазува својата чест и достоинство, упати нови напади на адреса на Аргентинецот за кого извесно е дека повеќе нема иднина во клубот, Интер ...
сите 28 | | | веќе видена

Таблоидите од „Островото“ понекогаш знаат да бидат прилично креативни во своите вести и да привлечат внимание со „бомбастичен“ наслов, таква им е последната ...
сите 14 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед грчевито ќе се бори за место во топ четирите екипи до крајот на актуелната сезона во Премиерлига, за пласман во Лигата на шампионите идната ...
сите 104 | | | веќе видена

Голема битка ќе води тимот од Енфилд во периодот кој претстои, битка на два фронта, на едниот против Манчестер Сити во Премиерлигата, на другиот против ...
сите 52 | | | веќе видена

Според пишувањата на Тутоспорт, летоска ќе се случуваат големи работи во Торино, Јувентус се подготвува за ѕвезден трансфер пазар. Италија „Старата дама“ и ...
сите 30 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо изминатиов викенд стана првиот фудбалер кој може да се пофали со титули во Премиерлигата, Ла Лига и Серија А, но Марио Балотели не е ...
сите 5 | | | веќе видена

Медиумите од Германија пренесуваат за непријатно искуство на Хамес Родригез изминатиов викенд, Колумбиецот не бил препознаен од редарите па во прв момент не му ...
сите 22 | | | веќе видена

Многу е извесно дека Филипе Кутињо ова лето ќе си замине од Барселона, не само поради лошата форма туку и поради провокацијата упатена до навивачите на ...
сите 5 | | | веќе видена

Според пишувањата на Марка, Реал Мадрид нема добиено ниту една понуда за Герет Бејл па лидерите на „Бернабеу“ ја разгледуваат опцијата да го испратат ...
сите 27 | | | веќе видена

Поранешниот капитен на „ѓаволите“, Гери Невил го впери прстот во шест фудбалери и ги обвини дека не прикажуваат задоволувачки партии. Англија Фудбалерите на ...
сите 13 | | | веќе видена

Игуаин игра на позајмица во Челси до крајот на сезоната со опција да биде целосно откупен, но Аргентинецот е под секое ниво, па англискиот клуб тешко дека ќе ...
сите 21 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед игра во очајна форма, а кулминацијата се чини достигна синоќа кога тимот загуби на Гудисон Парк од Евертон со 4-0. Англија Оле Гунар ...
сите 49 | | | веќе видена

next