24 Фудбал

Алисон Бекер ниту еден месец нема да биде најскап голман во историјата, тој наслов наскоро ќе му припадне на Јан Облак кој е желба на Челси за наследник на ...
сите 85 | | | веќе видена

Тибо Куртоа не се појавил на денешниот тренинг на Челси, тој не сака да остане во Лондон, бара по секоја цена да се пресели во Реал Мадрид. Англија Куртоа не ...
сите 87 | | | веќе видена

Барселона денеска го промовираше четвртото засилување во летниот преоден рок, Артуро Видал дојде од Баерн Минхен. Шпанија Артуро Видал денеска го комплетираше ...
сите 16 | | | веќе видена

Нов ден нови шпекулации за можниот трансфер на Лука Модриќ во Интер, последните гласини велат дека Хрватот ќе добие богата пензија во Кина а неговото ...
сите 137 | | | веќе видена

По вчерашниот пораз на гостувањето кај Баерн Минхен во последниот натпревар од подготовките за новата сезона, Жозе Мурињо испрати нова провокација до Јирген ...
сите 213 | | | веќе видена

Манчестер Сити го победи Челси со 2-0 во Комјунити Шилд дуелот кој е претходница на новата сезона, Кун Агуеро беше херојот на англискиот шампион. Англија ...
сите 48 | | | веќе видена

Легендата Паоло Малдини одново ќе биде дел од „црвено-црното“ семејство на Милан, во иднина ќе ја извршува функцијата директор за стратегија и развој Италија ...
сите 39 | | | веќе видена

Маурицио Сари ќе има прилика уште денеска да му се израдува на првиот трофеј на кормилото на Челси, на Вембли се среќава со актуелниот шампион, Манчестер Сити ...
сите 9 | | | веќе видена

Според пишувањата на Мирор, Жозе Мурињо во следните денови ќе добие еден од играчите кои ги побара, на Олд Трафорд треба да пристигне Тоби Алдерверелд од ...
сите 220 | | | веќе видена

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо упати многу пофални зборови за школата на Барселона, популарната „Ла Масиа“, вели дека им завидува на „Каталонците“ за моделот ...
сите 24 | | | веќе видена

Реал Мадрид го совлада Јувентус на Интернационалниот куп на шампиони, со прекрасен погодок на Герет Бејл и два гола на Марко Асенсио, „Кралевите“ славеа со 3-1 ...
сите 31 | | | веќе видена

Милан ја доби пресметката со Барселона во Санта Клара, Андре Силва со гол во 93. минута донесе триумф од 1-0 и го расипа шоуто на 18 годишниот Рики Пуиг ...
сите 7 | | | веќе видена

Иван Перишиќ флертува со својот сонародник Нико Ковач и Баерн Минхен, вели дека е среќен во Интер, но може да замине од Џузепе Меаца доколку добие понуда од ...
сите 27 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми стави потпис на нов петгодишен договор со Динамо Загреб со подобрени услови. Македонија И покрај тоа што имаше многу ...
сите 24 | | | веќе видена

ПСЖ се радува на трофејот од Суперкупот на Франција откако попладнево со 4-0 го совлада Монако во Шенжен, Анхел Ди Марија беше играч на мечот Франција ПСЖ и ...
сите 18 | | | веќе видена

Карло Анчелоти ќе го има првиот сериозен тест на кормилото на Наполи, во Даблин се среќаваат со Ливерпул, избраниците на Јирген Клоп немаат пораз на ...
сите 7 | | | веќе видена

next