24 Фудбал

Маурицио Сари го претрпе првиот пораз во Премиерлигата, вечерва Тотенхем го доби градското дерби и славеше со 3-1 во пресметката со Челси. Англија Тотенхем го ...
сите 19 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо погоди во победата на Јувентус од 2-0 над СПАЛ и го повтори постигнувањето на Пјетро Анастаси од сезоната 1968-69. Италија „Старата Дама“ ...
сите 21 | | | веќе видена

Манчестер Сити и Ливерпул ја продолжуваат битката за врвот откако денеска славеа на гостувањата кај Вест Хем односно Ватфорд, Манчестер јунајтед одигра само ...
сите 18 | | | веќе видена

Баерн Минхен одново разочара, пред своите фанови прокоцка предност од два гола против новолигашот Фортуна и остана без планираните три бода, Пако Алкасер ...
сите 33 | | | веќе видена

Еибар се стекна со светска слава во моментов на фудбалски план откако си поигра со шпанскиот и европски гигант нанесувајќи му убедлив пораз, со што, веројатно ...
сите 21 | | | веќе видена

Германецот на пресконференцијата во пресрет на дуелот со Ватфорд беше запрашан и за коментарите на селекторот на Египет во врска со првата ѕвезда на Ливерпул, ...
сите 38 | | | веќе видена

Реал Мадрид и Европската куќа на фудбалот - УЕФА, категорично ги отфрлија обвинувањата за тоа дека Рамос паднал на допинг тест, а УЕФА го сокрила скандалот, АС ...
сите 40 | | | веќе видена

Нема да зачуди ако Јувентус добие сериозен ривал од Серија А во битката за потписот на Погба, нивниот поранешен директор има два џокери кои може доста успешно ...
сите 6 | | | веќе видена

Младиот офанзивец веднаш по враќањето од репрезентативните обврски, уште на аеродромот во Барселона беше „сардисан“ од неколку неколку новинари кои имаа ...
сите 28 | | | веќе видена

34 годишниот шпански напаѓач херој за јапонската екипа која стигна до тешко извојувана победа, трите бода за момент донесоа спас од опасната зона, но, засега, ...
сите 5 | | | веќе видена

Од Европската куќа на фудбалот го издвоија голот на нашиот репрезентативец како еден од најдобрите во досегашната фаза од Лигата на нации, голот беше вистинско ...
сите 23 | | | веќе видена

Пред секој викенд BetAdria.com ви дава совети за најдобрите фудбалски мечеви што ќе се играат и ви нуди одлични коефициенти за тие натпревари во BetAdria ...
сите 57 | | | веќе видена

Документите од „Фудбал ликс“ откриваат дека Реал Мадрид во февруари 2017 имал инцидент при ненајавена допинг контролата на УЕФА, спротивно на процедурите, ...
сите 56 | | | веќе видена

Шампионот на Европа не чекаше многу и веднаш скокна во одбрана на својот капитен, Реал Мадрид вели дека Серхио Рамос никогаш не ги прекршил правилата за допинг ...
сите 63 | | | веќе видена

Медиумите кои ги „чешлаат“ документите од „Фудбал Ликс“ велат дека капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос бил позитивен на забранета супстанца по финалето во ...
сите 74 | | | веќе видена

Аргентинецот со осум погодоци моментално е прв на листата на стрелците во новата сезона од Премиерлигата, за која тој вели дека не е лесно да се одбрани ...
сите 46 | | | веќе видена

next