24 Фудбал

Милан пријавил сериозен интерес за услугите на Маркизио, тимот од Милано дури имал и доставено понуда за фудбалерот чија љубов кон Јувентус била толку голема ...
сите 2 | | | веќе видена

Угледен шпански весник тврди дека причината поради која Зидан се повлече од клупата на шпанскиот гигант најмногу лежи во Бејл, а се надоврзува на едно ветување ...
сите 73 | | | веќе видена

Италијанскиот првак е главен фаворит за услугите на Велшанецот чиј актуелен важечки договор со Арсенал истекува идното лето, Старата дама би можела да дојде до ...
сите 27 | | | веќе видена

Брозовиќ последен пат потпиша договор со Интер во декември 2016. година, овој новиот ќе има важност како и моменталниот, до 2021. година, но, во истиот ...
сите 20 | | | веќе видена

Напаѓачот на Челси, Алваро Мората верува дека неговиот клуб не може да го сопре Еден Азар во евентуалниот трансфер, кој подолг период се најавува во Реал ...
сите 21 | | | веќе видена

Популарниот „крал на местенките“, како што многумина знаат да го наречат, во изјава за хрватски „24часа“ се одзва со свој коментар и мислење на темата која за ...
сите 39 | | | веќе видена

Синоќешната контролка на „Луиџи Ферарис“ беше за момент стопирана, и тоа во 43. минута, обете репрезентации аплаудираа а на видео бимот се појави емотивна ...
сите 2 | | | веќе видена

За 21 годишниот офанзивец чиј договор со Фламенго истекува во 2020. година, интерес имаа пријавено и Ливерпул и ПСЖ, но, се чини дека Милан е во пол позиција ...
сите 23 | | | веќе видена

Конечно се огласи и адвокатот на Кристијано Роналдо, во соопштение испратени до јавноста се вели дека документите кои беа објавени за наводното силување се ...
сите 47 | | | веќе видена

Вест Хем и Украина си имаат свој Величе Шумуликоски, на Андриј Јармоленко не му се допаднаа критиките од новинарот Владимир Кобелков па го повика со физичка ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешен македонски репрезентативен чувар на голот бил еден од многуте фудбалери кои ги користеле услугите на српскиот менаџер Вељковиќ, еден од главните ...
сите 49 | | | веќе видена

Шпанскиот гигант под будно око ги следи случувањата околу преговорите помеѓу офанзивецот и шампионот на Премиерлигата за продолжување на соработката помеѓу ...
сите 81 | | | веќе видена

Карик бил на чекор до трансфер во Арсенал, пред сензационалното и импресивно издание на фудбалерот кој придонел веќе постигнатиот устен договор да се стопира, ...
сите 20 | | | веќе видена

Голем скандал со наместени натпревари, корупција и перење пари ја тресе Белгија, а дел од инволвираните се и од Македонија, Србија, Црна Гора... Македонија ...
сите 54 | | | веќе видена

Астон Вила е во потрага по нов тренер откако го отпушти Стив Брус, Тиери Анри беше главен фаворит, но тој се откажа од можноста да го превзема кормилото на ...
сите 14 | | | веќе видена

Тиери Анри се поврзуваше со кормилото на Астон Вила, но според англиските медиуми тој нема да седне на тренерското столче на тимот од Бирмингем. Англија Тиери ...
сите 73 | | | веќе видена

Милан постигнал договор со Фламенго за бразилскиот фудбалер Лукас Пакета кој во јануари треба да се пресели на Сан Сиро. Италија Според „Глобо Еспорте“, Пакета ...
сите 35 | | | веќе видена

next