24 Фудбал

Лацио и Милан ремизираа во дербито на колото во италијанската Серија А изминатиов викенд, а претседателот на римскиот клуб вели дека од противничкиот клуб не ...
сите 3 | | | веќе видена

Српскиот бек отворено порача дека навивачите мораат да бидат свесни за тоа дека не знаат ништо за фудбалската игра, барем според зборовите во неговата изјава, ...
сите 3 | | | веќе видена

Легендата на Каталонците отворено проговори за јавноста за проблемите со кои се соочил во текот на неговата кариера, во прашање е депресија со која според ...
сите 3 | | | веќе видена

Белгиецот има одличен старт во новата сезона од Премиерлигата каде досега постигна седум погодоци, се здоби со повреда на дербито викендов, но, за тоа посочи ...
сите 7 | | | веќе видена

Аргентинскиот фудбалски стратег кој доби голема доверба од раководството на гигантот вели дека секој ден минат во тој клуб е голем тест, а додава дека ...
сите 69 | | | веќе видена

Жозе Мурињо им рекол на фудбалерите да се соочат со притисокот од играње на натпревари на Олд Трафорд или да си одат дома да ги гледаат натпреварите пред ...
сите 93 | | | веќе видена

Пеп немаше одговор на прашањето, но направи една гестикулација со која јасно стави дознаење дека не сака да го споредуваат со Португалецот од клупата на ...
сите 97 | | | веќе видена

Никако да престанат шпекулациите за иднината на Нејмар, медиумите од Шпанија одново пишуваат дека тој има договор со ПСЖ според кој може да замине летоска и ...
сите 27 | | | веќе видена

Џенова и Сампдорија ги поделија бодовите во градското дерби, Кваљарела ги донесе гостите во водство, а Пјатек од пенал изедначи на 1-1. Италија Во ...
сите 22 | | | веќе видена

Потегот на првата ѕвезда на Каталонците на дербито во Примера остави голем впечаток кај големите љубители на фудбалската игра, сите се чудат на вистинската ...
сите 39 | | | веќе видена

Роналдо вчера го постигна деветтиот гол во Серија А, а по истиот следеше и интересна порака од гледалиштето на арената во Торино, Португалецот е на делба на ...
сите 30 | | | веќе видена

Првата пресметка помеѓу лутите ривали, на терен на Бока јуниорс заврши без победник (2-2), но реваншот наместо вчера, се одложи за денес, а таа одлука падна по ...
сите 178 | | | веќе видена

Атлетико Мадрид и Барселона одиграа 1-1 на Ванда Метрополитано, Диего Коста ги донесе домаќините во водство а Осман Дембеле ги спаси гостите од пораз. Шпанија ...
сите 20 | | | веќе видена

Маурицио Сари го претрпе првиот пораз во Премиерлигата, вечерва Тотенхем го доби градското дерби и славеше со 3-1 во пресметката со Челси. Англија Тотенхем го ...
сите 19 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо погоди во победата на Јувентус од 2-0 над СПАЛ и го повтори постигнувањето на Пјетро Анастаси од сезоната 1968-69. Италија „Старата Дама“ ...
сите 21 | | | веќе видена

next