24 Фудбал

Германецот знае од каде доаѓа најголемата опасност на дерби пресметката во Премиерлигата, меч од особено значење за неговиот состав кој во случај да загуби, а ...
сите 35 | | | веќе видена

Германецот не чекаше многу да одговори на шпекулациите кои денес ги изнесе во јавноста АС, а се однесуваат на неговата иднина, откако шпанскиот медиум објави ...
сите 44 | | | веќе видена

Поделени реакции во составот на англискиот првак по поразот од Тотенхем во првата пресметка помеѓу обете екипи за влез во полуфиналето од Лигата на шампионите. ...
сите 8 | | | веќе видена

За одредена група навивачи на Челси, Египјанецот кој инаку е поранешен фудбалер на нивниот омилен тим е „бомбаш“, реакции на Островот по видеото на кое беа ...
сите 32 | | | веќе видена

Дефанзивецот на Манчестер јунајтед, Крис Смолинг вели дека разговарал со Лео Меси по крајот на натпреварот на Олд Трафорд, и дададе свое мислење за тоа кој е ...
сите 47 | | | веќе видена

Ги бележиме реакциите на навивачите на Тотнем по информациите кои излегоа во јавноста дека Премиерлигашот е сериозен во своите намери да стигне до потписот на ...
сите 39 | | | веќе видена

Жоао Феликс е еден од најскапите фудбалери во моментов на пазарот иако има само 19 години, тој синоќа му даде три гола на Ајнтрахт и уште еднаш го привлече ...
сите 25 | | | веќе видена

Иако нејзиниот син е ѕвезда во Премиерлигата и светскиот фудбал, Адолфин Лукаку се однесуваше како мало девојче кога го виде Лео Меси. Лига на Шампиони Мајката ...
сите 52 | | | веќе видена

Во пресрет на дуелот со Селта, тренерот на Атлетико Мадрид денеска им се обрати на новинарите, а тие најмногу прашуваа за Диего Коста. Шпанија Диего Коста доби ...
сите 38 | | | веќе видена

Нејмар многу често се поврзува со заминување од ПСЖ иако пред само две години стави потпис со францускиот тим. Франција Таткото на Нејмар во емисија за ...
сите 10 | | | веќе видена

Еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид, Тони Крос сака да ја промени средината во летниот преоден рок и да си замине од Бернабеу. Шпанија „АС“ пишува дека ...
сите 30 | | | веќе видена

Додека ја чека следната работа Жозе Мурињо е фудбалски аналитичар, па Португалецот даде осврт и за мечот меѓу Манчестер јунајтед и Барселона. Лига на Шампиони ...
сите 32 | | | веќе видена

Жозе Мурињо вели дека и Манчестер јунајтед и Барселона потфрлиле во првиот меч од четвртфиналето и додава дека Крис Смолинг немал намера да го повреди Лео Меси ...
сите 78 | | | веќе видена

Жоао Феликс е играчот за кој вечерва зборува фудбалска европа, талентираното 19 годишно момче стана најмладиот стрелец на хет-трик во Лига Европа откако погоди ...
сите 35 | | | веќе видена

На „островото“ во последно време често има расистички навреди на фудбалските терени а последниот инцидент го направија навивачи на Челси и тоа на само неколку ...
сите 35 | | | веќе видена

next