Архива на вести за 19 Септември 2019

Тешко е да се раздели интеграцискиот пакет Македонија-Албанија, смета потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски.Според него стратешката грешка била ...
сите 56 | | | веќе видена

Тренерот на Реал Мадрид, Зинендин Зидан го објасни колапсот на неговиот тим во Париз и поразот од 3-0 во воведниот натпревар од Лигата на шампионите. Лига на ...
сите 132 | | | веќе видена

Банкнотите стануваат „северни“. Народната Банка склучи договори за набавка на нови 10 и 500 денарки. Дизајнот останува ист, единствената промена е додавањето ...
сите 4 | | | веќе видена

Александар Николоски на вечерашниот дyeл со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров истакна дека досега во сите коpyпциски cкандали во јавноста има ...
сите 56 | | | веќе видена

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Ленче Ристоска ќе го застапува предметот на СЈО „Талир 2“ пред Кривичен суд. ...
сите 180 | | | веќе видена

Светски познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на својот Фејсбук профил сподели фотографии кои изненади многумина фанови ширум светот. Имено тие не ни можат да ...
сите 70 | | | веќе видена

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов смета дека правосудниот систем не ја заврши до крај професионалната улога околу случајот „Рекет“ во кој се осомничени и ...
сите 34 | | | веќе видена

Да се воспостави ефикасен систем за заштита на лекарите (физичко обезбедување и видео надзор) во сите здравствени установи, граѓаните да се едуцираат за ...
сите 279 | | | веќе видена

Иако вниманието е насочено кон малото неодоливо лавче, моментот помеѓу новороденчето и неговиот татко е најтрогателното нешто што ќе го видите денес. Две ...
| | веќе видена | слични