24 Фудбал

Лука Модриќ попладнево се сретна со генералниот директор на „Кралевите“, Хосе Анхел Санчез, Хрватот изразил желба да замине но добил порака дека нема да биде ...
сите 95 | | | веќе видена

„Газета дело Спорт“ открива интересен дијалог меѓу претседателот на Рома, Џејмс Палота и нивниот нов, млад напаѓач Џастин Клајверт. Италија Клајверт има ...
сите 2 | | | веќе видена

Според пишувањата на „Сан“, Пол Погба и Мино Рајола доставиле ултиматум до лидерите на Манчестер јунајтед и побарале покачување на платата за 200.000 фунти ...
сите 184 | | | веќе видена

Челси ја пронајде замената за Тибо Куртоа, управата на „Сините“ реши Кепа Аризабалага да биде новиот број 1 на Стемфорд Бриџ и тоа за рекордни 80 милиони евра ...
сите 22 | | | веќе видена

Првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито проговори за можноста Сергеј Милинковиќ Савиќ да биде продаден ова лето, Србинот може да замине само доколку некој ...
сите 62 | | | веќе видена

Денеска веројатно ќе се решава иднината на Лука Модриќ, хрватскиот фудбалер на состанок со претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез ќе решат дали тој ќе ...
сите 97 | | | веќе видена

Реал Мадрид ја доби пресметката со Рома на Интернационалниот куп на шампиони во Њу Џерси, „Кралевите“ победија со 2-1 благодарејќи на головите на Асенсио и ...
сите 34 | | | веќе видена

Џенаро Гатузо бара засилување за средниот ред, Сергеј Милинковиќ Савиќ од Лацио е недостижен, па Леонардо ќе се обиде да го донесе Тимуе Бакајоко од Челси ...
сите 50 | | | веќе видена

Предводникот на „Кралевите“, Хулен Лопетеги го привлече вниманието на новинарите на последниот тренинг откако разговараше на мобилен речиси три минути Шпанија ...
сите 70 | | | веќе видена

Реал Мадрид попладнево на социјалните мрежи постираше слика од Лука Модриќ во новиот трет дрес, многумина ова го протолкуваа како порака од „Кралевите“ до ...
сите 104 | | | веќе видена

Тибо Куртоа наскоро ќе се пресели во Реал Мадрид, а Челси ќе има нов чувар на мрежата за кој се подготвени да платат фантастични 80 милиони евра. Англија ...
сите 43 | | | веќе видена

Даглас Коста е импресиониран од начинот на работа на Кристијано Роналдо на тренинзите на Јувентус, вели дека во животот не видел таков фудбалер. Италија ...
сите 71 | | | веќе видена

Милијардерот од САД, Стен Кронки со 600 милиони фунти ќе го купи делот на рускиот милијардер Алишер Усманов и ќе стане целосен сопственик на Арсенал Англија ...
сите 7 | | | веќе видена

Лидерите на Реал Мадрид не се задоволни од однесувањето на агентите на Лука Модриќ, доколку Хрватот заврши на Џузепе Меаца, „Кралевите“ ќе го пријават Интер до ...
сите 119 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед нема намера да го продаде Погба на два дена пред крајот на преодниот рок, Барселона има конкретна понуда, но таа не е ништо посебно. Англија ...
сите 195 | | | веќе видена

Алисон Бекер ниту еден месец нема да биде најскап голман во историјата, тој наслов наскоро ќе му припадне на Јан Облак кој е желба на Челси за наследник на ...
сите 85 | | | веќе видена

Тибо Куртоа не се појавил на денешниот тренинг на Челси, тој не сака да остане во Лондон, бара по секоја цена да се пресели во Реал Мадрид. Англија Куртоа не ...
сите 87 | | | веќе видена

next