Битола најстудена, а каква е проодноста на патиштата?

Утрово Битола беше најстудениот град во Македонија со измерени -22 степена. Освен тоа претпладнето врнеше и снег. И утре изутрина утринските температури на повеќе места ќе бидат под -15 степени, а дневните ќе бидат во благ пораст. Позначителен пораст на температурата ќе има од петок. Нов влажен бран ќе има од петок кон крајот на денот кога на повисоките места и на планините ќе има врнежи од снег, ...

⇐ DailyТера ТВ ⇒